Prze

Spadek pozycji i cudowne odzyskanie...

Polecane posty

Dzień dobry Wszystkim!

Założyłem konto, żeby podzielić się spostrzeżeniem z nadzieja, że zawodowcy będą mogli się ustosunkować do tych spostrzeżeń...

Dzień dobry Wszystkim!

Założyłem konto, żeby podzielić się spostrzeżeniem z nadzieja, że zawodowcy będą mogli się ustosunkować do tych spostrzeżeń...

Przez kilka lat byłem z dwiema frazami na poz. 3.

Od kilku miesięcy (2-3 mies) nastapił stopniowy spadek do pozycji 9 na obu frazach (frazy sa podobne - różnią się jednym słowem).

Szukając możliwej przyczyny spadku sprawdziłem m.in tekst na głównej stronie pod kątem zduplikowanej treści. I jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem ten sam tekst we wpisie konkurencji na facebooku dodany w październiku ub. roku ( a więc jakieś 4 mies. temu).

Ponieważ tekst nie był mój tylko pozycjonera, z którym się rozstałem po dwóch latach niezbyt owocnej współpracy, nie robiłem afery u konkurencji, ponieważ nie wiem jak wygląda kwestia autorskich praw majątkowych w przypadku pozycjonowania i czy tekst jest mój, czy pozycjonera. Umowa o pozycjonowanie nie precyzowała tego.

Zmieniłem więc czym prędzej tekst na stronie głównej i po tygodniu obie frazy wskoczyły na pozycje 5.

Dla mnie jest to ok.

Natomiast zastanawiam się, czy tak mogły zadziałać moje posunięcia, czy tez jest to raczej przypadek - tu potrzebuję opinii zawodowców.

Nie wiem też, czy taki post na fb mógł wstawić pozycjoner korzystając ze swoich tekstów i wiedząc, że może mi zaszkodzić, czy tez wstawiła to sama konkurencja z tych samych powodów (lub też bezwiednie).

Ciekaw jestem Waszych opinii...

Duplikaty tekstów to jedno z poważniejszych przewinień choć nie każdy duplikat musi równać się spadkowi pozycji.

Kilka spraw może na to wpłynąć:

• czy google uzna naszą stronę jako tą "oryginalną" a inne strony posiadające ten tekst jako duplikat - czy odwrotnie. Nie zawsze ten kto pierwszy zamieścił tekst jest dla google tym pierwowzorem. 
  • jaki jest procent duplikatu treści. Czasem jeżeli nawet jakaś sekcja jest kopią ale są inne miejsca gdzie tekst jest unikalny. Może się okazać, że ten co jest duplikatem nie jest w oczach google aż takim grzechem.

Podsumowując - mimo wyjątków dla swojego spokoju zawsze dbałbym o to by mieć unikalne treści nawet jak jest dobrze dlatego wg. mnie poprawną decyzją była zmiana tekstów. A na ile ona miała wpływ a na ile przypadek - to nie znając adresu witryny ciężko stwierdzić. Poza tym ostatecznie wie to tylko google -my możemy się tylko domyślać :)

• Like 1

http://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: http://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | http://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

Tak mi tez się wydawało... zwłaszcza, że dla gugla fejsbuk będzie zawsze silniejszy niż jakiś tam sklepik.

Ale żeby wklejać wpis słowo w słowo - nawet z wielokropkami.

W każdym razie dzięki za odpowiedź!

A czy macie doświadczenie ze wzywaniem do usunięcia skopiowanych Waszych wpisów?

Bo jeśli było to działanie świadome, to za chwilę może się pojawić nowy wpis z nowym tekstem z mojej strony.

Dziwne że jeden tekst na FB miał aż takie znaczenie i taki wpływ na pozycje ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.