Jump to content

Jac

Forumowicze
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Location
  Polska

Recent Profile Visitors

1,253 profile views
 1. Co to jest RSS, ATOM https://pl.wikipedia.org/wiki/RSS Joomla! -> Zaplecze -> Artykuły -> Opjce -> Wyłącz łącze modułu Kolporter. https://jmp.sh/Ubk3I9f To jest ustawienie globalne. Możesz mieć jeszcze włączone indywidualnie w poszczególnych pozycjach menu (np. przeglądzie artykułów).
 2. Jac

  Blog pod joomla

  Rób na corowych artykułach. W zupełności wystarczą do podstawowego bloga. W końcu blog, to nic innego, jak zwykle wpisy. Przykład: http://demo.joothemes.net/joomla3/lightblog/blog
 3. Jac

  Joomla czy Wordpress

  Konkrety? Jakieś dane statystyczne? Bo "na pewno", to wszyscy kiedyś umrzemy. Reszty nie byłbym już taki pewny.
 4. Aktualizacja nie powinna zmienić żadnych ustawień. Podaj adres strony, inaczej zgadujemy i wróżymy z fusów. Przejrzałaś forum.joomla.pl i forum.joomla.org w poszukiwaniu podobnego problemu? To pierwsze, co należało by zrobić.
 5. URL wygląda, jakbyś nie miała podpiętej kategorii artykułów jako pozycję w menu (np. jako przegląd artykułów z kategorii). To najczęściej popełniany błąd. Stąd najczęściej biorą się takie URL: /component/content/article/ Podaj adres strony na priv. Opisywałaś swój problem na http://forum.joomla.pl?
 6. Jac

  Joomla czy Wordpress

  Lektura dla maruderów http://dziudek.pl/devlog/joomla-czy-wordpress
 7. Kodów do przetestowania chyba już nie ma? BETA nie wchodzi.
 8. Warto poczytać też wpisy tej copywriterki http://www.skuteczne-teksty.pl/sila-slowa.html.
 9. Którą dokładnie masz tam wersję Joomla 2.5? Pewnie nawet nie najnowszą z linii 2.5. Ostatnia wersja - 2.5.28 - ukazała się 10 grudnia 2014. Pytanie, czy strona była w jakikolwiek podstawowy sposób zabezpieczona. Mam kilkadziesiąt witryn działających na Joomla 2.5.28 od kilku lat i żadnych włamań. Kwestia należytego zabezpieczenia i używania tylko sprawdzonych, bezpiecznych rozszerzeń. http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu Najlepiej namów od razu klienta na migrację do najnowszej wersji Joomla 3.7.2. Przydało by się też odświeżenie tej witryny, RWD i dopracowanie SEO.
 10. Krótko mówiąc, twoja strona na Wordpressie zaliczyła włamanie. https://malwarebreakdown.com/2017/02/12/thousands-of-compromised-websites-leading-to-fake-flash-player-update-sites-payload-is-qadars-banking-trojan/ https://www.bing.com/search?q=wordpress+arpanet1957.com&qs=n&form=QBRE&sp=-1&pq=wordpress+arpanet1957.com&sc=0-25&sk=&cvid=20157E50B43B4220B5E16D96D6D42B01
 11. Z tym niby większym bezpieczeństwem Wordpressa, to byłbym ostrożny. To się zmieniło o 180 stopni. Nie dość, że Wordpress jest przestarzały od strony kodu, to obecnie jest jednak najbardziej dziurawym systemem CMS, razem z tysiącami wtyczek do niego. Polecam lekturę na temat ciągłych wpadek Wordpressa https://sekurak.pl/?s=wordpress.
 12. Widzisz, gdybyś przechodził z Wordpressa do Joomla, miałbyś łatwiej ;-) W Joomla 3.x jest wbudowany komponent przekierowań starych adresów URL na nowe. Nie trzeba dłubać w pliku htaccess. Taka dygresja :-)
 13. Jac

  Eliminacja DC w Joomla!

  Bibuk, migrację trzeba robić. W sieci sporo informacji i opisów krok po kroku. Tutaj opis migracji z J!1.5 do J!2.5 http://wiki.joomla.pl/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_2.5. Więcej wyguglasz sam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy