Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

odnosząc się do twojej wypowiedzi - system po wyłapaniu domeny z tego co widzę u siebie wywala je dość szybko - niestety nie może sprawdzać zaindeksowania domen co dziennie - kiedyś już było to wspominane że byłby problem z proxy aby tyle sprawdzeń dokonać a tydzień czasu wg mnie nie jest problemem

odnośnie jakości zaplecza - kwestia czego się spodziewamy, jaką kategorie wybieramy - jesli widzisz gdzie lądują linki to chyba jednak się zaindeksowały lub boty narzędzi pewnych je wyłapały - kwestia co jest jakościowe pod SWL była omawiana nie raz i to nie tylko przy tym systemie i każdy miał inne zdanie na ten temat, aby wprowadzić jakość jak to powiedziałeś trzeba by określić parametry jakimi sie kierować,

kolejna kwestią jest do czego wykorzystujemy system - dla mnie sprawdza się idealnie na chwile obecną

odnośnie działajacych domen - nie wiem jak mam się do tego odnieść - bo jeśli emituje moje linki, jest zaindeksowana to działa

odnośnie orientowania się ludzi - wielu nadal źle używa SWL bez względu jaki to SWL więc ci najwięcej płaczą i statystyki na razie nie beda rosnać bo z systemu odchodzą ludzie którzy źle go używają, ale ci co wiedzą jak linkować nim strony nadal go bedą używać z powodzeniem

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

@Dychus,

1) Nie bardzo rozumiem na czym polega problem gdy piszesz że użytkownik zbanowanej domeny otrzymuje jeszcze przez tydzień punkty. Mało tego, są użytkownicy którzy otrzymują punkty nawet miesiąc - chociażby działający do tej pory bonus za ilość aktywnych domen lub inne formy wsparcia i stabilizacji. Zauważ że w innym przypadku to klienci ponieśliby koszt niestabilności w postaci zmian ceny punktów - a więc dbając o stabilność punktacji dla właścicieli domen dbamy o stabilność dla użytkowników promujących linki. A nie tak daleko szukać gdy konkurencja krzyczała że po banach ceny punktów wzrosły im o 200% - czy to jest dla Ciebie wyznacznikiem profesjonalizmu? ;P

2) Pozytywna weryfikacja takiej domeny od momentu namierzenia następuje w przedziale 48h - w tym czasie jest 3 krotnie sprawdzana na różnych DC aby uniknąć zawirowań po stronie DC i zbytecznych deaktywacji (wielokrotne sprawdzanie towarzyszy nam od dobrych 5 lat a dzięki temu nie robimy wody z mózgu użytkownikom że padł jakiś IP i wyleciało 20% systemu ;P)

3) W tej kwestii zapraszam do statystyk systemu bądź wcześniejszego posta ze screenem: "Łącznie 5801 linków w pierwszych 100 wynikach wyszukiwania" - mowa oczywiście tylko o monitorowanych frazach. Tutaj mylić się może tylko Google albo Ty :)

4) Patrz pkt 3.

5) Na to pytanie nie zna nikt odpowiedzi poza Google - GotLink.pl stawia na TLD, IP, STAZ (pośrednio BL, LO, A) - oczywiście możesz zaproponować inny istotny parametr który zmieni diametralnie efektywność systemu (poza subdomenami bo to drzwi obok ;P)

6) Eh, taka jałowa dyskusja i straszenie - zaproponowałeś coś konkretnego? znasz systemy o wyższych kryteriach przyjmowanych domen? może któreś systemy bazują na istotnych parametrach których my nie używamy? a może znasz systemy w których stosunek przekazywanej mocy od właścicieli stron do osób promujących linki jest wyższy?

Nie wystarczy nie usuwać ze statystyk zbanowanych domen, nie wystarczy wprowadzić opłat za użytkowanie systemu i nie wystarczy bić piany aby system był skuteczny - chociaż są tacy co tak potrafią :)

==============

@annmedia, wrzuć proszę screena z id domeny oraz statusem - jedna sztuczka wystarczy:)

Uwaga! System wyłapuje zbanowane domeny średni po 60h. Technicznie nie stoi nic na przeszkodzie aby robić to chociażby po 12h - pytanie tylko czy właściciele serwisów są za tym aby tak często odpytywać Google - takie pytanie w sumie kierowane powinno być do wszystkich gdyż jeśli bany są co 2 miesiące a poprzez systematyczne częste odpytywanie G pozwolimy namierzyć nie tylko serwisy ale i promowane na nich linki to czy na pewno tylko dlatego aby 2 dni szybciej co jakiś czas usunąć bany warto wystawiać promowane witryny na odstrzał tak jak sugeruje Dychus? Jest to dla mnie bardziej pytanie retoryczne ale gdybym się mylił to proszę o dyskusję :)

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl :)

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam od bardzo dawna, że automatyczna aktualizacja site powinna być wyłączona albo odbywać się nie częściej niż raz na miesiąc, aby nie wychylać się Google co jest na pewno przez nich mierzone. Natomiast w przypadku hasła "bany" uruchamiać ją i niech wtedy w ciągu doby przeczyszcza system. Kto popiera moją propozycję niech wypowie się albo wyśle do adminów taką sugestię.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dzięki samemu gotlinkowi zarobiłem w ostatnich 5 miesiącach 16k pln (i to wcale nie na sprzedaży punktów), więc nie jęczeć tylko dodawać domeny :D

PS. Nie bodoba mi sie bonus stażowy i za wiek domeny, postanowiłem że przy kazdej okazji będe o tym przypominał.

@neon103

Ciekawa uwaga, nigdy nie pomyślałem o tym. Można by jakąś pule losowych domen testem objąc i poczekać na falę banów, żeby zobaczyć co i jak.

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam od bardzo dawna, że automatyczna aktualizacja site powinna być wyłączona albo odbywać się nie częściej niż raz na miesiąc,

Ale jak to ma działać? Ja po kilku dniach mam z reguły kilka, kilkadziesiąt podstron w Gotlinku a po tygodniu, dwóch następnych mi skacze co najmniej do 1000. Chciałbyś czekac na to miesiąc???? Albo zostać przy kilku podstronach? :glupek2:

Edytowane przez elsajko

E-INFONET - projektotowanie stron, sklepy internetowe, reklama w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

...lub cud, chociaż przy pisaniu poprzedniego posta sprawdzając nie widziałem żadnej domeny z aktualizacją straszą niż 5 dni ale liczyłem że jeśli jest jakiś błąd to pozwolisz go namierzyć - przyszłościowo machnij screena i na formularz :)

Z tą aktualizacją serwisów wszystkim nie dogodzimy a więc chodzi nam po głowie zrobić jakiś tryb półautomatyczny - standardowo aktualizacja co 30 dni (chociaż w jakimś okresie testowym) a częstsza aktualizacja na życzenie użytkownika ustawiana w zakładce "Twoje Konto" - oczywiście w takiej sytuacji warto byłoby aby user też sam potestował posiadając zasoby na kilku kontach (na jednym przy aktualizacji standard a na drugim powiedzmy co 3 dni). Ale zanim zabierzemy się za to to może jeszcze się wypowiedzcie czy posiadając serwisy w swlach i w innych jakichś miejscach z perspektywy czasu zauważyliście może jakąś zależność? (częstotliwość sprawdzania site vs bany) - bo na pierwszy moment jak się zastanowić to nikt normalnej domeny nie odpytuje w Google o site wielokrotnie w ciągu m-ca a jeśli takie zapytania idą i to do jakiejś grupy zasobów na tym samym serwerze to z pozycji Google raczej to nie kłopot oznaczyć.

Pozdrawiam, GotLink.pl :)

ps.

@automatyk, ok ale na ten moment zrobiliśmy krok w zmianie proporcji wynagradzania i zobaczymy jak to potoczy się dalej - może faktycznie dojdzie do tego że w rotacji będzie trzeba postawić tylko na rotację zasobów a wtedy dokona się kolejnych zmian.

@annmedia, w ten sam sposób oznaczane są domeny które straciły dużo sajtu ale raczej to też nie to.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzajcie nic :) żadnych PR, site itp. Po co to wszystko. Zapisujecie strony które były odwiedzone przez goglebota, czym więcej wizyt tym ta strona, podstrona ma więcej punktów ;) i tylko za takie podstrony w domenie dostaje się punkty. Każdy wie czym strona, podstrona lepsza tym google odwiedza je częściej i indeksuje linki. Można by jeszcze ograniczyć wyświetlanie linków na domenie do podstron które odwiedza google, co by jeszcze bardziej naturalnie wyglądało. Niż na każdej stronie domeny na którą i tak Google nie wchodzi bo to istny spam.

Żeby nie było że się tego nie da zrobić ;) bo tak działa voltrank

Identycznie można zastosować w seomatiku.

Edytowane przez M@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@k tak działa Linkorn lub w sumie działał, bo raczej nikt z niego nie korzysta i tam też były próby oszukiwania w tym zakresie z tego co pamiętam - ktoś puszczał chyba boty które podszywały się pod google lub inne boty wyszukiwarek, aby zgarnąć więcej punktów przez częstsze odwiedziny

jednak za chwile ktos powie, iż czasami na zbanowane domeny tez google wchodzi, i wydaje mi się, ze wymagało by to przebudowania całego systemu, odwróciło by nagle punktacje za strony - nie wiemy jak i ile punktów dostały by nasze strony

rozwiązanie zmiany częstotliwości odpytywania site - wydaje mi sie dobrym podejściem, każda rzecz która utrudni wyłapanie stron przez automaty jest dobrym rozwiązaniem, jednak musiało by być co co pozwoliło by ludziom samemu sprawdzić site - np raz na jakiś czas - aby w przypadku nowo dodanych stron po jakimś czasie odświeżyć te parametry

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę potwierdzić, że nowo utworzony spam, który sprawdzałem niemal każdego dnia komendą site wyleciała po 2 tygodniach.

Było to parę lat temu. Im rzadziej się odpytuje, tym lepiej. Teraz tego nie robię, tylko używam zewnętrznych narzędzi. Obecnie wystarczy spojrzeć co Google pokazuje, gdy wpiszemy site:domena - jest pytanie, czy to nasza strona i czy chcemy ją dodać do GWT. To wiele wyjaśnia. :)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można oszukać, są zakresy IP robotów. Porównuje się IP i Useragent.

Bo teraz czym rzadsze będzie sprawdzanie site. Tym system będzie jeszcze gorszy. Raz na 30 dni. ktoś dostanie bana i przez 30 dni ma punkty.

Myślisz że ktoś ręcznie będzie sobie tą domenę testował aby punkty mu zabrało. Pomnóż sobie to razy setki lub tysiące domen to będziesz wiedział gdzie linki trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@K ja mówie jak była kilka lat temu, teraz to kwestia rozwiązania jakie zostanie zastosowane

Każda propozycja która ograniczy pewne automatyczne rozwiązania jest dobra - chodź faktem jest, iż sprawdzenie site co 30 dni może powodować iż linki beda wisiały na zbanowanych - ale można tez tak zrobić - bot google nie wejdzie na domenę w ciągu jakiegoś okresu - np 3 dni - strona zostaje sprawdzona pod komendę site i wtedy jak ma bana wylatuje

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamaA miałeś kiedy bana? Widzisz różnice jak często chodzi Google na normalnej stronie, a z banowanej? Tu wystarczy ustawić odpowiedni interwał. Ileś storn musi Google odwiedzić na dobę, lub godzinę. Nawet jak by jakaś strona nie miała bana akurat, to po co na niej linki wyświetlać jak i tak na niej Google nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz czym rzadsze będzie sprawdzanie site. Tym system będzie jeszcze gorszy. Raz na 30 dni. ktoś dostanie bana i przez 30 dni ma punkty.

Myślisz że ktoś ręcznie będzie sobie tą domenę testował aby punkty mu zabrało. Pomnóż sobie to razy setki lub tysiące domen to będziesz wiedział gdzie linki trafiają.

No właśnie, moze dojśc do takiej sytuacji, jak zrobimy sprawdzanie na życzenie usera. Nikt nie będzie tracił punktów i zostawi te domeny tak długo jak się da bez sprawdzenia.

E-INFONET - projektotowanie stron, sklepy internetowe, reklama w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności