Skocz do zawartości

przekierowanie 301 ze starych domen


marcelooo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie odnośnie przekierowania 301 ze starych domen, czy to jest opłacalne i "legalne"? Jak na takie praktyki zapatruje się wyszukiwarka Google?

Podam przykład:

Domena pati.com.pl (według Dropped pochodzi z 1996 roku) i jeszcze kilka innych ma ustawione przekierowanie 301 na serwis www.i-praca.pl

Czy ktoś robił jakieś teksty co do skuteczności takich praktyk? Jak bardzo można wzmocnić domenę właściwą tego typu przekierowaniami?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalne jak najbardziej.

Ale na czym niby ma polega skuteczność takiego przekierowania ? W końcu domena odsyła (a nie linkuje) na inny adres co świadczy o tym, że nie ma na niej serwisu = wartości.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma być nielegalne? Przekierowanie 301 to coś zupełnie normalnego. W ogóle nie wzmocnisz domeny. Przecież przekierowaniem nie linkujesz tak jak powiedział kolega na górze tylko jest to swojego rodzaju "odsyłacz" dla robotów i użytkowników, więc jedno na czym możesz skorzystać to przekierowanie całego ruchu z domeny A na domenę B.

spro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o ruch, bo on może być znikomy i prawdopodobnie nie dlatego takie przekirowania zostały tam ustawione. więc dlaczego to zrobili, jeżeli założymy, że ruch z tych domen jest zerowy i nie należały one do nich wcześniej i nie były powiązane z branżą do której teraz odsyłają?

generalnie bardziej chodzi mi o moc starych domen, bo do nich prawdopodobnie prowadzą jakieś linki które nadają jakąś wartość tym domenom w oczach wyszukiwarki i ta wartość po ustawieniu przekierowania 301 przechodzi na nową domenę, we wspomnianym przeze mnie przykładzie na www.i-praca.pl. czy tak jest?

gdyby tak było, to warto byłoby kupować stare domeny i przekierowywać ich moc w kontekście wyszukiwarkowym wybranej przez nas domenie. mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przekierowanie to przekierowanie i nie daje żadnej wartości. Wiem o co Ci chodzi ale według mnie się mylisz. Załóżmy, że domena A to domena która ma ustawione przekierowanie 301 na domenę B. To linkując do domeny A i ustawiając nawet przekierowanie 301 na domenę B to i tak moc zostaje dla domeny A.

Być może mogę się mylić ale nie sądzę.

spro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mogę się mylić ale nie sądzę.

ja sadze jednak ze sie myslisz

Dopóki 2 domeny sa twoje i 301 dziala to korzystasz z dobrodziejstwa inwentarza tej starszej domeny. Ale od razu Ci napisze ze to nie dziala tak jak rozumujesz ze czym wiecej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności