Jump to content
michal

Podstawy pozycjonowania

Recommended Posts

Podstawy pozycjonowania i optymalizacji

Większość ludzi uważa, że pozycjonowanie stron internetowych wymaga bardzo dużej wiedzy. Jest to jednak pojęcie błędne, gdyż pozycjonowanie większości stron internetowych nie jest takie trudne, o ile nie mamy doczynienia z bardzo kompetytywnym hasłem. Poniżej podam podstawy pozycjonowania, które powinny wystarczyć większości.

<title></title>

Dobrze sformułowany tytuł strony jest bardzo ważny. Służy nie tylko rankingowi, ale również jest tym co większośc ludzi czyta przed wejściem na stronę z wyników wyszukiwania.

Tytuł powinien zawierać nasze słowa kluczowe, najlepiej na samym początku. Powinien jednak mieć sens. Warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad nim.

"Witajcie na mojej super fajnej stronie - www.mojastrona.com" nie jest wartościowym tytułem. Słowa zawarte w nim mają małe szanse bycia wyszukiwanymi tak jak adres (url) domeny.

<meta name="description" content="blablabla">

Jest to jeden z niwielu meta tagów, który jeszcze ma znaczenie. Powinien zawierać dobrze sformułowany opis strony przy użyciu słów kluczowych. W niektórych wyszukiwarkach to jest opis, który pokazuje się w wynikach, więc powinien również zachęcić do wejścia na stronę.

<meta name="keywords" content="blablalba">

Nie wykorzystywany przez większośc wyszukiwarek ale nie można o nim zapomnieć, gdyż jest to najczęściej traktowane jak tekst na stronie. Trochę pracy też trzeba w to włożyć. Nie należy natomiast powtarzać swoich słów kluczowych wielokrotnie (2 razy wystarczy) i nie powinien być za długi.

<h1><h2><h3><h4><h5><h6>

Są to "heading tags", czyli nagłówki. Numery od 1 do 6 określają wielkość tekstu, przy czym 1 jest największy. Przy używaniu tych tagów trzeba sobie wyobrazić stronę z gazety. Główny tytuł jest największy więc użyjemy <h1>Nasz tekst</h1> i powinien występować tylko raz na stronie. Podtytuły mają już mniejszy tekst i mogą być użyte więcej razy. Tekst zawarty w tych tagach powinien nie być za długi, mieć sens i zawierać słowa kluczowe.

<b><u><i>

<b> - tłusty druk

<u> - podkreślony

<i> - kursywa

Te tagi służą do dadania wartości danym słowom. Powinny być używane na naszych słowach kluczowych.

<img src="obraz.jpg" alt="blablabla">

Obrazki na stronie internetowej poinny zawierać alt(tekst alternatywny). Powinno się używać w nim słów kluczowych. Trzeba również pamiętać, że jest to wykorzystywane przez czytniki stron dla niewidomych, więc poprawia używalność naszej strony i powinno mieć sens oprócz słów kluczowych.

Tekst na stronie

Należy używać często słów kluczowych, ale w taki sposób, żeby nie wystraszyć odwiedzających. Na początku tekstu jest też dobrze zawrzeć słowa kluczowe, pamiętając o używanie <b><u><i>.

<a href="http://mojastrona.com">Słowa kluczowe</a>

Tekst pod linkami jest jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania. Tekst zawarty w linku powinien zawierać słowa kluczowe.

Struktura linków

Każda strona powinna być dostępna conajwyżej w dwóch kliknięciach od strony głównej. Roboty skaczą z linka na link, więc muszą każdą stronę z łatwością znaleźć.

Mapa witryny

Mapa witryny jest stroną na której zawarte są linki do wszystkich ważnych stron naszej witryny. Trzeba pamiętać o używaniu odpowiedniego tekstu pod tymi linkami. Roboty uwielbiają mapy, więc należy włożyć w to trochę pracy. Przy dużych witrynach jest to również pomocne dla odwiedzających.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy