Ivellios

Forumowicze
 • Zawartość

  876
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

22 Excellent

O Ivellios

 • Urodziny 28.01.1988

Contact Methods

 • Website URL
  http://radio.paranormalium.pl

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

6978 wyświetleń profilu
 1. Aż sobie poszukałem czegoś więcej na ten temat... masakra http://napisztekst.pl/powitanie-klienta/
 2. Odnośnie błędów z ukośnikami na końcu - wrzucę tu swojego posta z forum Statlinka, może to komuś pomoże: Jako że w ostatnim czasie system zaczął robić mi na kilku stronach problemy związane z tymi nieszczęsnymi ukośnikami, postanowiłem zbadać temat i spróbować dojść do tego, co może być przyczyną problemu. Doszedłem do wniosku, że problem może tkwić nie tyle w konfiguracji serwerów, co w sposobie formowania linków w kodzie HTML. Na swoim koncie mam zarówno strony stojące na gotowych CMS'ach (blogi, fora, itd), strony na CMS-ie "domowej roboty" oraz "mieszańce" (np. strona główna na własnym CMS-ie i forum stojące na phpBB). Przykład: domena przyklad.com WordPress, Joomla! oraz zapomniany już jPortal (tak, jeszcze używam tej porażki programistycznej xD na szczęście tylko na jednej stronie) formują linki w następujący sposób: <a href="http://przyklad.com/podstrona"... phpBB zaś tak: <a href="./podstrona.php?cośtam=12345"... a z wtyczką phpBB SEO tak: <a href="./podstrona.html"... Tu problemów z ukośnikami na końcu nie było. Natomiast w CMS "domowej roboty" linki wyglądają tak: <a href="podstrona.html"... i to właśnie na podstronach z tak uformowanymi linkami - i TYLKO na nich - system "dodawał" sobie ukośnik na końcu. Nawet na "mieszańcu" gdzie strona główna "stoi" na moich własnych skryptach, a np. podłączone do niej forum wykorzystuje phpBB. I co ciekawe, Statlink jakoś przestał wypluwać błędy z ukośnikami w logach, gdy strony z "domowej roboty" CMS-em zmodyfikowałem tak, że na początku linków wewnętrznych wstawiane jest "./" Taka ciekawostka Może to więc Statlink ma problem z prawidłowym "czytaniem" "czystych" linków, tj. takich gdzie nazwa dokumentu nie jest poprzedzona żadnym ciągiem zawierającym ukośnik? Nr ID domen, które miały w logach najwięcej błędów z ukośnikami: 21808, 19494
 3. A tak poza śmieszkowaniem Masz jakiś pomysł, czym to może być spowodowane?
 4. Nie bardzo wiedziałem, do jakiego działu wstawić ten temat, dlatego w razie potrzeby będę wdzięczny moderatorowi za przeniesienie Mam pewien dość poważny problem z jedną z moich stron, i co ciekawe owa bolączka występuje właściwie tylko na niej. Mianowicie "jakieś bliżej nieokreślone coś" dodaje ukośniki po rozszerzeniu .html Co jest dziwne, bo w linkach czegoś takiego nie ma, problem jest zgłaszany w logach jednego z systemów reklamowych w którym strona uczestniczy. Po prostu wrzuca mi tam komunikaty o nieistniejących dokumentach z nazwami kończącymi się na .html/ Strona: http://www.paranormalium.pl/ Doraźnie poradziłem sobie z tym, dając w htaccess przekierowanie z .html/ na .html, jednak to jest tylko taki półśrodek. Strona stoi na serwerze dedykowanym.
 5. Jedna z moich stron właśnie uczestniczy w testach HTTPS (wystarczy dać przekierowanie w htaccess a system sam sobie zaktualizuje dane w panelu). Być może rzeczywiście coś w tym jest, zauważyłem że niedługo po zmianie protokołu aktywność użytkowników (komentarze, jakieś linki, itd.) wzrosła. Tylko że razem ze zmianą na HTTPS dokonałem również sporej optymalizacji owej strony, żeby przyspieszyć jej ładowanie. Możliwe więc, że jest to efekt albo samej optymalizacji albo zadziałała tu i optymalizacja i HTTPS.
 6. Całe szczęście, że ja w CloudFlare mam tylko jedną domenę i nie ma jej na liście.
 7. Kolorystyka zdecydowanie do poprawy. Osobiście zastosowałbym bardziej "biurowy" zestaw kolorów.
 8. Żeby to jeszcze wszyscy hostingodawcy to obsługiwali. Ale np w takim nazwa.pl czy prohoście i w ogóle u dowolnego hostingodawcy, który równocześnie sprzedaje również certyfikaty SSL, o Let's Encrypt można zapomnieć - "nie obsługujemy".
 9. A to nie jest tak, że Google od którejś tam w przyszłości wersji Chrome docelowo wszystkie strony bez https będzie oznaczało jako niezabezpieczone/niebezpieczne/"na_pewno_pełne_malware_tak_że_jak_wejdziesz_to_ómżesz.!" ?
 10. Wstawiając teksty na strony, najlepiej kierować się wskazaniami w sekcji "frazy kluczowe". Na moich "najbiedniejszych statrankowo" stronach SR zaczął rosnąć po dodaniu kilkudziesięciu tekstów o pożyczkach, chwilówkach, kredytach, itd. No i oczywiście linkować, linkować i jeszcze raz linkować.
 11. To ja chyba jestem jakiś dziwny, bo mam w Statlinku aż (AŻ!) trzy strony pięciogwiazdkowe Tylko że to nie są jakieś shitowate zapleczówki, a strony robione z myślą o żywym człowieku, na dodatek przez żywego człowieka współtworzone (w sensie zawierające masę komentarzy i postów na forum, dodanych przez użytkowników).
 12. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że po cichu zmniejszono limit ilości linków wychodzących? W chwili obecnej limit wynosi 6 linków (wliczając w to linki statlinkowe), i od jakiegoś czasu strasznie ucina mi punkty z powodu jakichś małych guwjenek typu "Powered by WordPress" czy "theme by some awesomely unspeakably beautifully talented motherfucker".
 13. U mnie również już bez problemów.
 14. Znów otrzymałem na emaila całą serię komunikatów o błędach, i znów dotyczy tylko stron na jednym hostingu...
 15. U mnie występuje podobny problem, tylko że co ciekawe wydaje się dotyczyć tylko jednego hostingu, na którym trzymam część stron (prohost.pl).