modell

Forumowicze
 • Zawartość

  118
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

1383 wyświetleń profilu
 1. Prawa autorskie odnośnie obrazków/zdjęć

  Najlepiej mieć umowę przekazania autorskich praw majątkowych do dzieła z wyszczególnionymi polami eksploatacji, zakresem i terminem. Korespondencja mailowa pozostawiać może dowolność interpretacji- i tu kwestia oceny sądu. Ale faktycznie posiadanie takiej korespondencji - już coś daje. Aby spisać umowę należy za zdjęcie zapłacić. Nie można nabyć autorskich praw majątkowych bez wynagrodzenia. Nie radziłbym. Jak chcesz zacytować zdjęcie? Wyciąć i pokazać tylko połowę? A jeżeli ta połowa wzbogaci treść serwisu? Co innego jest dochodzenie praw przez autora. Trzeba mieć sporo determinacji.
 2. Czy IdeaBank dalej organizuje takie spotkania networkingowe? W powyższej i innej tematyce?
 3. Problem z nazwa.pl

  O tym pisałem. Zmiany należy wprowadzić w skrypcie. Na innych hostingach jest dobrze, gdyż domeną domyślną jest ta, którą zamawiasz podczas rejestracji usługi. A w nazwie jest to zawsze subdomena- jako domena domyślna.
 4. Cesja domeny - kilka wątpliwości

  OldHaven- z tego co piszesz nic nie wynika, to trochę bełkot. NAJWAŻNIEJSZE, niezależnie od tego co chcesz zrobić- to aby w danych kontaktowych właściciela domeny był wprowadzony adres e-mail do którego TY masz dostęp. (nie rejestrator, nie hostingodawca, tylko TY). Na ten adres mogą być w przyszłości wysłane linki z potwierdzeniem operacji na domenie. Jeżeli mowa o domenach z rodziny .pl to dane możesz sprawdzić wykorzystując whois NASKu: https://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl Co do możliwych operacji: Cesja - zmiana właściciela domeny. To nie to samo co transfer. Transfer - zmiana rejestratora domeny. To nie to samo co zmiana DNS. Zmiana DNS - ustawienie nowych serwerów utrzymujących informacje o rekordach DNS domeny. To nie to samo co zmiana rekordów DNS Zmiana rekordów DNS - zmiana wpisu umożliwiającego rozwiązanie nazwy domenowej na adres IP. Zwykle przez zmianę rekordu wskazuje się inny IP dla danego rekordu domeny niż dotychczas. W ten sposób można np. oddzielić serwery obsługujące stronę www od serwerów obsługujących pocztę e-mail.
 5. [500] Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera

  Jeżeli tak, to faktycznie stawiam na RAM. Creatorex- próbowałeś zmienić to PHP na wywołanie jako FPM lub zmienić wersję PHP?
 6. [500] Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera

  Mion, ale PHP potrafi wywołać komunikat braku pamięci. Błąd 503 to nieprawidłowa obsługa wyjątku i to powinno być załatwione przez usługodawcę (nazwę). Creatorex- wchodzę na tę stronę i nie widzę błędu... Czy to jest błąd występujący sporadycznie?
 7. [500] Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera

  Na nazwa znalazłem taki tekst: Obsługa PHP - FPM - NOWOŚĆ. Twoje błędy pochodzą z interpretera uruchamianego w trybie FastCGI. Spróbuj przestawić PHP jako FPM Application, może uda Ci się to w panelu nazwy znaleźć. A jak nie zadziała- to zmień hosting na lepszy, ofert na forum znajdziesz sporo.
 8. Linuxpl.com i Futurehost.pl w rękach H88

  A są również takie gdzie instalacja darmowego let's encrypt zajmuje 5 sekund
 9. problem z IF

  $zapytanietxt = "SELECT `id`, `nick`, `datar`, `ranga`, `spr1` FROM `administratorzy`"; zmień na: $zapytanietxt = "SELECT `id`, `nick`, `datar`, `ranga`, `spr1` FROM `administratorzy` WHERE `ranga`='pomocnik'";
 10. Problem z nazwa.pl

  Z Twojego opisu wynika że nie ustawiłeś prawidłowo głównej domeny w Twoim skrypcie. Dlatego po wejściu wyświetla stronę na prawidłowej domenie, a po kliknięciu przekierowuje na tę, która jest jako główna w wordpress/presta ... czy innym cms.
 11. Przechwycenie domeny

  Tak jest. Właśnie na tym polega zakup opcji na domenę. Jednak informacja o wykupionej opcji jest upubliczniona. Widzi ją również właściciel domeny i często w takiej sytuacji przedłuża domenę (choć nie zawsze).
 12. Problem z nazwa.pl

  Zmień główną domenę w wordpress / prestashop / joomla ... czy tam innym skrypcie z którego korzystasz
 13. Przechwycenie domeny

  Dokładnie tak ttah. Jeżeli jest opcja wykupiona na domenę to afetermarket nie może jej przejąć. A przejęcie to nic innego jak szybka rejestracja po zwolnieniu z kolejki. Domena ma liczony wiek od nowa. Nie potrafię jednak powiedzieć jak reagują na to silniki wyszukiwarek.
 14. Przechwycenie domeny

  Nie widziałem jeszcze przechwyconej domeny na którą jest wykupiona opcja. Da się "po takiemu"?