Jump to content

daromz

Forumowicze
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by daromz

 1. witam Czy ktoś robił takie testy co lepiej działa. Link ze stopki z dobrej strony tematycznie powiązanej z docelową. Jeden link z głównej strony ze stopki czy np. 30-60 linków ze wszystkich podstron. Wiem, że jak link się powtarza to następny jest ignorowany ale co jeśli linki są na podstronach ? Jeszcze ważna kwestia link jest obrazkiem.
 2. Zlecę optymalizację istniejących Landing page osobie z doświadczeniem korzystającej z SurferSeo. Kontakt: dariusz.widlarz@o2.pl
 3. Nie jestem właścicielem od samego początku. Nic może tego nie ma za dużo i nie będzie przeszkadzać. Jeśli się tego zatrzymać nie da.
 4. lepszykurier.pl A co można sprawdzić ? W majestic widzę że linki dochodzą ale jak to zatrzymac
 5. To jak to możliwe, że majestic wskazuej, że te linki się teraz pojawiły ? Rotują same ? Da się to jakoś wyłączyć ?
 6. witam Chciałem trochę popracować nad jedną z moich stron i zauważyłem, że pojawiają się systematycznie nowe linki. Podejrzewam swl. Czy ktoś może doradzić jaki to może być system ? Martwi mnie to o tyle, że pojawiają się też strony pornograficzne. http://fuckvideo.fu*k-video.org/lust-for-anal-alexas-secret-lover-23/ http://www.lexus-forum.pl/memberlist.php?sk=d&sd=d&first_char=&start=34725
 7. witam Chciałem zapytać od czego zależy wyświetlenie strony w wyszukiwarce Google z podstronami np: Stronę z obrazka wybrałem losowo jest wiele takich stron gdzie jest takie podmenu jak tutaj: o firmie, wyszukiwarka , produkty, gdzie kupić Czy to zależy od budowy strony ? Jeśli tak to w jaki sposób coś takiego się tworzy ?
 8. Ok dzięki w takim wypadku czekam. Pewnie jeszcze z rok
 9. Zrobienie ze wszystkich adresów tego jest bardzo pracochłonne (sklep 3 razy postawiony na nowo po kilka tyś adresów) i trochę słabej jakości linki prowadzą do tych starych adresów (jakieś stare metody firm pozycjonujących). Zrobiłem tak ,że stronę brak produktu przekierowałem na główną stronę. Podejrzewam ,że przez to pojawiły się w kategorii nieprawidłowość związana z indeksowaniem - obecnie usunąłem to jakieś 3 miesiące temu. Pytanie czy ten brak produktu będzie widziany jako 404 przez Google ? Jak to sprawdzić czy jest to to samo ?
 10. witam Pytanie dotyczy sklepu internetowego, który jest na platformie shopgold. Sklep powstał na nowo i zmieniły się adresy URL produktów. Chciałbym aby się wy-indeksowały stare adresy ale dość długo utrzymują się w konsoli w zakładce: Wykluczono Nieprawidłowość związana ze skanowaniem Z mojej wiedzy jeśli strony nie ma błąd 404 - to po kilku wejściach robota powinna się ona wy-indeksować. Pytanie czy odpowiednik brak produktu w tej platformie sklepowej jest traktowany. Przez 3 miesiące znikn
 11. No tak przemyślałem te wskaźniki i faktycznie mogą one się zupełnie nie pokrywać. Więc te narzędzia rzucają tylko pogląd a linki z których stron się zdobywa należy też przemyśleć obiektywnie czy strona jest podejrzana i może być oflagowana. Teoretycznie katalogi to obecnie może być mina. Tak samo duża ilość linków z jednej strony która np nie była nigdy pozycjonowana może spowodować ,że google ją oflaguje i będzie szkodzić. Widzę ogólnie ,że Goolge nadal słabo sobie radzi ze stronami kombinującymi. Czołówka w mojej branży ma mega nieczyste zaplecza. po 30 tyś linków ze stron, które gołym
 12. zakładam względnie dobre domeny bez takiego matactwa czyli swl itp.
 13. Podobno w jakości działań seo dużo zależy od budżetu. Załóżmy ,że mamy dość duży budżet np 100 000 zł. Fraza jakaś przykładowa może nie opony bo budżet pewnie byłby mały ale np kołpaki samochodowe. Co można z takimi pieniędzmi zrobić więcej niż normalnie? Mam takie wrażenie ,że agencje robią to samo biorąc jedni 1000 zł a drudzy 3000 zł więc przy założeniu 10 000 zł miesięcznie może się okazać ,że będzie to tylko dodatkowy zarobek dla agencji. Czy ktoś może pomóc w tym temacie ? Frazy przykładowe.
 14. U mnie jest TF 14 CF 15 u konkurencji TF 9 a CF 44 i widzę, że znacznie większa korelacja jest z Google przez CF
 15. Jeśli byłoby to ukryte zaplecze, którego nie widziałby Majestic to Citation Flow nie byłby tak wysoki bo przecież liczy z tego co widać ? Czy się mylę ? To właśnie mnie interesuje jak ten wskaźnik jest dokładnie liczony. Bo to że jesli masz więcej linków z tym wskaźnikiem wysokim to będzie u mnie wyższy to wiem. Ale jak się ma do tego ilość linków z tej samej strony.
 16. Podbijam temat. Wiadomo jest ,że nikt do końca nie zna algorytmu Google a wskaźnik Trust Flow pomimo, że należy do prywatnej firmy coś mówi o stronie. Podobno Trust Flow mówi o zaufaniu do strony a Citation Flow o sile linków prowadzących do strony. Obserwując moją konkurencję mam wrażenie ,że obecnie większe znaczenie na pozycje ma Citation Flow. Przykładowo moja storna TF 14 CF 15 konkurencji TF 7 CF 44 i są znacznie wyżej (co ja piszę różnica jest kosmiczna 70x wyżej w długim ogonie). Co ciekawe podlinkowałem domenę na podstawie ich linków, trochę katalogów płatnych itp. i mój
 17. Tak to możliwe zwłaszcza ,że jest jedna domena z przekierowaniem 301, która według majestic nie ma linków do siebie a wysyła do strony docelowej 20 tyś linków. Fakt ,że każda podstrona wtedy jest linkiem ale raczej powinna być ona również linkowana.
 18. Tutaj akurat jest średnio ukryte, mają drugą stronę, z której idzie link do nich. I ta strona jest linkowana z nieukrytego zaplecza - dokładnie z jednej strony i idzie tam aż 70 tyś linków. Nic będę potrzebował kogoś od zaplecz i będzie trzeba zainwestować w bardzo dobre linki.
 19. Duża część osób miała rację. Analizując link po linku konkurencji znalazłem dwie ich strony, które linkują do nich. A same w sobie są mocno linkowane z innych zaplecz.
 20. Tak masz rację, to nie jest tak ,że tam nie ma też dobrych linków ale u mnie też są. Do tego dochodzi sytuacja ,że ja część rzeczy podniosłem jakościowo do góry i linkowałem whitepress ale strona nie reagowała praktycznie albo podnosiła się z 70 pozycji na 40 a następnie w ciągu 2 dni wracała na 70 pozycje.
 21. Przepraszam źle się zrozumieliśmy. Fakt widzę pewnie to czego nie ukryli. Jest jedno jawne przekierowanie. Oczywiście jeśli coś byłoby zablokowane dla Ahrefs i Majestic to bym tego nie widział. Mogę dodać tyle ,że znam osobiście moją konkurencje i z takich rozmów przyjacielskich wiem ,że prowadzą jedynie sami działania seo i nie podejrzewam ich o blokowanie Majestic ale oczywiście mogę się mylić i ich nie doceniać.
 22. Zakładam ,że wiesz już o jaką domenę chodzi :). Jest jedno przekierowanie 301, które kieruje 25 tysięcy linków. Mam wrażenie ,że na tym przekierowaniu wcześniej był sklep którego podstrony teraz idą na główną domenę. Z mojej wiedzy (pewnie małej) wynika ,że jeśli przekierowana domena nie ma linków do siebie to nic nie przenosi dalej. Wygląda na to ,że to przekierowanie jest bezwartościowe. Druga sprawa to tylko jedna z najlepszych konkurencji jest jeszcze masa takich co mają gorsze profile linkowe tzn mniejsze i są też znacznie wyżej. Ogólnie tutaj konkurencja nie jest jakaś nie-wiadomo jaka c
 23. Nie kopiowałem treści ani meta tagów od nikogo. Trochę katalogowałem ( tylko płatne katalogi trochę wizytówek) można powiedzieć starą stronę ale konkurencja też to robiła i im nie zaszkodziło. Anchora kluczowego unikałem teraz w linkowaniu (praktycznie nie stosowałem), linkowałem głównie do strony głównej na forach trochę do głównych kategorii ale niewiele po 1-2 linki. Niestety te złe linki ok 100 szt (których nie da się usunąć) i 600 z jednej strony (już usunięte czekamy na indeksacje) linkowały z anchorem głównym sprzedażowym i w dodatku nie były to strony tematyczne.
 24. Nie przejmowałbym się gdyby strona szacunkowo biorąc pod uwagę: budowę, treści, inne linki była tam gdzie powinna a nie na dnie. Mam drugą stronę z podobną tematyką 10% tych samych linków. Znacznie mniej treści i gorszej a na główną frazę jest 30 pozycji wyżej więc coś jest na rzeczy...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy