Jump to content

[Pomysł] Serwis z gotową listą nisz


Recommended Posts

Jest wiele serwisów na których można sprawdzić interesujące nas frazy i otrzymać sugestie, synonimy. Ja postanowiłem pójść krok na przód i zrobić listę kilku milionów fraz wraz z informacjami o liczbie wyszukiwań.

 

W skrócie:

Serwis opiera się o dane z Keywortoolsa, pobiera przez API informacje o danym słowie, zapisuje wyniki a "Suggest Words" dodaje do listy kolejnych wyszukiwań. Aktualnie tworzę bazę ze słów które można znaleźć w słowniku języka polskiego. (lista ok 40k wyrazów).

Aktualnie w bazie znajduje się około 400 000 fraz i codziennie dochodzi jakieś 100 000 nowych. W bazie zapisywane są tylko frazy które posiadają przynajmniej 100 wyszukiwań, mniej popularne z automatu odrzucam.

W załączniku wrzucam zrzut z phpmyadmina jak to wygląda. 

 

Funkcje:

- można przeglądać listę wyrazów/fraz według liczby wyszukiwań, stawki CPC (W PLN), trudności frazy.

- każde słowo zawiera informacje o częstotliwości wyszukiwania z ostatnich 12 miesięcy, na wykresie można śledzić liczbę w poszczególnych miesiącach

- możliwość sortowania według wytycznych np "wyświetl frazy których wyszukuje 10-20k osób miesięcznie ze stopniem trudności 0.1"

- możliwość wyświetlenia fraz które oznaczone są jako Pytania (np: "po co jest termometr?")

 

Co w przyszłości:

- aktualnie pobierają się tylko polskie słowa, w przyszłości dojdzie jeszcze język angielski. W przypadku zainteresowania dojdą jeszcze pozostałe języki. 

- głównie aktualnie działam w phpmyadminie, panel dla użytkownika jest prowizoryczny. Z czasem dojdzie pewnie większy panel do zarządzania tym wszystkim. 

 

Największy problem mam z wyceną i zasadami dostępu do takiego serwisu. Nie ma takiego drugiego serwisu (a przynajmniej ja nie znam) który podałby gotowe nisze na tacy. Dając dostęp do całości i umożliwiając pobranie całej listy szybko skończy pewnie ona na chomikuj czy allegro, potem na warezach a potem już jako ciekawostka na większości for związanej z zarabianiem i pozycjonowaniem. 

Tutaj chciałbym wysłuchać Waszych pomysłów odnośnie pakietów, zasad dostępu, ograniczeń. Nie chciałbym "popsuć rynku" udostępniając całej bazy. 

key2.png

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy