Skocz do zawartości

maly spamik?


BD

Rekomendowane odpowiedzi

Hestem ciekaw co o tym sadzicie

https://netsprint.pl/search?qt=literatura+informatyczna

Jakby nie ten spamer to bym mial wyzsze wyniki niz srodek 5 strony. Do tego miejsca wszystkie pozycje zajmuje ksiegarnia4u.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Hmm...... coz .... jedyne co moge powiedziec to ciekawe  :shock:

Zastanawiam sie czy to spam czy nie spam.

Zasmieca wyniki wyszukiwania, prowadzi do tej samej domeny ale zmyslnie skryptem wyciaga odpowiednie ksiazki dla danej kategorii a wiec strony sie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak Nieodpowiada Ci taki stan rzeczy to napisz e-mail podaj.spam@netsprint.pl

Wszystkie strony (subdomeny) prowadza pod ten sam adres takze wiec nie bedzie z tym problemu. Znajomy mi mówił, że strasznie szybko idzie im usówanie "smieci" z ich wyszukiwarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak Nieodpowiada Ci taki stan rzeczy to napisz e-mail podaj.spam@netsprint.pl 

Wszystkie strony (subdomeny) prowadza pod ten sam adres takze wiec nie bedzie z tym problemu. Znajomy mi mówił, że strasznie szybko idzie im usówanie "smieci" z ich wyszukiwarki

Ok napisac mozna jednak interesuje mnie cos innego. Sprawdz kilka odpowiedzi i zobaczysz, ze pomimo, ze wszystkie sa przekierowaniem do ksiegarnia4u.pl to strony sie roznia. Dziala tam jakis skrypt ktory z domeny przekierowujacej pobiera to co wystepuje przez ksiegarnia4u.pl i traktuje jako parametr wyszukiwanie. Na tej podstawie z bazy wyciagaja ksiazki przypisane do danej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ze wiekszosci tych hmmm podstron niema dlatego wprowadzanie w blad interanauty to raczej spam ja ksiazki o Programie Symfonia nie znalazłem

Wiec jako user czuje sie oszukany

jesli wypisali ze słownika informatycznego wszystkie nazwy a niemaja tego w sprzedazy to przykład wprowadzania w bład klienta feee

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ze wiekszosci tych hmmm podstron niema dlatego wprowadzanie w blad interanauty to raczej spam ja ksiazki o Programie Symfonia nie znalazłem

Wiec jako user czuje sie oszukany

to akurat jest ;)

https://www.ksiegarnia4u.pl/cgibin/shop/?se...search=symfonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ze wiekszosci tych hmmm podstron niema dlatego wprowadzanie w blad interanauty to raczej spam ja ksiazki o Programie Symfonia nie znalazłem

Wiec jako user czuje sie oszukany

to akurat jest ;)

https://www.ksiegarnia4u.pl/cgibin/shop/?search=symfonia

A barkuje jakieś knigi????

Czy te słowa są na wyrost???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ze wiekszosci tych hmmm podstron niema dlatego wprowadzanie w blad interanauty to raczej spam ja ksiazki o Programie Symfonia nie znalazłem

Wiec jako user czuje sie oszukany

to akurat jest ;)

https://www.ksiegarnia4u.pl/cgibin/shop/?search=symfonia

A barkuje jakieś knigi????

Czy te słowa są na wyrost???

Wiesz nie sprawdzalem 100% odnosnikow ale to w co klikalem dziala i pokazuje to co wystepuje w domenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Dziala tam jakis skrypt ktory z domeny przekierowujacej pobiera to co wystepuje przez ksiegarnia4u.pl i traktuje jako parametr wyszukiwanie....

Szczerze mówiąc bardzo mnie to zaciekawiło, bo widać przynosi super rezultaty :)

Więc sam spróbwałem napisać taki skrypt i........

Oto wynik:


<?

$tablica=explode(".",$_SERVER["HTTP_HOST"]);

header("Location: https://www.ksiegarnia4u.pl/cgibin/shop/?search=$tablica[1]"); 

exit();

?>



Chyba jedynie co mogę Wam w nim wyjaśnić to to, jak pobieram parametr do przekierowania.

Poprostu dziele zmienną $_SERVER["HTTP_HOST"] (przechowuje adres serwera www wpisany do przeglądarki) na części oddzielone kropkami.

2 element tablicy to właśnie ta zmienna, którą przekazuję jako parametr do adresu.

Pozdrawiam

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według NetSprinta jest to zdecydowanie spam.oto odpowiednie podpunkty z naszej definicji spamu:

Budowanie stron automatycznie przekierowujących użytkownika na inną stronę;

Automatycznie generowane strony stworzone w celu zaśmiecenia wyników wyszukiwania;

Jakiekolwiek inne techniki mające na celu oszukanie robota wyszukiwarki lub użytkownika.

Myśle, że 3 wystarczą, ale można sobie jeszcze przejrzeć kod strony głównej ksiegarnia4u.pl i losowo wybranych podstron, a zwłaszcza jego końcówkę...

Panom z ksiegarnia4u.pl mówimy więc w NetSprincie stanowcze "NIE":) - znikną całkowicie z naszych wyników wyszukiwania po weekendzie.

BTW - w kodzie znalazlem ukryty link do innego, dobrze nam znanego spamera, ktory z naszych wynikow wylecial jakis czas temu - agdmarket.pl :)

pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu

Piotr Kocjan

NetSprint.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooo, ktoś z NetSprinta się zjawił na forum.

Jak fajnie........... :cry:

Skoro ksiegarnia4u.pl ma zniknąć po weekendzie, to chyba mogę już Panu Danowskiemu pogratulować 1 miejsca :D

...pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu

Dziękuję i nawzajem

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności