Dżyszla

Forumowicze
 • Zawartość

  375
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Dżyszla

 • Urodziny 23.06.1983

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.dzyszla.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Gliwice
 • Interests
  kolej, fotografia, informatyka, elektronika
 1. Dżyszla

  Coś podobnego do Proscape (Netlook)

  Taniej na nazwa.pl? W życiu! Dzwonili do mnie, błagali żebym został a spuszczą mi 23%, co i tak było zbyt wysoką ceną. Że takie nowoczesne serwery, że braki limitów transferu (nie dopowiadali szczegółów, które są)... Jak im powiedziałem, że nie potrzebuję, to już nie wiedzieli czym przekonać. W mailu jeszcze dali ofertę chyba z 30% mniej, ale wtedy już dawno wszystko przeniosłem. Wybrałem ostatecznie linuxpl.com - przystępna cena, bardzo szybka pomoc (w zasadzie w 10 minut dostawałem odpowiedzi, do tego komunikacja też przez GG m.in.) i w zasadzie bardzo mało problemów z uruchomieniem strony. Kilka jakiś drobiazgów z przerobieniem skryptów (nieco inaczej cron się zachowuje i trzeba dostosować, nieco inna struktura plików), ale w ciągu tygodnia w zasadzie wszystko ogarnąłem. Wszystko co najważniejsze dla mnie jest, do tej pory (już pół roku) nie zanotowałem żadnych awarii czy braku dostępu. A dodatkowo dokupiłem domenę - żałuję, że nie wcześniej, bo bym nie utracił tak bardzo ruchu.
 2. Dżyszla

  Problem z szerokością preformatowanego kodu

  @atp Dzięki, pomaga
 3. Hej, Mam sobie tak zdefiniowany element: code.src { font: normal 20pt Consolas,"Lucida Console","Courier New",monospace; color: #EEE; white-space: pre; display: block; padding: 4px; overflow: auto; max-height: 300px; } Teoretycznie powinien on zająć całą szerokość. Niestety, jeśli w kodzie jest dłuższa linia, to szerokość dostosowuje się do niej (i nie ma poziomego paska przewijania). Co ciekawe, jeśli użyje się 'width: 40%' to faktycznie zajmuje 40% szerokości, ale... całe okno i tak ma poziomy pasek przewijania, a sam element rozciąga elementy nadrzędne, choć jest od nich węższy. Użycie np. 'width: 200px' daje dobry rezultat, ale przestaje być to responsywne. Jak się na sucho pisze, to jest ok. Ale są jakieś dziwne zależności... Nie potrafię przykładu konkretnego przedstawić, ale widać to tutaj: http://www.dzyszla.pl/porada-19.html - wystarczy usunąć obrazki i zmniejszyć szerokość okna przeglądarki. Jak sobie z tym poradzić?
 4. Witam wszystkich po mojej bardzo długiej przerwie tutaj! Jak pewnie wielu z Was wie, Proscape (właściciel m.in. domeny netlook.pl) sprzedał się o12 - spółce-córce nazwa.pl. Przenosiny to był koszmar! Kilka dni nie działała strona, a wsparcie istniało tylko telefoniczne i to jeszcze bez rozwiązań na już. W porównaniu do wsparcia, jakie pamiętam w netlook, gdzie nawet na pierdoły odpowiadali w ciągu godziny-dwóch, to koszmar. Za to wsparcie przyszło płacić 8-krotnie drożej! Zatem mam pytanie: co byście polecili na podobnych warunkach, jakie oferował Proscape? (MySQL w liczbie wielu z pojemnością min 100MB, powierzchnia przyda się z 200-300MB, transfer min. 100GB/m-c, CronJob, modrewrite, obsługa htaccess, no i konta mailowe (więcej niż jedno), FTP) I czego nazwa.pl czy jej spółki-córki nie przejmą, bo ostatnio wiele firm jest przejmowana przez nich Macie też sprawdzone sposoby na przeniesienie strony w sensie jej istnienia w Internecie, czyli szybko nauczenia Google nowego adresu... Wiem, że przekierowania niestety będą działać do momentu zamknięcia strony. Ach, jak żałuję, że kiedyś szkoda było kasy na inwestycję we własną domenę
 5. Dżyszla

  Odzyskać query string (zapytanie) z reflinka

  Ciekawa procedura, ale aż tak zawzięty jednak nie jestem Generalnie system ma działać szybko, więc zbyt złożone rozwiązania odpadają. Cóż, chyba pozostaje mi podziękować wszystkim za pomoc i cenne porady.
 6. Dżyszla

  Odzyskać query string (zapytanie) z reflinka

  @websign - Dzięki za wskazówkę. Tylko co w sumie to ciasteczko tworzy? Bo to chyba najbardziej nielegalne jest to, że coś je tworzy dla innej domeny bez jej wiedzy (nie używam analityka z google, tylko adsensa - to on?)... :/ niestety w nim także jest zapisane tak, jak Pavvel mówi - "not provided", przykładowo: 121269085.1332058321.84.7.utmcsr=google|utmccn=(organic)|utmcmd=organic|utmctr=( not%20provided)
 7. Dżyszla

  Odzyskać query string (zapytanie) z reflinka

  Ale inna domena i tak nie będzie miała dostępu do ciastek z googla... Czy się mylę? Poza tym - możesz podpowiedzieć, w jakim ciastku znajduje się wpisane zapytanie?
 8. Dżyszla

  Odzyskać query string (zapytanie) z reflinka

  Tak też myślałem I chyba jest to jakieś marketingowe działanie mające na celu promowanie Google Analitycs, bo z tego co wyczytałem, to tam są wszystkie dane dostępne. Z tego względu myślałem, że może da się coś wyciągnąć na podstawie tych kluczy odpytując jakieś API. Czyli praktycznie Google zamknęło drogę wszystkim firmom i osobom, które zajmowały się statystykami stron?
 9. Witam, I z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale bardzo nie na czasie jestem, a wyniki wyszukiwania nie dały pozytywnego rezultatu. Tak więc przechodzę do pytania... Kiedyś dawno temu linki referencyjne z google były łatwe, proste i przyjemnie i przede wszystkim zawierały parametr "q" czyli quesry-string, a więc wprowadzone przez użytkownika zapytanie, które skierowało go na daną stronę. Od dłuższego już czasu tak nie jest i dostaję np tylko takim ref-linkiem: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...YsB3jZbn7DPqjpg Ani śladu wpisanego zapytania - za każdym razem pusta wartość parametru. Czy coś z tym można zrobić i poradzić na to?
 10. Czy ktoś wie, na jakiej podstawie Google estymuje coś takiego jak ocenę tekstu i "autora recenzji"?
 11. Dżyszla

  Google bez refferera?

  O, to jednak błąd... Czyli jest szansa, że wrócimy do starego stanu !!! Tam to Forum zlinkowane z tego drugiego tematu płatne
 12. Dżyszla

  Google bez refferera?

  A może to specjalnie, aby zmusić do GA? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem na innych forach i dało by się jakąś akcję zrobić? Może napisać do gazet branżowych? Bo pewnie tak niczego nie wymyślimy i zmiany muszą pójść od googla... Co o tym myślicie?
 13. Dżyszla

  Google bez refferera?

  To już wchodzi na serwer tak Żaden skrypt by nie pomógł, bo serwer nie dostaje tej informacji. To ma sens, co mówisz Ale zdecydowanie w kilku ostatnich dniach widać skok właśnie tego zjawiska... Sugerujesz pisać do Google, aby to poprawili? Z punktu widzenia moich statystyk, ważne jest wystąpienie po pytajniku ciągu "&q=..." lub "&epq" (dokładnie to tak wygląda wyrażenie dla wersji nieprzecinkowej (dla ciągu z doklejonym na końcu znakiem &): #[/\.]google\.(.*?)[\?&,_](ep)?q=(.*?)si Tak więc nie ma potrzeby występowania jakiegokolwiek innego parametru No chyba, że te dane są przekazywane innym nagłówkiem HTTP?
 14. Dżyszla

  Google bez refferera?

  Witam! (po dłuugiej nieobecności) Mam do Was - specjalistów pytanie. Mianowicie od pewnego czasu obserwuję bardzo dużo wejść ze strony www.google.pl/ (nie z domeny!). Wygląda to tak, jakby nie otrzymywał parametrów przeprowadzonego wyszukiwania, z którego wyników nastąpiło wejście. Oczywiście wciąż są przypadki, że takie dane otrzymuję, lecz sporadycznie. Czy ktoś zauważył coś podobnego? Czy to jakieś zmiany w Google, czy z jakiejś innej przyczyny kompletny adres referencyjny nie jest przekazany? Oczywiście fakt, że to w efekcie wyników wyszukiwania, to domysł. Skala tego zjawiska daje się łatwo zaobserwować choćby po tej statystyce - jeśli brak jest parametrów, to wpada właśnie w to miejsce, a widać, że adres googla bardzo w ostatnim czasie wystrzelił... Jak gdzieś było, to sorry, ale nawet nie bardzo wiem, na który dział taki temat się nadaje, ani jak go szukać