Skocz do zawartości

Własny serwer - platforma, konfiguracja i przemyślenia


stealz

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet 10 Mb to nie jest dużo ( przypada ci wtedy 9 MB na jednego usera, co nie jest wartością powalająca na kolana ), a na pewno nie adekwatną do mocy serwera, przy takich parametrach łącza, tak jak Sławek napisał, wystarczył by jakiś grat z przed kilku lat. Większość mocy serwera będzie po prostu nie wykorzystana, bo szybciej ci się łączę zapcha niż serwer osiągnie 10% obciążenia. Radzę zastanowić się nad dedykiem albo jak już zależy ci na tym by był to twój własny serwer( choć nie widzę tu większego sensu, bo z tego co napisałeś, nie potrzebujesz jakiejś specyficznej konfiguracji), nad kolokacją. Utrzymanie tego serwera w domu/firmie, przy cenach łącza i prądu miesięcznie będzie wynosiło dużo więcej niż średni dedyk w serwerowni, a serwerownia daję ci wpięcie do 100 Mb sieci i niemal pewną gwarancję up time na poziomie 100%. Taki firmowo/domowy serwer opłaca się postawić do jakiś wewnętrznych serwisów firmy ale nie na klienta zewnętrznego tym bardziej jeśli przewidujesz ruch na poziomie 10 tyś uu.

Jestem podpięty do sieci łączem 100 Mb i może raz mi przemknęło że może postawił bym sobie serwer w domu, ale po pierwszej 4 godzinnej przerwie w dostawię prądu, pożegnałem ten pomysł. Posiadanie UPS'a nic by mi nie pomogło, bo cała infrastruktura sieciowa w budynku też jest zasilana z tego samego źródła co reszta, więc UPS może mi podtrzymywać pracę serwera ale nie będę miał połączenia z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze gdzie tkwi haczyk:

OVH, 300 zł brutto:

Core i5 @ 2.66 GHz

8 GB DDR3

2x Intel X-25, 80 GB SSD

Transfer: 5TB / miesiąc, po przekroczeniu spadek przepustowości do 10Mbps

Home.pl, 300 zł netto:

Połowa mocy jednego rdzenia @ 2.4 GHz

512 MB pamięci

50-gigowy kawałek dysku

Transfer: 0.3TB/miesiąc

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, skąd takie przepastne różnice w ofertach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer w ovh od roku, wcześniej przez 3 lata miałem serwer w niemieckiej serwerowni, miałem też do czynienia z home.pl i nazwanie ovh rozwiązaniem niższej jakość jest pomyłką. Home.pl jest hostingiem dla ludzi którzy dopiero co trafili do internetu. Dużo wydają na reklamy dlatego ich usługi są drogie, ma się kojarzyć z rozpoznawalną marką, tak by prezes firmy, który czerpie swoją wiedzę na temat komputerów z gazet typu "Komputer Świat" niemal się potknął o reklamę home.pl.

OVH ma naprawdę rewelacyjne serwery i od czasu gdy zacząłem korzystać ma up time 100%, transfery są takie jak bym korzystał z kompa w sieci domowe, zresztą podobnie było z dedykiem w webperoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za komentarze i pomoc

Jeszcze jedno pytanie - zainteresowany jestem dwiema ofertami:

https://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml

https://www.ovh.pl/produkty/superplan_ssd.xml

Opcja nr 2 jest bardzo kusząca - czy w moim przypadku warto wybrać właśnie ten plan, czy jest to strata pieniędzy i lepiej zostać przy "superplan mini"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wnioskuję że nie potrzebujesz nic mocniejszego niż ten tańszy ale to zależy od tego, jak masz zoptymalizowane skrypty, jak rozwój serwisu zakładasz itd. Myślę że ten pierwszy bez problemu wytrzyma nawet 20-30 tyś uu, przy lekkim serwisie, ale może nie wytrzymać nawet 5 tyś uu przy źle napisany. Sam musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności