Ivellios

Forumowicze
 • Zawartość

  890
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

27 Excellent

O Ivellios

 • Urodziny 28.01.1988

Contact Methods

 • Website URL
  http://ivellios.com

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

7134 wyświetleń profilu
 1. STATLINK.pl

  To fajnie masz, u mnie na kilku stronach zatrzymało się na 1970-01-01 Data zmienia się chyba wtedy, gdy zmienia się ocena SR w panelu użytkownika.
 2. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Lidia, jeśli to jeszcze aktualne, to odezwij się do mnie na privie.
 3. [opinia] Niepoważna firma AZ.pl

  Właśnie straciłem jedną domenę, którą próbowałem wytransferować z az.pl do innego usługodawcy. Domena z końcówką .com.pl. Wypełniam ten pieprzony wniosek (w ogóle co to jest, żeby w XXI wieku kazać człowiekowi wypisywać wnioski o wydanie AuthInfo! Kiedyś nawet az.pl pozwalało pobrać ten kod prosto z ich panelu, teraz jakieś wnioski i inne cuda na kiju - strasznie się cofnęli), skanuję, wysyłam... i co? Łajno. "Coś tam w danych abonenta jest źle proszę poprawić bo inaczej nie wydamy kodu authinfo". Poprawiam, ponawiam prośbę o wydanie kodów. I co? Znów łajno. "Nie możemy wydać kodów bo coś tam jeszcze innego jest źle proszę poprawić". Poprawiam, wysyłam jakieś prośby o potwierdzenie transferu domen (wniosek dotyczył trzech domen, kod jak dotąd udało się wyciągnąć tylko dla jednej, jedna przepadła - teraz az.pl życzy sobie ponad 140 złotych, czyli jakieś 150% kwoty, za przedłużenie po wygaśnięciu, A NIECH MNIE W RZYĆ POCAŁUJĄ - a jedna wciąż czeka na "potwierdzenie transferu"). Nie dość, że kombinują jak koń pod górę byle tylko przytrzymać abonenta u siebie, to jeszcze tempo odpisywania mają takie, że żółw by ich prześcignął. Piszę w godzinach gdy ktoś teoretycznie powinien tam pracować i być w stanie odpowiedzieć - a odpowiedź przychodzi dzień później, po dwóch dniach, czasami jeszcze później. Cholernie niepoważna firma. KAŻDEMU odradzam jak najszybciej się stamtąd wynieść.
 4. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Mam propozycję drobnej poprawki - żeby po zalogowaniu od razu przekierowywało do panelu użytkownika, zamiast wyświetlać komunikat i kazać czekać aż przeglądarka przekieruje. Niby to kilka sekund, ale jednak trochę wnerwia
 5. STATLINK.pl

  Słabsze frazy da się trochę podbić, nawet linkując ze stron z SR 0. Koszt punktowy niewielki, a i tak strona typu "stawiam bloga na wordpressie, moja morda w świat się niesie" potrafi podnieść się w SERP-ach nawet o kilkadziesiąt oczek. Jak z trudniejszymi frazami - tego niestety nie wiem, nie miałem możliwości tego sprawdzić, gdyż jako wydawca ponoszę obecnie duże straty w wyniku ciągłego podkręcania parametrów przez adminów. Na horyzoncie jakoś nie widać niestety, aby sytuacja miała się szybko ustabilizować.
 6. STATLINK.pl

  Mam wrażenie, że znowu coś było robione przy samym wskaźniku StatRank. Znów podnoszenie progów dla niższych SR? Straty na moim koncie w tym momencie są tak duże, że znów jestem w sytuacji gdzie mimo skasowania wszystkich swoich linków i odzyskania części punktów (tylko po to, by dosłownie chwilę później je stracić - zaraz napiszę, dlaczego) nie jestem w stanie przedłużać transferów kontrahentom. Jak już mówiłem, skasowanie wszystkich moich linków w Statlinku pozwoliło odzyskać jakieś 3000 pkt, które chciałem dodać jednemu z kontrahentów do transferu (który został ucięty właśnie przez brak punktów). W momencie tworzenia transferu system jednak coś tam sobie znowu przeliczył i odzyskane dosłownie minutę wcześniej punkty magicznie punkty po prostu zniknęły. Powiem wprost, moim zdaniem to co się teraz dzieje w tym systemie powoduje, że trzymanie swoich stron w Statlinku - obojętnie czy zapleczówek czy serwisów robionych z myślą o żywym człowieku - stało się po prostu kompletnie nieopłacalne. Linkuj, linkuj, linkuj, lunkuj, NO LINKUJ K!(&@^A - a StatRank nawet nie drgnie. Jesteś na minusie z punktami - przychodzi mail, że zadbaj o punkty, bo jak nie to stracisz linki i transfery. Zadbaj, zadbaj, zadbaj, zadbaj, NO ZADBAJ K)(*@%^A!!! - i nawet jeśli "zadbasz", to system i tak przy pierwszej lepszej okazji Ci te punkty zabierze i znów zostaniesz z niczym. Mnie właśnie zabrał, coś tam sobie "przeliczył" i znów mam -5000 pkt na koncie. Poważnie rozważam wycofanie swoich stron z tego systemu. Statlink się skończył.
 7. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Zastanawiam się nad przeniesieniem kilku swoich stron ze Stratlinka (ekhm, sorry... Statlinka) do innego SWL-a. Czytam właśnie ten wątek i LinkTak wygląda obiecująco. Pytanie, czy ktoś z was już zrobił taką "przeprowadzkę"? Opłaca się?
 8. Też Zrobiłem i to i to. Najważniejsze, że (wreszcie) działa. Dzięki wszystkim za pomoc
 9. Problem rozwiązany. Okazało się, że winna była włączona usługa pocztowa dla domeny głównej na serwerze z subdomeną, wystarczyło ją wyłączyć i maile zaczęły iść normalnie.
 10. Miałem napisać sam do siebie? Tak, przeczekałem czas propagacji DNS-ów. Teraz, gdy z domeny głównej wysyłam maila na subdomenę, wiadomość normalnie dochodzi i jest ok. Gdy jednak próbuję wysyłać w drugą stronę, otrzymuję komunikat: Błąd SMTP (550): Nie można dodać odbiorcy "odbiorca@subdomena.adres.pl" (sorry, no mailbox here by that name. (#5.7.17)).
 11. Coś się poprawiło, email wysłany z domeny głównej na subdomenę doszedł, jednak w drugą stronę wciąż nie da się wysyłać.
 12. Mam taką sytuację: posiadam dwa serwery, na obu działają sobie usługi pocztowe. Do serwera A jest podpięta domena główna (nazwijmy ją "adres.pl"), do serwera B natomiast subdomena (nazwijmy ją "subdomena.adres.pl"). Obydwa serwery poprawnie wysyłają i odbierają emaile z innych serwerów, nie udaje się jednak przesyłać korespondencji między adres.pl a subdomena.adres.pl W ustawieniach "stref DNS" mojej domeny mam dwie strefy DNS: - jedna strefa związana z domeną główną, jest tam między innymi wpis MX wskazujący na domenę główną - druga strefa związana z subdomeną, jest tam też wpis MX wskazujący na subdomenę Tak jak pisałem, oba serwery mogą wysyłać i odbierać pocztę, ze sobą jednak nie chcą gadać Spotkał się kiedyś ktoś z podobnym problemem?
 13. Jak się zwracać do Internautów?

  A nie lepiej zamiast "Pan/Pani cośtam..." stosować po prostu "Państwo"?
 14. Dowcipy nie ma lipy. Znalezione na PiO

  Aż sobie poszukałem czegoś więcej na ten temat... masakra http://napisztekst.pl/powitanie-klienta/
 15. STATLINK.pl

  Odnośnie błędów z ukośnikami na końcu - wrzucę tu swojego posta z forum Statlinka, może to komuś pomoże: Jako że w ostatnim czasie system zaczął robić mi na kilku stronach problemy związane z tymi nieszczęsnymi ukośnikami, postanowiłem zbadać temat i spróbować dojść do tego, co może być przyczyną problemu. Doszedłem do wniosku, że problem może tkwić nie tyle w konfiguracji serwerów, co w sposobie formowania linków w kodzie HTML. Na swoim koncie mam zarówno strony stojące na gotowych CMS'ach (blogi, fora, itd), strony na CMS-ie "domowej roboty" oraz "mieszańce" (np. strona główna na własnym CMS-ie i forum stojące na phpBB). Przykład: domena przyklad.com WordPress, Joomla! oraz zapomniany już jPortal (tak, jeszcze używam tej porażki programistycznej xD na szczęście tylko na jednej stronie) formują linki w następujący sposób: <a href="http://przyklad.com/podstrona"... phpBB zaś tak: <a href="./podstrona.php?cośtam=12345"... a z wtyczką phpBB SEO tak: <a href="./podstrona.html"... Tu problemów z ukośnikami na końcu nie było. Natomiast w CMS "domowej roboty" linki wyglądają tak: <a href="podstrona.html"... i to właśnie na podstronach z tak uformowanymi linkami - i TYLKO na nich - system "dodawał" sobie ukośnik na końcu. Nawet na "mieszańcu" gdzie strona główna "stoi" na moich własnych skryptach, a np. podłączone do niej forum wykorzystuje phpBB. I co ciekawe, Statlink jakoś przestał wypluwać błędy z ukośnikami w logach, gdy strony z "domowej roboty" CMS-em zmodyfikowałem tak, że na początku linków wewnętrznych wstawiane jest "./" Taka ciekawostka Może to więc Statlink ma problem z prawidłowym "czytaniem" "czystych" linków, tj. takich gdzie nazwa dokumentu nie jest poprzedzona żadnym ciągiem zawierającym ukośnik? Nr ID domen, które miały w logach najwięcej błędów z ukośnikami: 21808, 19494