Skocz do zawartości

Problem z laptopem - wylaczanie po 35 beepach :0


Daria_G_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z laptopem (Hyperbook).

Czasami po kilku minutach od uruchomienia Windowsa, gdy zdążę włączyć jakąś przeglądarkę, nagle zaczyna pipczeć w mniej więcej w co 2-sekundowych odstępach i po 35 takich 'pipkach' się wyłącza. Występuje to czasami kilka razy pod rząd, a czasami uruchamia się i działa bez problemu.

Macie jakieś podejrzenie co to może być? A może powinnam zainstalować jakiś program który, wykryje problem, najlepiej podczas tego pipkania.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dodałbym:

- kiepski sterownik czegoś (np. po aktualizacji)

- błąd/uszkodzenie pamięci

- błąd/uszkodzenie procesora

 

Stawiałbym, tak jak Szef :) na źle działający zasilacz.

 

Poszukaj w google - konkretny model sprzętu plus pikanie ewentualnie komunikaty.

Może coś wypluje.

 

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie nie znalazłam informacji jaki problem może być związany z tymi 35-cioma pipknięciami.

Występuje on zarówno gdy laptop działa na baterii, jak i gdy jest ona z niego wyciągnięta.

 

Zauważyłam, że problem z pipczeniem zanika po 2-gim, 3-cim uśpieniu i ponownym uruchomieniu. Przez chwilę chyba wentylatorek szybciej podziała i sytuacja już się nie powtarza. Tak jakby laptop potrzebował się 'nagrzać' albo ochłodzić ;) 

Wydaje mi się, że jakby winna była pamięć lub procesor, to problem występowałby bez przerwy.

HWMonitor nie pokazuje dużych temperatur, więc tutaj też może nie być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności