AQuatro

Moduł Rewrite - prośba o pomoc

Recommended Posts

Witam. 

Kompletnie nie ogarniam tego modułu. 

Proszę o pomoc w prostym rozwiązaniu. 

Chciałbym aby zamiast adresu:

/find.py?q=NAZWA&lang=pl

wyświetlało się

/pl/NAZWA

Męczę się i męczę, ale nie wychodzi.

Moduł mi działa, bo mi skutecznie likwiduje przedrostek www. z adresu.

Ktoś coś podpowie?

Temat opracowany w 100 % i omawiany (n) razy, wiec nie ma sensu kolejny raz rozwijać go w formie odpowiedzi.
NP:

https://www.google.com/search?q=modrewritte

https://pomoc.home.pl/section/baza-wiedzy/zagadnienia-techniczne/modrewrite

:hi:Pan Piwko i Wódeczka, czyli Jak szyfrować i podpisywać cyfrowo wiadomości e-mail

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By ppdesignstudio
      Witam, mam problem ze zmianą linków z mojadomena.pl/listings/wpis1 na mojadomena.pl/miejsca/wpis1 zakupiony szablon https://southemes.com/demos/qibla/ nie ma takiej opcji i trzeba to wykonać ręcznie.

Wiadomość od autora szablonu:

I'm sorry but there's no UI to do that.

If you need to change the rewrite url for the "listings" post type you must hook in "register_post_type_args" with your custom code and add/change arguments based on your needs.

Here you can find the documentation about the rewrite https://codex.wordpress.org/Function_Re ... _post_type
      The filter is:

$args = apply_filters( 'register_post_type_args', $args, $this->name );

And located within the wp-includes/class-wp-post-type.php line 408.
      Then flush the rewrite rules.

Z góry dziękuję za pomoc
    • By maciek257
      Dzień dobry, 
      Posiadam portal ogłoszeniowy, w którym przejście do kategorii skutkuje otworzeniem adresu:
      mojadomena.pl/kategoria?id=NAZWA-KATEGORII Dzięki przekierowaniu .htaccess:

RewriteRule ^kategoria/(.*)?$ /kategoria?id=$1  Uzyskałem taki adres:
      mojadomena.pl/kategoria/NAZWA-KATEGORII  Za wszelką cenę chciałby osiągnąć adres:
      mojadomena.pl/NAZWA-KATEGORII  Dla ułatwienia przebudowałem nieco kod strony i do kategorii można dostać się również poprzez adres:
      mojadomena.pl/?id=NAZWA-KATEGORII  Niestety w żaden sposób nie jestem w stanie uzyskać pożądanego adresu. 
      W ostatnim przypadku to właściwie tylko pozbycie się "?id=". 
      Od 2 dni próbuje różnych przekierowań znalezionych w internecie i nic, cały czas błąd 404. 
      Będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam.

• By Nowy_Bohun
      Dzień dobry,
      proszę o podpowiedź, co robię źle.
      Mam forum phpbb 3.1.9 . Niestety wszystkie adresy URL na forum mają postać przykładowo - ....../viewforum.php?f=4 . Pozycjonuje się to do d... Chce zamienić adresy tak, aby zamiast viewforum.php?f=1 pojawiała się konkretna nazwa np. sprawy_biezace. W pliku .htaccess wpisuję więc następującą komendę:
      RewriteCond %sprawy_biezace !-f
      RewriteCond %sprawy_biezace !-d
      RewriteRule ^(.*)$ viewtopic.php?f=1&t=4 [QSA,L]

Działa, ale nie całkiem. Całe forum się rozp...la - jest tekst, ale nie ma grafiki. Może ktoś z Szanownego Towarzystwa wie, co robię źle i zechce pomóc człowiekowi?

• Guest gooctwb
      By Guest gooctwb
      Jak w temacie czy struktura linku ma wpływ na pozycje w google?
      Mam portal postawiony na WP, i adres dla konkretnego miasta, gdzie mamy kilka informacji, jest aktualnie w formie
      www.adreslinku.pl/city/krakow - gdzie krakow dotyczy konkretnie Krakowa, i dalej Warszawa, Gdynia itp.

Nie mogę sobie poradzić w WP, z tym by zrobić  www.adreslinku.pl/krakow - bez korzystania z postów, czy tworzenia dużej ilości stron, czy postów.

Więc czy adres w formie /city/krakow nie będzie negatywnie wpływał na pozycję? oraz czy będzie go można dobrze wypozycjonować na daną frazę
    • By fix
      Szukam do współpracy kogoś, kto napisze na nowo wskazane/dostarczone texty. Aktualne texty na stronach są nieoryginalne i muszę je podmienić tak, aby, zachować ich sens, ale nowymi słowami. W tej chwili mam do zrobienia 2 teksty z branży turystycznej, 1 z motoryzacyjnej. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy fix małpa wp eu. Interesują mnie termin i cena.