Jump to content
Mar

[Modyfikacje] Statystyka PR

Recommended Posts

Witam, sporo osób pytało mnie już o tą modyfikację, przykład.

Czas instalacji: około 5 minut.

Wymagania: Katalog musi pobierać i zapisywać PageRank w bazie danych,

w własnym zakresie również należy aktualizować PR w bazie po update Google.

Instalacja:

1. W głównym katalogu utworzyć folder _cache i nadać chmod 777

2. Do głównego katalogu wrzucić plik: stat_pr.php

3. Do katalogu otwarty_disp, wrzucuić plik: search_pr.php

4. W pliku index.php, znajdź:

case "inf":
include("otwarty_disp/inf.php");
break;

dodaj po:

case "search_pr":
include("otwarty_disp/search_pr.php");
break;

5. W PA [Tresc bloków] utworzyć nowy blok o nazwie pr i zawartości:

<br /><php>stat_pr.php</php>

6. W PA [Zarządzanie blokami ] włączyć wyświetlanie bloku utworzonego w pkt. 5

7. Koniec.

Pliki - download.

Mam nadzieję, że komuś się przyda, jak tak można wstawić linka do katalogu:

Promocja Stron.

Pozdrawiam,

Mar.

Edited by Mar

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Witam wszystkich w nowym roku ;)

Wsio zrobiłem tak jak wyżej i cosik takiego mi się pojawiło :)

Warning: fopen() [function.fopen]: Unable to access _cache/stat_pr.txt in /home/dtc/sites/guciool/yourdns.pl/subdomains/www/html/stat_pr.php on line 34

Warning: fopen(_cache/stat_pr.txt) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/dtc/sites/guciool/yourdns.pl/subdomains/www/html/stat_pr.php on line 34

Statystyka PageRank:

Pozdrawiam

Folder _cache utworzyłeś tam gdzie wrzuciłeś plik stat_pr.php? Jak tak to pobaw się ze sciężką w tym plik,

bo w tym zapewne leży problem. Testowałem u siebie i nie miałem problemów.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Witam,

po instalacji Statystyk PageRank mam tak:

Wynik wyszukiwania stron: PageRank: PR 14 PagaRank 14 - znaleziono 0 stron

http://www.open.directory.waw.pl

Myślałem, że coś skopałem, ale inni mają tak samo:

Wynik wyszukiwania stron: PageRank: PR 2463 PagaRank 2463 - znaleziono 0 stron

http://www.linkuj.nek.pl

Wynik wyszukiwania stron: PageRank: PR 1604 PagaRank 1604 - znaleziono 0 stron

http://www.katalogbis.nek.pl

Dziękuje, pozdrawiam

Grzegorz

Właśnie i ja miałem zadać podobne pytanie bo nie mogę dojść co nie tak zrobiłem ?

Dodam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej statystyki, nie aktualizuje mi się po dodaniu stron do katalogu plik 'stat_pr.txt', muszę go usunąć i wtedy jak utworzy się nowy to wyświetlają się nowe wartości dotyczące ilości stron.

Czy tak ma być czy ja coś pokręciłem przy instalacji. B)

Edited by wojtekfoto

------------------------------------------------------

Fotografix - www.fotografix.pl

Witam, błąd występował tylko w przypadku w wersji z wyłączonym mod-rewrite:

Powinno być w pliku: stat_pr.php:

while ($row = mysql_fetch_array($zap, MYSQL_NUM)) {
					if ($cfg[m1]==1) { 
						$Result  .= "PR$row[0] <div style=\"float:right;\"><a rel=\"nofollow\" href=\"index.php?a=search_pr&pr=$row[0]\">$row[1]</a></div>\n<br />";							
					} else {
						$Result  .= "PR$row[0] <div style=\"float:right;\"><a rel=\"nofollow\" href=\"PR-$row[0].html\">$row[1]</a></div>\n<br />";							
					}
				}

Można to zmienić samemu, lub nadpisać ten plik, w paczce w pierwszym poście już jest poprawiony.

Następnie opróżnić zawartość folderu _cache, lub poczekać, aż skrypt sam zaktualizuje dane (24h).

@wojtekfoto, nie ma potrzeby usuwania tego pliku, oczywiste, że po dodaniu strony statystyka się nie zmienia.

Jest ona aktualizowana raz na 24h, więc to powinno wystarczyć, jak chcesz aktualizować częściej w pliku stat_pr.php, ustaw czas:

define("CACHE_TIME2", 60*60*24);

np. na 6godzin:

define("CACHE_TIME2", 60*60*6);

EDIT.

Dla włączonego mod-rewrite wymagany jest wpis w pliku: .htaccess:

RewriteRule ^PR-([0-9]),([0-9]+)\.html$ index.php?a=search_pr&pr=$1&min=$2 [L]
RewriteRule ^PR-([0-9]).html$ index.php?a=search_pr&pr=$1 [L]

Mar.

Edited by Mar

Witam

Powyższe wskazówki pozwalają na zamieszczenie statystyk PR stron wpisanych do katalogu. Po prawej stronie każdej pozycji znajduje się liczba stron z danym PR... Liczba ta jest jednocześnie linkiem do podstrony - np : PR 4 odwołuje się do pliku PR-4.html którego oczywiście nie ma w katalogu głównym. Wiem, należy go utworzyć i wgrać, ale... Nie mam pojęcia jaką zawartość powinien mieć taki plik, żeby (idąc za przykładem) wyświetlić wszystkie strony dopisane do katalogu posiadające PR4. Pomożecie ? :D

Nie trzeba tworzyć żadnych plików, pliki te tworzone są po stronie odwiedzającego... ot cała magia PHP.

Jeśli zrobisz wszytko to co napisane w pierwszym poście, to wszystko nic więcej.

Pozdrawiam,

Mar.

Witam ponownie.

Dzięki za szybką odpowiedź... Coś jednak jest nie tak, bo u mnie ta "magia PHP" nie działa. Proszę MAR zajrzyj na moją stronę : katalog.migranci.pl . Jak widać statystyki wyświetlają się poprawnie, ale jeśli zechcesz podejrzeć strony z danego PR wyświetli się strona : [404] File Not Found ... Zauważyłem, że to samo mam np. w menu głównym - najnowsze wpisy. Kiedy zechcesz obejrzeć na mojej stronie najnowsze wpisy, kliknij odpowiedni link w menu głównym. Zobaczysz 10 z 20 najnowszych wpisów. Jeśli chciałbyś zobaczyć kolejną dziesiątkę należy kliknąć na link u góry strony [11 - 20] (odnosi się do pliku nowe_strony_w_katalogu_2.html) no i wtedy to samo : 404... Jak myślisz? Co mam skopane...? Pozdrawiam

Przepraszam, w modyfikacji był błąd, zmienna $cfg nie była globalna i skrypt traktował katalog jako z włączonym mod-rewrite. Aby działało prawidłowo pobierz ponownie skrypt i napisz plik stat_pr.php i powinno być ok. Oraz opróżnij po tym zawartość folderu _cache.

Błąd drugi zależy od modyfikacji, tak samo jak ja autor tej modyfikacji nie uwzględnił, że ktoś może nie korzystać z mod-rewrite i stąd ten problem. Moja modyfikacja to uwzględnia (od teraz).

Mar.

jak ma się ten mod do wersji v2.0 modified by: pkruk.com & wedan ?

Wgrałem i nie działa, co prawda mam narazie tylko jedną stronę ale też powinno pokazywać, niestety pokazuje się tylko napis:

Statystyka PageRank:

i więcej nic. Przepisywanie urli mam włączane na opcji: seo-url (otwarty mod v2.0)

strona to Szogun.org

Edited by razz

jak ma się ten mod do wersji v2.0 modified by: pkruk.com & wedan ?
Działa bez problemu, musiałeś źle zainstalować, albo zapomniałeś nadać prawa zapisu.

Mar.