Skocz do zawartości

W jakim banku zrealizować czek?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś czek doszedł. Muszę opierd... listonosza za zostawianie listów na ziemi:|

Na 4 min przed zamknięciem WBK dałem czek w inkaso. Za ~4 tygodnie powinna być kasa.

Nie wiem, czy ktoś to wcześniej zauważył, ale cały dokument ma znak wodny oraz napis "citibank" widziany pod UV:)

Gdyby ktoś miał ochotę na katody UV, to zapraszam do zakupów;)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 741
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Musze pochwalić PEKAO SA (z zubrem)

Poniwaz nie ma u mnie WBK to poszedłem własnie do pekao. Miła obłsuga , Pani powiedziała ze ze oczywiscie wexmie czek do inkasa . Co prawda trzeba załozyc konto walutowe (0,8$ za miesiac) ale wtedy pieniazki przelewane sa od razu na konto i jest GIT ;)

I co do czasu - Pani w okienku powiedizał ze to moze czasem bardzo długo trwać . Kiedy spytałem co ma na mysli mówiac bardzo łdugo powiedziała mi ze chodzi o miesiąc :shock:

Ogólnie jestem zadowolony. Acha - prowizja to 20zł

Jak dla mnie to jest dobrze (szczególnie ze w moim miesice tlyko tam mozna takie cuś załatwić)

POZDRAWIAM

Videofilmowanie w Poznaniu i nie tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Dostałem czek... Poszedłem do ING Bank Śląski (Kraków, ul. Teligi)- realizacja do 16 tygodni, prowizja 15 zł.

Oddałem już 3 czeki do śląskiego. Zawsze płaciłem po 33 zł - 15 zł + 18 za przesyłke międzybankową. Chyba zapomnieli pobrać od Ciebie tych 18.

Jak będziesz odbierał kase to być może upomną się o te 18 zł. Albo wogóle nie zrealizują ci tego czeku bo nie opłaciłeś jego przesyłki do stanów.

Realizacja zawsze trwała ok 5 tygodni. Teraz zanosze czeki do WBK bo tańszy - 25 zł.

Szczerze? To wina pracownika i to właśnie pracownik banku powinien pokryć te koszty. Kto jak kto ale gość w okienku chyba powinien wiedzieć ile kasy za inkaso ma wziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem konto osobiste w CitiBank

prowadzenie 5zł miesiecznie

koszt realizacji czeku wg. kosztów pośrednika

znajomy ktory realizauje tam inne czeki z USA (nie od googla) powiedział ze praktycznie nie ma zadnej prowizji, a jak sie zdarzy to gora 10zł

wiec jestem dobrej mysli, za 1miesiac napisze czy rzeczywiscie prowizja jest tak mała

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić PEKAO SA (z zubrem)

Warto zauważyć że aby założyć tam konto walutowe należy mieć przy sobie równowartość 100$. Realizacja jakoś max do 8 tygodni. W krakowskim odziale na rynku jest na piętrze osobne okienko "czeki" więc temat nie jest im obcy. Obsługa rzeczywiście bardzo sympatyczna.

Acha - prowizja to 20zł

Z tego co pamiętam z rozmowy i co potwierdza tabela opłat i prowizji dla Klientów detalicznych (poz 6.1) to dokładnie 0,5% min 20 zł max 400 zł. Dodatkowo w tabeli podana jest informacja że nie pobiera się opłat pocztowych.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Nordea Bank (dany LG). Prowizja od czeku bez względu na wartość 10 PLN. Niestety konto trzeba mieć minimum 6 miesięcy #-o .

Jeżeli ma się złotówkowe przeflancują na złotówki ja dewizowe wypłacą USD.

Czas realizacji do miesiąca. Oczywiście z autopsji nie znam, pisze to co mi powiedziala Pani . Mam w tym banku konto.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g Banku

a którego banku, chodzi Ci o PKO SA?

Niestety konto trzeba mieć minimum 6 miesięcy

Dobrze wiedzieć

Zreferuję Wam w skrócie to co usłyszałem w różnych bankach:

Raiffeisen Bank Polska SA

- nie przyjmują czeków od osób fizycznych więc nie dopytywałem o szczegóły

Deutsche Bank

- wymagają założenia konta złotówkowego (6,5 zł na miesiąc) bądź walutowego (6,5 zł na miesiąc + 5 zł za założenie)

- zaraz po założeniu konta można złożyć czek do inkasa

- prowizja płatna przy składaniu czeku

- prowizja to: 1% min. 35 zł, max 250 zł ale...

- dochodzi jeszcze opłata za realizację czeku tj. 0,2% od kwoty min 25 zł, max 250 zł (to potrącają przed przelaniem na konto)

- termin: 4 - 6 tygodni

WBK

- w placówce, w której byłem nie realizują czeków, odesłali mnie na Rynek Główny, wprawdzie nie pojechałem ale wyciągnąłem informacje o prowizji

- prowizja super bo 0,15% ale minimum jakie należy zapłacić to 150 zł, max 500 zł. Jak możliwe jest że zYm3N, lovemole i mpe płacili po 25 zł skoro minimum potwierdza także aktualna Taryfa opłat i prowizji dla klientów indywidualnych z któej Pani w banku mi cytowała informacje i którą można sobie ściągnąć ze stron WBK?

Już nawet nie pytałem czy trzeba mieć konto czy nie bo to oferta dobra ale kiedy realizuje się czek powyżej 100.000 złotych. W każdym razie sympatyczna Pani odesłała mnie do Kredyt Banku.

Kredyt Bank

Tabela opłat i prowizji informuje o 0,25% | min 15 zł | max 150 zł ale nie byłem tam osobiście, być może ktoś miał już przyjemność załatwiania tam czegoś?

Lukas Bank

Jak zobaczyłem kolejkę to wymiękłem. Może ktoś z Was miał więcej cierpliwości.

Fortis Bank

Wypowiedzi Szy mnie zmobilizowały aby przyglądnąć się bliżej ich ofercie, wszystko byłoby ok ale... należy być posiadaczem konta min 6 miesięcy aby złożyć czek do inkasa.

Prowizja: 0,5% min. 30 zł max 300 zł

A na deser ING

- pisałem o możliwości realizacji czeku w 2 tyg hehe pewnie i się da ale jeśli czek wystawiony jest na ich bank a nie osobę fizyczną

- tabela opłat (0,25% min 15 zł max 300 zł) do której podawałem linki też mija się trochę z tym co dowiedziałem się w oddziale tak więc:

- prowizja to: 0,25% ale min 12 zł + 18 zł lub 12 zł + 40 zł jednak nie mogłem dowiedzieć się z czego wynika 18 zł a z czego 40 zł. Aha i podobno nie ma maksymalnej kwoty.

- uwaga. mogą dojść dodatkowe koszty banków obcych

- termin realizacji to oficialnie 3 do 6 tygodni ale jest klauzula że może się przedłużyć z przyczyn niezależnych od banku

- nie wiem do końca o co chodzi z kontem, w sumie to nie trzeba mieć ale mogą założyć do operacji jakieś bezpłatne, tymczasowe??? z którego można bezpłatnie przelać sobie na inne konto, wygląda na to że można tez wypłacić pieniądzie z okienka. W każdym razie pójdę tam jeszcze raz to może sie dowiem dokładniej :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem czek tydzień temu i zapłaciłem równe 25zł.

Potwierdzam - składałem dzis w malym oddziale WBK. 25zł + trzeba było podpisać zabezpieczenie do 150% wartości czeku (gdyby był np. trefny, itp). Czas oczekiwania do 6tyg - powiadamiają na telefon.

p.s - składam oficjalny prostest do admina, za wygwiazdkowanie mojej domeny w sigu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie zrobilem bledu, czekajac na wydanie czeku zsumowanego z 2 miesiecy.

Do programu wszedlem kilka miesiecy temu, ale dopiero wsadzielm reklamy w kwietniu.

Wychodzi mi ok 300 $ miesiecznie. Czytajac tutejsze posty widze ze sa spore limity w bankach jesli chodzi o wyplacanie czekow.

Skoro dalem juz wstrzymanie platnosci, mysle ze razem z majem wyjdzie mi ok 600 - 700 $..

Jeszcze nie pytalem sie w zadnym banku co z tym fantem zrobic. Zreszta u mnie sa tylko 3 placowki.. PKO SA, PKO BP oraz Bank Spoldzielczy.

To chyba bede mial problem.

Jak myslicie co zrobic w takiej sytuacji?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności