Jump to content

Jac

Forumowicze
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jac

 1. Jac

  Skrypt download ??

  https://www.joomlatools.com/extensions/docman
 2. To włamanie do dziurawej strony postawionej na WordPressie nazywa się teraz wirusem? Dobre, dobre.
 3. Co to jest RSS, ATOM https://pl.wikipedia.org/wiki/RSS Joomla! -> Zaplecze -> Artykuły -> Opjce -> Wyłącz łącze modułu Kolporter. https://jmp.sh/Ubk3I9f To jest ustawienie globalne. Możesz mieć jeszcze włączone indywidualnie w poszczególnych pozycjach menu (np. przeglądzie artykułów).
 4. Jac

  Blog pod joomla

  Rób na corowych artykułach. W zupełności wystarczą do podstawowego bloga. W końcu blog, to nic innego, jak zwykle wpisy. Przykład: http://demo.joothemes.net/joomla3/lightblog/blog
 5. Jac

  Joomla czy Wordpress

  Konkrety? Jakieś dane statystyczne? Bo "na pewno", to wszyscy kiedyś umrzemy. Reszty nie byłbym już taki pewny.
 6. Aktualizacja nie powinna zmienić żadnych ustawień. Podaj adres strony, inaczej zgadujemy i wróżymy z fusów. Przejrzałaś forum.joomla.pl i forum.joomla.org w poszukiwaniu podobnego problemu? To pierwsze, co należało by zrobić.
 7. URL wygląda, jakbyś nie miała podpiętej kategorii artykułów jako pozycję w menu (np. jako przegląd artykułów z kategorii). To najczęściej popełniany błąd. Stąd najczęściej biorą się takie URL: /component/content/article/ Podaj adres strony na priv. Opisywałaś swój problem na http://forum.joomla.pl?
 8. Jac

  Joomla czy Wordpress

  Lektura dla maruderów http://dziudek.pl/devlog/joomla-czy-wordpress
 9. Kodów do przetestowania chyba już nie ma? BETA nie wchodzi.
 10. Warto poczytać też wpisy tej copywriterki http://www.skuteczne-teksty.pl/sila-slowa.html.
 11. Którą dokładnie masz tam wersję Joomla 2.5? Pewnie nawet nie najnowszą z linii 2.5. Ostatnia wersja - 2.5.28 - ukazała się 10 grudnia 2014. Pytanie, czy strona była w jakikolwiek podstawowy sposób zabezpieczona. Mam kilkadziesiąt witryn działających na Joomla 2.5.28 od kilku lat i żadnych włamań. Kwestia należytego zabezpieczenia i używania tylko sprawdzonych, bezpiecznych rozszerzeń. http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu Najlepiej namów od razu klienta na migrację do najnowszej wersji Joomla 3.7.2. Prz
 12. Krótko mówiąc, twoja strona na Wordpressie zaliczyła włamanie. https://malwarebreakdown.com/2017/02/12/thousands-of-compromised-websites-leading-to-fake-flash-player-update-sites-payload-is-qadars-banking-trojan/ https://www.bing.com/search?q=wordpress+arpanet1957.com&qs=n&form=QBRE&sp=-1&pq=wordpress+arpanet1957.com&sc=0-25&sk=&cvid=20157E50B43B4220B5E16D96D6D42B01
 13. Z tym niby większym bezpieczeństwem Wordpressa, to byłbym ostrożny. To się zmieniło o 180 stopni. Nie dość, że Wordpress jest przestarzały od strony kodu, to obecnie jest jednak najbardziej dziurawym systemem CMS, razem z tysiącami wtyczek do niego. Polecam lekturę na temat ciągłych wpadek Wordpressa https://sekurak.pl/?s=wordpress.
 14. Widzisz, gdybyś przechodził z Wordpressa do Joomla, miałbyś łatwiej ;-) W Joomla 3.x jest wbudowany komponent przekierowań starych adresów URL na nowe. Nie trzeba dłubać w pliku htaccess. Taka dygresja :-)
 15. Bibuk, migrację trzeba robić. W sieci sporo informacji i opisów krok po kroku. Tutaj opis migracji z J!1.5 do J!2.5 http://wiki.joomla.pl/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_2.5. Więcej wyguglasz sam.
 16. Napisz, gdzie czytałeś, że DC jest przypisane do Joomla? Ciekaw jestem, kto taki mądry, że wypisuje takie bzdury. Owszem, kilka lat temu, w starszych wersjach mogły zdarzyć się takie sytuacje. Tylko pamiętać trzeba, że to człowiek wdraża system. I człowiek za to odpowiada, jak coś napierniczy i namiesza. A potem jest płacz i zgrzytanie zębami, że system be, że lepszy, gorszy... No niestety, ale jakąś wiedzę na temat SEO i Joomla! trzeba mieć.
 17. Obadaj lekkie forum dla Joomla!. Strona domowa komponentu: Discussion Forum Joomla!.
 18. Osobiście używam domen z polskimi znakami do stron głównie "zapleczowych". Pozycjonuje się je tak samo, jak domeny bez polskich znaków. dMien ma rację, poprawnie jest: znaki diakrytyczne (gr. diakritikós – odróżniający). Słownik Języka Polskiego ;-)
 19. Wszystko zależy od tego, co się ukrywa na stronie internetowej i sposobu w jaki się to robi. Jeśli ukrywane są pewne elementy witryny, ponieważ konstrukcja witryny tego wymaga, nie powinno być z tego powodu problemu. Co innego, kiedy ukrywa się np. linki wychodzące. To już podlega pod guglowy paragraf.
 20. Witam, Jak w tytule: Zlecę pozycjonowanie. Wymagane doświadczenie poparte wiarygodnymi przykładami. Możliwa stała współpraca. Pozdrawiam, Jac kontakt: navojka@op.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy