Skocz do zawartości

spadek site , wzrost i tak cały czas


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem z kilkoma stronami. Otóż niby treść unikalna. A mam zaindeksowaną małą część stron powiedzmy 20%.

Po dniu ta wartość ulega drastycznej zmianie do 80-90% . I tak się zmienia co dzień. Raz 20% wszystkich stron jest zaindeksowana i widoczna w site: , na drugi dzień 80-90%...

Dodam jeszcze raz, że treść unikalna, często aktualizowana, 2 lata w sieci.

Czy ktoś ma podobny problem i czego on może dotyczyć?

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jak dawna to się dzieje ? Bywa tak, że na niektórych DC jest już zaktualizowane, na niektórych nie. Tak samo jest ze skokami pozycji, strona jest już załużmy na 6 pozycji, wcześniej była na 10tej, jednak czasami pokazuje tak, czasami inaczej.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesli problem dotyczy kilku podstron o roznej ilosci podstron wachania 500% są co nanjmniej dziwne.

Jedyne wyjasnienie to posiadanie elementów losowych na stronie dotycząch linkowania wewnętrznego?

co wy na to?

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje że takie drastyczne skoki w site to oznaka filtra na indeksację z informacją co by było gdyby filtra nie było ;)

czasem różnice w takich wahaniach to kilka tysięcy % i raczej bym nie tłumaczył tego pobieraniem z różnego DC zwłaszcza że robi się tak np kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem różnice w takich wahaniach to kilka tysięcy % i raczej bym nie tłumaczył tego pobieraniem z różnego DC zwłaszcza że robi się tak np kilka miesięcy

Nieraz bywa ciekawie..

28/08/2009 585

29/08/2009 563

30/08/2009 73,100

31/08/2009 568

01/09/2009 73,200

02/09/2009 585

03/09/2009 72,500

04/09/2009 595

Największe różnice jakie widzę na jednym z serwisów to jednego dnia 1k drugiego 330k

Obserwuję większość swoich serwisów, u mnie takie skoki zaczęły się w połowie lipca.

Skoki ilości zaindeksowanych podstron nie przekładają się na zwiększoną liczbę wejść, więc pewnie to czkawaka albo filtr.

Nie ma co się przejmować, coś kombinują pewnie. Za jakiś czas albo się uspokoi albo wszyscy będą narzekać na takie skoki a SWLe będą miały ciężki orzech do zgryzienia. Wreszcie trzeba będzie się uniezależnić od G..... przy dawaniu pkt.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki ilości zaindeksowanych podstron nie przekładają się na zwiększoną liczbę wejść, więc pewnie to czkawaka albo filtr.

dokładnie bez różnicy czy ci pokazuje 0,5 k czy 50 k , ruch na takim samym poziomie , co dziwne też że dzieje się tak tylko na wyniku pomocniczym , ilości z indeksu głównego już tak nie skaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkane: Jak stare są Twoje strony?

Ja mam 1 domenę postawioną w połowie lipca. Site dobił do 800, później zaczął spadać, teraz stoi na poziomie 400 podstron. Domena ma kilkaset linków z podstron (średnio mocnych) do swoich podstron, ma koło 170k podstron.

Mam też drugą domenę, postawioną na początku lipca, mniej więcej tyle samo podstron (inny, unikalny content), też kilkaset średnich linków + 1 ze strony, która ma 80k linkdomain w yahoo i drugi, ze strony która ma 300k linkdomain, te 2 dopalone gdzieś tydzień temu, myślałem, że site podskoczy mocno, ale dobiło do 1k, teraz spada, dzisiaj już widziałem 890, więc sądzę, że też zacznie spadać. W yahoo linkdomain tej strony to już 3k. Oczywiście nie jest zafiltrowana, ani jedna, ani druga.

Też tak macie teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności