Skocz do zawartości

SEO-Odkurzacz - szczegółowa analiza profilu backlinków strony


dziki_rysio_997

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie, jeśli podasz listę adresów złożoną ze stron głównych precli/katalogów i podasz jakąś wyimaginowaną domenę, to parametry związane z domenami głównymi spokojnie wyznaczysz już teraz + ew. analizę onsite tego, co jest na stronach głównych.

Pytanie, czy chciałbyś też przeanalizować przykładowe wpisy w tych domenach (żeby np. zobaczyć, jaka jest "jakość" miejsca, w którym będzie Twój link, czyli np. liczba linków wychodzących anchor/brak anchora itd.).

No i tutaj pozostaje kwestia, czy chciałbyś podawać adresy takich wpisów ręcznie, czy wolałbyś np., aby program próbował wyciągać takie podstrony (pytanie, jak: czy po linkach od strony głównej, czy wyłapując je z google itd.).

Ewentualnie jest jeszcze opcja taka, by po prostu wrzucać listę stron z wpisami w katalogach/preclach - pozostaje tylko kwestia tego, że program musiałby na każdej stronie sam ustalać, która domena jest domeną linkowaną z danego wpisu i to dla niej wyznaczał "parametry jakościowe" miejscówki.

Która opcja Ci najbardziej pasuje (ew. proszę o modyfikację powyższych/własną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

drobne (mam nadzieję) problemy:

1. mam problem z api proxy: wyskakuje komunikat : 403 - forbidden. api od wuproxy, wpisane w przeglądarkę zwraca prawidłowo listę proxy

2. w oknie szczegółów problem z wyborem/zaznaczaniem wiersza. jak przegladając dane przewinę ekran suwakiem w prawo i chcę wybrać inny wiersz - nie działa.

Na wysoki cholesterol - aloes: aloeamer.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja z tym API - no to przy okazji potestowałem sobie wuproxy. ;)

Poprawione, wrzuciłem wersję, która nie ma tego problemu:

do pobrania

Jeśli chodzi o 2 - widzę, że to jakiś problem z biblioteką obsługującą komponent tabeli, tzn. ma ona problem z obsługą niektórych akcji na kolumnach, które nie były w "pierwotnym polu widzenia".

Niestety, będę to musiał załatwić jakimś "hackiem" - zrobię to pewnie wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która opcja Ci najbardziej pasuje

Chodziło mi o coś takiego, żeby ocenić strony. Kilka parametrów w rodzaju, PR, wiek, liczba linków prowadzących do strony, może coś z Majestic Seo albo innych. Z tego obliczana liczba punktów rankingowych. 10 pierwszych ( a może lepiej - ostatnich) katalogów z listy Cezzy ocenionych tym sposobem dałoby punkt odniesienia. Parametry mogłyby mieć zmienianą wagę, zależnie od preferencji badającego, nawet od zera.

Żeby nie męczyć komputera warto wprowadzić badanie etapami. Np. najpierw badamy wiek, odsiewamy młodsze niż 10 lat ( :) ) i jedziemy dalej.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadgrywać któreś pliki czy instalować kolejne wersje od nowa?

W zasadzie wystarczy, że podmienisz .exe z paczki.

@Yeden:

Ok, czyli w sumie to, co jest + jeśli chodzi o sprawdzanie domen np. sprawdzanie parametrów mniej lub bardziej określających "moc", czyli BL, RD.

I do tego możliwość zdefiniowania dodatkowej kolumny w formie wzoru "jakościowego" stworzonego na podstawie innych parametrów - każdy mógłby mieć swój wzór, ew. defaultowo jakiś przykładowy, np. na podstawie wspomnianej przez Ciebie listy. :)

Fajny pomysł, popieram - za kilka dni, ew. tydzień - dwa podejmiemy (w liczbie mnogiej, bo to zależy od tego, co Wy (i jak wiele osób ) uważacie za najpilniejsze) decyzję co do tego, kiedy to zostanie zrobione.

Badanie etapami - możliwe, że odwróciłbym kolejność pobierania danych, tzn. najpierw dane domen i wtedy zawężenie dalszej analizy - bardzo dobra uwaga, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne czuwanie się zrobiło, no to wrzucamy:

do pobrania

1. Zrobiłem obsługę prywatnych proxy (w formacie: ip:port:user:pass).

2. Dodałem "łatkę" na komponent tabeli ze szczegółami linków (ta największa ;) ) - podświetlanie wiersza po kliknięciu w kolumnę, która nie była pierwotnie widoczna (tylko dopiero po scrollowaniu).

W czwartek/piątek będę wprowadzał kluczowe na chwilę obecną uwagi (za wszystkie dziękuję :) ) - nie będzie to jeszcze wersja 1.1, raczej uzupełnienie 1.0 o to, co jest naprawdę istotne:

- opcja konfiguracyjna dotycząca tego, ile razy ponawiać pobieranie parametrów, których nie udało się pobrać przez błąd proxy

- możliwość ustawienia pliku tekstowego jako źródła bramek proxy i odświeżanie listy poprzez ponowne doczytywanie ich z tego pliku (dzięki czemu będziecie mogli równolegle zbierać prosiaki jakimś softem i wrzucać je "w tle" do SEO-Odkurzacza)

- to, o czym wspomniał @piomoo, czyli sortowanie i może też własna czarna lista

- "o(d)znacz wszystkie linki/domeny w widoku"

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności