Jump to content

Corvvin

Forumowicze
 • Content Count

  230
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kraków
 1. Strasznie tendencyjne te pytania (zrobiłem test do końca). Imho na niewiele z nich można odpowiedzieć po prostu tak lub nie. Nie potrafię patrzeć na świat w tak czarno-biały sposób. Najbardziej zasmuca mnie w tym wszystkim PO. Bo tak patrze i nie rozumiem czemu ludzie na nich głosują. W tym sensie, że nie widzę u nich żadnego programu poza "nie lubimy PIS". A suma sumarum do zaoferowania mają właściwie to samo co kaczki, tylko że w bardziej strawnym opakowaniu. Niby jest to jakiś argument, jeśli oni będą u władzy przynajmniej będę mniej się wstydził swojego kraju. Ale żeby coś się poza pozorami zmieniło na lepsze naprawdę nie liczę. Dobre i tyle, ale szansy jednak szkoda. PO przypomina mi taką gwiazdkę typu Paris Hilton, jest popularna bo jest popularna. Ale to raczej sama forma bez treści*. Ludzie głosują na nią, bo inni ludzie tak robią. A badania pokazują że głosują na nich ludzie inteligentni, więc ludkowie sobie myślą - "znaczy skoro ja jestem inteligentny to też powinienem na nich głosować". * są w niej inteligentni ludzie, których cenię i szanuję ale mam wrażenie, że są w niej dość zmarginalizowani.
 2. Idac dalej takim rozumowaniem to nie wiem jak to się zdarzyć mogło że ludzie w ogóle z drzew zeszli (apropos zmiany systemu). Nie rozumiem takiej bierności nawet intelektualnej, tak jest - tak być musi - nie można zmieniać system. Poza tym trochę trzeba pomyśleć ehh.. Przecież oczywiste, że jak hipotetycznie w poniedziałek upr dostanie całą władzę to we wtorek ZUS zlikwiduje. Przecież tego się da zrobić od tak. Ale chodzi o jakąś dłuższą wizje. Po za tym niech sobie ZUS będzie, jak ludzie chcą to niech sobie na niego płacą. Tylko niech mnie do tego nie zmuszają. Co do emerytów. To oni te składki przez te kilkadziesiąt lat płacili. Znaczy coś się z tymi pieniędzmi jednak stało. Ano państwo socjalistyczne za te ich pieniądze budowało szkoły, budowało szpitale czy inne huty na czarnoziemach. To niech teraz państwo sprywatyzuje to wszystko, sprzeda to co zbudowało - pieniądze dla emerytów się znajdą. Kto ci się zabrania ubezpieczyć? Ubezpiecz się i nie będziesz miał tego problemu. Tu nie chodzi o to, żeby się nie ubezpieczać tylko o to, że czy chcesz czy nie musisz płacić składki ubezpieczeniowe do jedynie słusznego państwowego ubezpieczyciela. Te pieniądze jak krew w piach... Poza tym zakładam, że nawet największy matoł co tylko chodzi i dzieci robie nie martwiąc się o konsekwencje swoich czynów, jak urodzi mu się chore dziecko to nie siądzie i nie będzie patrzył jak umiera. Tylko będzie walczył o jego życie - nie wiem weźmie drugą prace, żeby go było stać na leczenie na rzęsach będzie chodził itp. Co do chłosty to nie nazwałem cię kłamcą, nie znam Cię nawet Swoją drogą znam wypowiedzi nawet JKM o chłoście ale mniejsza o to. Logiczne są ale i tak by do ludzi nie dotarło. Poza tym ja tu nigdzie nie bronie LPR dla mnie to oszołomy Ja popieram UPR, nie zamierzam głosować na lpr tylko na kandydatów upru startujących z jego list.
 3. Program tych wszystkich partii to tylko mniej lub bardziej TKM ("Teraz ku**a my"). Bo ja tą scenę polityczną obserwuje od paru lat i niegłupi ludzie są prawie partii (choć może w Samoobronie to może być z tym ciężko;) ). I tak słucham ich pieprzenia i generalny wniosek jest właśnie taki. Nikt nie chce nic zmienić, wszyscy tylko przekonują że oni będą rządzić lepiej. A na prawdę nie jest problemem to że oni tam kradną (a potem przyjdziemy jacyś "my" i my nie będziemy kradli). Tylko problem jest taki że żyjemy w systemie, który na takie coś pozwala. I dopóki nie zmieni się system to nie zmieni się nic. Co najwyżej mordy tam na górze będą mniej lub bardziej znośne. //pisze kradną w najbardziej ogólnym sensie, można wstawić zamiast tego marnotrawią, albo zaprzepaszczają nasze szanse
 4. Wasze wyniki fajnie pokazują, że te wszystkie partie to się prawie niczym nie różnią Wszystkie krzyczą jakieś pierdoły i zajmują się wyimaginowanymi problemami. Trochę tam się różnią w tym co krzyczą ale jak spojrzeć tak szerzej to różni ich naprawdę niewiele.
 5. W Paragrafie 22 była taka idea Żeby lepsi obywatele mieli więcej głosów Np robimy tak: wykształcenie podstawowe: 1 głos wykształcenie średnie: 2 głosy wykształcenie wyższe: 4 głosy i już mamy przesunięcie władzy w stronę tych inteligentniejszych //wiem że wykształcenie ma się nijak do inteligencji, ale tak patrząc globalnie coś w tym jest ; )
 6. Takie coś nazywa się ochlokracja. Tzn takie rządy ludu jakie mamy teraz. Już w starożytnej Grecji mieli takie problemy I w sumie ich rozwiązaniem była demokracja właśnie.. Tylko że ona nie polega na tym, żeby wszystkim dać prawo głosu. Wbrew temu co niektórzy krzyczą.
 7. Maximus-Rex - Bo demokracja jest do xxxx. Ludzi głupich jest więcej niż mądrych. Więcej dając rządy większości pozwalamy, żeby rządzili nami idioci. Wyobrażacie sobie że np w samolocie pasażerowie najpierw między sobą wybierają w głosowaniu pilota, a potem poprzez minireferenda decydują o tym, która wajchę ma pociągnać i jaki przycisk wcisnąć? A państwo to organizm o wiele bardziej skomplikowany. Tym postem wcale nie sugeruję że wolę taką sytuacje jak mamy obecnie z naszym kochanym sejmem
 8. Nie jestem ze sztabu lpr ani nawet upr. Robie im taką mini kampanie bo szczerze ich pewne postulaty popieram. I trochę mnie ta medialna nagonka dobija i tak okazuje mój sprzeciw. Bo można się z poglądami JKM nie zgadzać choćby z powodów moralnych czy każdych innych. Ale mnie smuci na przykładzie tej niepełnosprawnej dziewczynki - z całego zamieszania do większości ludzi dotrze z mediów tyle, że "znowu ten oszołom Korwin-Mikke coś wymyślił! Chce wyrzucać niepełnosprawne dzieci ze szkół! Potwór!". A chyba zgodzimy się, że nie o to mu chodziło (abstrahując całkowicie od tego czy się z nim zgadzamy czy nie). I tak jest z większością jego wypowiedzi I dlatego UPR ma małe szanse dostania się do parlamentu. A ich program gospodarczy mi się marzy..
 9. Wiem, że powtarzam to samo na różne sposoby. Na tym polegają poglądy, jakbym ciągle mówił co innego to nie byłbym wiarygodny To jest argument, który potrafię uszanować. Masz takie przekonania i ok. Inna inszość, że się nie zgadzam ale to nie jest sedno. W wyborach w 2005 głosowałem na PO (do sejmu i senatu nie pamiętam na kogo chyba na 1 na liscie po prostu) W wyborach do parlamentu europejskiego głosowałem na Bogdana Klicha z PO (nawet się dostał do niego;)) W wyborach prezydenckich dwa razy głosowałem na Tuska. W wyborach samorządowych nie głosowałem na PO bo nie miałem takiej opcji (zameldowany jestem na wsi-w wyborach do rady gminny itp. kandydaci w większości nie byli związani z żadną partią) Mam prawo mówić, że ich popierałem. Co do nicku. Teraz rozumiem człowieka, który denerwował się że dzieci w szkole się śmieją z jego córek. Bo jego dziadek walczył bodaj w powstaniu warszawskim, ojciec był patriotą i on był zawsze dumny ze swojego nazwiska. A przez jednego oszołoma jakim jest Andrzej Lepper, jego dzieci się go wstydzą.
 10. I co wtedy? Idzie powiedzmy manifestacja Stasioobrony pod parlament i tam przedstawia swoje postulaty (jeśli ma taki kaprys niech tak robi, wolno mu). Generalnie może to różnie nazywać, ale głównie to pewnie będą chcieli pieniędzy I co słyszy? "Przykro mi stasioobrono ale pieniędzy ni ma!". No bo skąd? Każdy płaci jednakowe bardzo niskie podatki z których całość idzie na policje, wojsko, sądy itp. No nie ma mu czego dać. Wtedy jeśli tak lubimy demokrację można zrobić ogólno polskie referendum czy ludzie chcą płacić specjalny podatek na stasiów ze stasioobrony. Ciekaw jestem jak wtedy zagłosują zwolennicy tych wszystkich społecznych systemów . Można też powiedzieć Stasiom "sp**********e". I stasie albo sp*******ą albo spróbują pieniądze dla siebie zdobyć zabierając je po prostu podatnikom (np napadając na bank, w sumie efekt taki sam jak podatki;) ) - wtedy policja wsadzi stasi do więzień i problem będzie z głowy, jak stasi będzie więcej to może ich nawet wojsko rozstrzelać - nie widzę sensu utrzymywania takich beznadziejnych nierobów. Widły wziąć w rękę i pójść pod sejm to każdy umie - a wziąć je i pójść na pole gnój przerzucić już nie - bo on jest bezradny i nie umie pracować. Inco przekonuj mnie, dyskutujmy. Ja nie traktuję tego, jak religii czy wiary. Bardzo długo popierałem i głosowałem na PO, ale usłyszałem argumenty które mnie przekonały i teraz popieram UPR. Nie wykluczam, że kiedyś zmienię zdanie, może mnie przekonasz. Tylko proszę o mocne i realne argumenty. Drogi netelektryczku Byś się zdziwił gdybyś wiedział ile ja różnych rzeczy czytam (od książek nabawiłem się wady wzroku, ale nie żałuje bo czytanie to jedna z rzeczy, które najbardziej mnie cieszą) A materiały podaje w formie linków do youtuba, bo jestem realistą - jest odrobinę większa szansa, że ktoś się zmobilizuje i obejrzy niż że coś przeczyta. Bo w dzisiejszych czasach naprawdę mało kto czyta cokolwiek co jest przerażające - ja z racji wieku mam większość znajomych obecnie na studiach i choć wydawało by się że chociaż z tego tytułu ludzie powinni być oczytani, a o książkach to właściwie nie mam z kim gadać Zbieżność totalnie przypadkowa Nick taki miałem od dawna, gdy powstawał to nawet nie skojarzyłem, że jest taki polityk (jak ktoś jest dociekliwy to nick wziął się od postaci z książki Zelaznego ) Ale on nie jest przeciw na tym polega dowcip Jeśli ktoś chce to może posyłać tam swoje dzieci przecież nie chodzi o to żeby takich klas/szkól itp zakazać tylko żeby dać ludziom wybór. W całej tej dyskusji popadacie trochę ze skarajności w skarajność (przeciwnicy UPR). Przecież nikt tu nie chce niczego nakazywać, zakazywać chodzi o to żeby dać wybór. Ja mam wrażenie że to się ludziom po prostu w głowach nie mieści, że nikt nic im nie chce kazać tylko dać możliwość decydowania samemu. Co do tematu szkół w jakimś tam stopniu integracyjnych - gdy ja miałbym decydować o wyborze szkoły dla mojego dziecka, w ogóle nie brałbym pod uwagę tego problemu (jeśli dziecko byłoby pełnosprawne), bo to mnie nie problem. Tzn ważne dla mnie by był głownie poziom kadry, nie wiem pomocy naukowych jakimi dostępuje szkoła, ilości języków, zajęć dodatkowych itp. I fajnie by było gdybym właśnie miał możliwość kierując się właśnie tym odpowiednią szkołę wybrać. Jeśli są jacyś rodzice z uprzedzeniami to niech wysyłają tam dzieci gdzie chcą, też ich wybór. Ja mam dokładnie na odwrót - tzn miałem go za psychola i oszołoma dopóki nie zainteresowałem się bliżej. Weź mi wytłumacz dlaczego muszę płacić, proszę. Jeśli system jest ch****y to zmieńmy system ;D Czyli jak dać ci wolność to od razu pójdziesz i będziesz kradł? Poza tym wszędzie są granice - nie popadajmy w skrajności w skrajność. Bądźcie wolni ale w granicach prawa. A co do publicznej chłosty - śmiem podejrzewać, że kłamałeś gdy pisałeś że zainteresowałeś się głębiej wypowiedziami JKM Mnie też to nie podnieca - sam fakt raczej mnie smuci.
 11. Ogólnie uważam, że nie jest to mój problem tylko rodziców Stasia. Poza tym co innego utopijne założenia, a co innego rzeczywistość Poza tym ja mam trochę wiary w ludzi. Tzn. zakładam, że jak dać ludziom wolność to oni globalnie nie zaczną się zachowywać jak ostatnie sk*******y Już dziś jest masa pozarządowych organizacji, w których ludzie pomagają takim Stasiom bo czują taką potrzebę - chcą czasem pomóc innym. A gdyby nie byli łupieni na każdym kroku różnymi podatkami, mieli by nawet więcej pieniędzy by móc być większymi filantropami. Ogólnie nie sądzę by po otrzymaniu wolności ludzie zaczęli się zachowywać jak lemingi, wręcz przeciwnie. dopisane: ogólnie wielu ludzi, martwi los takich Stasi - jeśli chcą mogą im pomagać np przekazując pieniądze organizacją które się tym zajmują. Ale nie widzę powodu czemu pieniądze na to mieli by dawać ludzie, którzy tego przysłowiowego Stasia mają w du**e . Co nie znaczy, że ja do tych ludzi się zaliczam - po prostu bardzo nie lubię gdy ktoś za mnie podejmuje decyzje.
 12. Każda obniżka podatków jest liberalna Choć można ją różnie nazywać (np becikowe) Ważne żeby zabrać rządowi jak najwięcej pieniędzy, które nie są rządu tylko podatników Ogólnie w programie UPR chodzi o to by nie godzić się, żeby każdy decydował o sobie sam w tym sensie że sytuacja dziś wygląda tak: Rząd każdemu 'rodzicowi czy nie' zabiera pieniądze nazywając tą grabież różnie (podatkiem dochodowym, akcyzą na paliwo, vatem itp) w zamian za co funduje "darmową", przymusową edukację z programem zatwierdzonym przez ministerstwo i innego wyboru rodzic nie ma. (W szkołach prywatnych program też jest zatwierdzony przez ME). A politycy się mogą ładnie za nasze pieniądze kłócić: czy wfu mają być 4 czy 5 godzin tygodniowo, czy w szkole ma być religia czy ma jej nie być. A pomysł jest taki: nie zabieramy wam tych pieniędzy i nie decydujemy o tym czym się mają uczyć wasze dzieci. Możecie sobie wybrać szkole w której jest więcej wfu albo taką gdzie jest więcej matematyki, gdzie jest 5 godzin religi albo gdzie jej wcale nie ma. Dają ci wolność. I jestem przekonany, że większość ludzi wybierze dobre szkoły, te z dobrym programem, gdzie ich dzieci uczą się współżyć z osobami niepełnosprawnymi, takie w których ich dziecko będzie miało dobry start w życie. A że trafią się tacy Stasie? Cóż z jednej strony trafiają się i dziś system tu nie ma znaczenia. Ważne żeby Stasiu gdy skończy 18lat mógł już sam decydować o swoim losie jak mu się podoba (Może np podjąć dobrze płatną pracę (bo podatki są niskie;)) i zacząć normalną edukację, może też żebrać pod kościołem jeśli tak woli). Ale jak się zastanowić jeżeli nie żyjemy w socjalistycznej rzeczywistości, w której np dostajemy od państwa pieniądze za nic nie robienie, nawet skrajnie katolicy rodzice uznają, że by zapewnić byt sobie i Stasiowi w przyszłości to jednak trzeba o edukacje Stasie zadbać - Stasiów nie powinno być wielu
 13. Jesteś przekonany, że jakby dać rodzicom wybór to nagle globalnie zaczęli by nie wysyłać dzieci do szkół? zakładasz, że aż tacy idioci? A że są patologiczne rodziny to nie zależy od sytemu. Dziś pomimo przymusu są tacy, którzy swoich dzieci do szkół nie posyłają. Głownie to potwierdza twoją ignorancję. LPR cały czas kreuje się na kontynuatorkę tradycji polskiej endecji, która była jak najbardziej liberalna w dziedzinie gospodarki (już masz jedną cechę wspólną). Sam nie popieram skrajności ideologicznej LPR ale decyzje UPRu rozumiem z powodów pragmatycznych. Mi się marzy , żeby choć jeden UPRowiec dostał się do sejmu - liczę, że jedna śnieżka spowoduje lawina i rozpierdolimy ten socjalistyczny system
 14. Jak można liberałom zarzucać faszyzm albo populizm? Ich program to jednym zdaniu "Ludzie sami decydujcie o swoim losie i bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny". A co zrobisz ze swoją wolnością to już twój problem, nikt ci nic nie nakazuje. Chcesz płacić składki na zus to płać, chcesz to posyłaj swoje dzieci do szkół integracyjnych, nie chcesz to nie posyłaj. To właśnie jest wolność. Bo dziś pod pozorem wolności decyduje za Ciebie rząd. I z tym trzeba skończyć.
 15. Typowe dla dzisiejszej mediokracji niszczenie człowieka. Sam długo uważałem panna Korwina-Mikke za lekko szalonego, śmiesznego człowieka. A kiedyś z nudów posiedziałem na youtube i pooglądałem materiały o nim. I poczułem się jak w Matriksie. Prawie zacząłem wierzyć w ten wszechobecny układ. Bo to jeden z najbardziej inteligentnych polskich polityków, mający program, który marzy się wielu ludziom w tym kraju jest celowo marginalizowany i przedstawiany jako oszołom. Wspaniale w mediach są wyśmiewane wyrwane z kontekstu zdania - podczas gdy nikt nie patrzy na całość wypowiedzi (To tylko potwierdza, że większość ludzi to idioci). Jeśli nie macie na kogo głosować, to poświęćcie 10 minut skupienia i będziecie mieli na kogo -> http://www.youtube.com/watch?v=N4r2ba83MfE . To tylko kawałek programu, czy raczej idei UPR ale wystarcza żeby w tej idei się zakochać. (Nie mam zamiaru później dyskutować z ludźmi, którzy znudzili się po 2 minutach ogłądania, co nie przeszkadza im krytykować UPR zaciekle. Trzeba obejrzeć całość.)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy