Skocz do zawartości

Pozycjonować samemu czy zlecić


Mannix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowicjuszem na forum i mam pierwsze podstawowe pytanie:

czy samodzielne pozycjonowanie strony (mam na myśli www.vgt.com.pl) jest bardzo trudne?

Korzystam już z pozycjonowania automatycznego programem ......

Poprawa wyników już jest, ale słowa kluczowe plasują się w 2, 3 dziesiątce. To za mało.

Czy pozycjonując dokonywać wpisy w katalogach "jak leci" byle więcej, czy też lepiej mniej ale za to na stronach z wyższym PageRank?

Będę wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dodawaj sie do tych tylko najlepszych katalogów. Jakich? No tutaj już musisz sam poprzebierać (tylko nie sugeruj się ceną). Może pomoże ci coś ta lista katalogów Do dodawania kup sobie puałtomat, będzie o wiele szybciej. :)

Zarządzanie czasem, zadaniami oraz projektami: nozbe.com/pl <baner refer.>

nozbe-ad-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem witryny (zaczynam marzyć, aby w dziale Strony do Oceny pojawiały się tylko takie, a nie żadne tam "moje pierwsze strony"), ale kilka rzeczy bym poprawił, jeśli chodzi o jej optymalizację, np. <title>.

SEO to przede wszystkim 1) dużo 2) dobrych linków. Jeśli wiesz, o co mi chodzi, sam pozycjonuj. Jeśli nie - zleć. Komu? I tu zaczynają się schody... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoją stronę, to co chcesz sprzedać itp to masz poważną firmę, zarabiającą poważną kasę, z poważnymi możliwościami rozwoju. To nie zabawa z pozycjonowanie hobbystycznego bloga ;) Jeżeli podchodzisz poważnie do swojej firmy to zleć pozycjonowanie.

Co do "usability"

Nie rozumiem dlaczego na stronie nie masz żadnego cennika produktów/usług? Widzę, że konkurencja też nie ma, ale nie rozumiem co tym osiągasz? Każda osoba dzwoniąca z zapytaniem "ile to kosztuje" to koszt dla Ciebie bo telefon ktoś musi odebrać. Czemu na każdej podstronie nie masz magicznego guzika "wyślij zapytanie ofertowe" ?

Weźmy na stół koncentraty barwiące - masz kilkanaście linków do pdf na jednej stronie - każdy pdf otwiera się w innej zakładce - myślisz że przeglądanie informacji w formie przeskakiwania między zakładkami jest wygodne? Konkurencja robi to rozwijając odpowiedni fragment tekstu po kliknięciu na interesujące nas materiały. Możliwość pobrania pdf nie jest zła, ale pdf jako jedyna opcja przeglądania interesujących nas informacji to zła opcja.

Po otwarciu Twojej strony w google chrome tekst wygląda na pisany czcionką 10 a standardem jest przecież 12tka (której konkurencja używa na stronach). Jeżeli komuś niewygodnie będzie się czytało to co masz na stronie to pójdzie do konkurencji. Nie jest to oczywiście reguła ale kilka % potencjalnych klientów tak zrobi.

Wypozycjonowanie strony a sprzedanie produktu/usługi to 2 bajki które częściowo się pokrywają, ale nie całkowicie. W branży w której działasz jest wiele sposobów innych niż pozycjonowanie na zdobycie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności