Jump to content
Ważka

Nowa funkcjonalność Google SiteMaps

Recommended Posts

Google SiteMaps posiada nowa funkcjonalnosc m.in.: graficzne staty odwiedzin robota i mozliwosc zmiany szybkosci indexowania strony.

g.png

Obrazek z bloga Matta Cuttsa - u nas jest juz w polskiej wersji ;)

Osobiste w kilku moich stronach mialem mozliwosc zwiekszenia szybkosci indexowania mojej strony przez Googlebota :)

Edit: Zmienilem obrazek na wersje polska :)

Edited by Ważka

Pozdrawiam,

Ważka

Hotlink... nie ładnie ;) Osobiscie nie lubie gdy ktos zabiera mój transfer ;p Pozatym ciut za duże ;p

Opcja ta jest już od kilku dni. Działa. Google lata jak szalone ;p W co niektórych stronach zmniejszyłem prędkość. Bardzo przydatne narzędzie

Edited by mkr

Zauważyłem, że na stronach, które znajdują się na serwerze nazwa.pl sietemapowa opcja "Szybciej" jest nieaktywna (Na innych jest OK). Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Ja mam identyczną sytuacje (szybciej nie dostępne) tyle że na stronie umieszonej w home.pl, serwis jest wartościowy zaden katalog czy jakieś MFA,

na kilkunastu innych stronach umieszonych na innych serwerach "szybciej"

jest dostępne nawet przy mega spamach pokroju niemoderowanych qlwebów.

ciekawostka...

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.

Opcja szybciej nie zalezy od hostingu, tylko od wielu czynnikow m.in. od wieku domeny, jej PR itd. U mnie opcja ta dostepna jest tylko dla starych, mocnych domen :)

Pozdrawiam,

Ważka

Ważka nie uważam by 3 miesięczna domena miała taką siłe :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

www.west-ham.org - strona ma tydzien, domena rowniez, googlebot byl na niej raz, a ustawilem bez problemu "szybciej".

Tutaj bedzie sygnaturka

Jak kogoś interesuje to na serwerze nazwa.pl jest opcja szybciej.

Doklanie nie sprecyzuje jakie to sa czynniki, bo sa tajne :) I z tego co piszecie tez wynika, ze wiek domeny raczej sie nie liczy. Ale zostaje takze przy tym, ze serwer tez sie nie liczy - moje stronki na serwerze nazwa.pl nie posiadaja opcji szybciej :(

Pozdrawiam,

Ważka

Domena która ma 7 dni posiadam opcje szybciej.

Domena która posiada 4 lata j/w

Pare innych domen w wieku od 1 miesiaca do 4 lat wszystkie posiadają.

Dużo z nich stoi na nazwie, reszta na innych serwerach wszędzie śmiga.

hmm tak sobie własnie przypomnialem ze na tej stronie na której opcja szybciej u mnie jest jest niedostepna niedawno zrobiłem przekierowanie 404 na wyszukiwarke (404 wywala rekordy zawierajace frazy z urla którego nie znaleziono) i nawet sitemaps się coś pluł że 404 zwraca 200 (musiałem wyłaczyć przekierowanie, jeszcze raz zweryfikowac domene a potem znow włączyć). Może to przez to :) Ten serwis jest dość spory objętościowo ale tez bez przesady na inne wieksze mam dostępna tą opcje

czyli ustaliliśmy ze nie ma znaczenia, host, wiek, jakość strony pozostaje czekać tylko na oficjalny komunikat :(

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.

A moze po prostu Google jak zaczyna brakowac mu mocy obliczeniowej to wylacza opcje szybciej:)

Tutaj bedzie sygnaturka