Jump to content
fahofiec

Ktoś podpina mi wirusa do strony

Recommended Posts

A używaliście jakiś antywirusów?

Co do antywirusów to teraz znalazłem ciekawą ofertę bitdefendera, 3 stanowiska na rok za 180zł, tylko nie wiem jak ze skutecznością?

Mam KAV i działa bardzo dobrze jednak przy kilku kompach wychodzi drożej.

Guest

Avira jest dobra? Miałem avasta ale często się przywieszał powodując obciążenie procesora 80-90% :]

Darmowa wersje (nie mylic z trialami) programów antywirusowych nie sa dobre.

Dobry jest NOD32 (lub bardziej rozbudowany ESET Smart Security) lub Kaspersky.

Meble skórzane, producent mebli skórzanych na wymiar

ESET Smart Security

Zgadzam się. Aktualnie z niego korzystam i jak narazie mnie nie zawiódł.

A czy ktos w końcu wie co to jest? skąd to się bierze? i jakie programy infekuje?

I dlaczego tylko takie małe szkody wyrządza? :P

Pytam bo nie miałem jeszcze z tym do czynienia i nie zrzucam odpowiedzialności na programy antywirusowe bo ich nie używam.

.

to nie tak. darmowe wersje są dobre bo są darmowe. A z darmowych to chyba Avast jest jednym z lepszych, jeśli nie najlepszy. Jeśli zaś chodzi o płatne to moim zdaniem nie liczy się to czy darmowy był dobry, bo to nie tak. jeśli zrozumiecie :P

A czy ktos w końcu wie co to jest? skąd to się bierze? i jakie programy infekuje?
Mi to tez interesuje bardzo.

Znalaslem to swinstwo na jeden z kilkaset stron - na tym samym serwerze wszystkie inne strony bylo ok - plik zmienone 26.01.2009.

U nas uzywa sie linux na 99.9% rzeczy zwiazane z internetem - windows raczej tylko do programu ksiegowego.

Ehhh. BYło z milion razy:

Co to jest?

Wirus, a dokłądnie trojan.

Co robi?

1) Kradnie hasła z plików np.: Total Commandera

2) Łaczy się z ftp i dodaje skrypty z reklamami. (do plików index.html, index.php, login.php itp)

Jak się zabezpieczyc?

1) Skan AVG (Pro), Avast lub innym. POtem combofix i analiza raportu. Ktoś wspomnial, że może to byc tez rootkit, ale wg mnie to zwykły wirus.

2) Zmiana wsyztskich skompromitowanych haseł.

3) Szyfrowanie haseł.

I opcjonalnie:

4) Kup lekalnego Total Commandera ;) I pełna wersje systemu antywirusowego. AVG free to shit w porównaniu do Pro.

Jak usunąc wirusa z ftp?

1) Zmodyfikowane pliki widać po datach, można tez poporsić o logi połączeń z ftp, Wirus łączy się z całego świata z dziwnych IP.

Uwaga: to że wirus zainfekowal jeden ftp a na liscie macie 15 to oznacza tylko tyle że a) ukradł haśło z innej listy ;) nie zdążył się jeszcze połączyć.

W przypadku który naprawiałem wirus najpierw zaatakkowal 3, potem 10 a potem cała liste kilkudziesięciu hostów. (Plik wpadł u znajomego) Nawet po zmianie haseł itp 2 tygodnie po! różne ip jeszcze próbują się łączyć.

Edited by Kyo

@Kyo

Jesli to miala byc do yavaho albo mnie, to IMHO nietrafione.

PS: Na tej strony zmienil header.php w (niestandarowym) szablonie wordpress

Edited by TTSEO