Skocz do zawartości

SWFObject


Arkadio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiecie może w jaki sposób mogę podlinkować objekt flash za pomocą SWFObjekt i za pomocą warstw ?

Próbowałem w taki sposób:

<div style="z-index:90;position:relative;width:120px;height:160px;border:3px solid green;">
<div style="position:absolute;z-index:80;width:120px;height:160px;border:3px solid red;">


<div id="flashcontent" style="z-index:100;">
 This text is replaced by the Flash movie.
</div>
<script type="text/javascript">var so = new SWFObject('aaa.swf', 'flashcontent', '120', '160', '7', '#000000');
so.addParam('wmode', 'transparent');
so.write('flashcontent');
</script>

  </div>
<a href="https://www.mojastrona.pl/" style="position:absolute;z-index:120;display:block;width:120px;height:160px;"></a>

</div>

No ale nic z tego bo warstwa z flashem zawsze jest najwyżej i nie wiem jak to obejść :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiekty flashowe linkujesz za omoca action scriptu we fleshu zanim swe dzieło opublikujesz, w htmlu itp sie nie da.

Systemy bilingowe wody. System ERP Komadres. Firma informatyczna.

Kryptowatuty, rynki finansowe, wiadomości.  Kryptowaluty za darmo - Poradniki.

Zioła. Ziołolecznictwo. Asept czy Octenisept, który wybrać do dezynfekcji ran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może osadzić swf w divie i potem kombinacja position:absolute i z-index ale to raczej nie podjedzie.

Możesz spróbować ściągnąć programik co się zowie jakoś tam ale w G wpisz: SWF to FLA converter i potem będziesz miał źródło swfa i sobie dorobisz linkowanie.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest program do konwertowania swf'a do flaka jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w gre ponieważ flash'ów jest bardzo dużo i w dodatku używane sa na różnych stronach więc rozwiązanie musi być uniwersalne.

Gdyby ktoś z Was wiedział w jaki sposób można to zrobić byłbym wdzięczny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podlinkować cały to możesz spróbować coś takiego nad divem flasha

<a style='display: block; position: absolute; width: 800px; height: 130px; background: white; filter:alpha(opacity=0); opacity:0.01;' href='https://www.wp.pl'> </a>

<DIV id="flashreplace" style="WIDTH: 800px; height: 130px;">

</DIV>

Z tego co wiem, to jeśli masz ustawiony background to się wyświetli nad flashem, ale szerzej nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie przjedzie, flash jest zawsze na wierzchu, przynajmniej mi sie nie udalo nic takiego :)

Systemy bilingowe wody. System ERP Komadres. Firma informatyczna.

Kryptowatuty, rynki finansowe, wiadomości.  Kryptowaluty za darmo - Poradniki.

Zioła. Ziołolecznictwo. Asept czy Octenisept, który wybrać do dezynfekcji ran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
filter zadziała tylko w IE. Testowałeś np. w FF?

podejrzewam, że kłopot z 'nieprzykrywalną' wersją dotyczy tylko IE, podobnie jak <select> też się w IE nie chce przykrywać warstwami.

Mam rację?

PS. A propos, ma ktoś jakiś sposób żeby zakryć <selecta> w IE warstwą? Swego czasu rozwiązałem to ukrywając dynamicznie selekta przy wyświetlaniu warstwy ale to nie jest super sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytny sposób to możesz ustawić klasę dla body, która ukryje wszystkie formularze (to to samo co ukrywanie dynamiczne, nie wiem czy robisz po pojedynczych polach, jeśli tak to z pomocą CSS można to uprościć). Możesz też sobie zdefiniować odpowiednie klasy względem któych kontrolki ukrywane (pogrupować je) i ukrywać bardziej wybiórczo.

<style>

body.ukryj form *

{

display.none !important;

}

</style>

potem tylko w java script:

document.body.className = '' // pokazuje formularze

document.body.className = 'ukryj' // ukrywa formularze

tak samo z innymi elementami formularzy, np.

<style>

body.ukryj form select, body.ukryj form input

{

display.none !important;

}

</style>

Ukryje tylko elementy które przeszkadzają (tzn. widgety z formularza a nie sam formularz który np. zawiera tekst). Przynajmniej ja tak robię. To nie jest IMO najlepsze rozwiązanie, ale jak ktoś korzysta z przeglądarki która ma 8 lat to musi się liczyć z niedogodnościami. Najlepiej oczywiście byłoby przeprojektować całą stronę pod IE6 i napisać odpowiedni kod który wykona się tylko pod IE6. Tylko, że IMO takie robienie z strony śmietnika tylko po to, żeby obsługiwać szajs microsoftu mija się z celem bo cierpią ci któzy mają porządne przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności