Skocz do zawartości

Dane o uzytkowniku?


Stranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam stronę internetowa , na ktorej jest gra online.
Nieuczciwi uzytkownicy probuja obchodzic zabezpieczenie mojego glosowania.
Pobieram takie dane jak user agent oraz ip.
Niestety ip jest zmieniane a user agent jest taki sam dla wielu komputerow.

W jakis sposob moge pobrac bardziej szczegolowe dane o uzytkowniku zeby jakos identyfikowac nieuczciwego uzytkownika ?
Przypuscmy za pomoc flash czy js sprawdzc jakies dane , ze to ten dany komputer odpowiada za te glosowania.
Koles z tego co mi pisali uzytkownicy zmienia ip+virtualboxa robi.
Glosow jest kilkadziesiat tysiecy dziennie i ciezko mi stwierdzic ze to wlasnie on .
Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie IP może zmienić jeśli ma taką możliwość np neostrada, netia;

User-agenta ter może podmienić

Ale możesz:

- wystawić cookie o czasie życia takim jaka jest zwłoka w głosowaniu i sprawdzać czy jest jeśli zmieni IP, to cookie go nie wpuści (oczywiscie jak to okodujesz)

- blokadę na IP

 

Nic więcej w zasadzie nie zrobisz :[

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc nie ma zainstalowanego flasha jak i wiele innych osob.

Jest tylko javascript

Jakies pomysly jak mozna dodatkowo sprawdzic cos o gosciu ?

Bo jesli nie maja ludzie flash na komputerze(youtube nie wymaga to duzo mniej osob instaluje) to z flasha nic o nim nie pociagne bo jego maszyna go nie wspiera.

Moze mozna jakos rozpoznac masyzne wirtualna ?

Ale jak ja zainstaloem u siebie to ona niczym sie od kompa nie rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hash w cookie on wypelni akcje akcja zostanie zatwierdzona.

Teraz koles robil zmiane ip/nowa wirtualna maszyna czyli nowe user agenty itd

Wchodzi jako nowy uzytkownik i tym samym tworzy nowy hash dla nowego uzytkownika.

I tak w kolko nie mam pojecia jak to zablokowac bo system hashy juz robilismy , ale ip z vpn to zupelnie inne ip maszyna wirtualna rowniez nie slyszeliscie mzoe jak ktos rozwizuje takie sytuacje ? Jakis kolega/znajomy moze bylby w stanie cos pomoc w odpowiedniej cenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dane IP jest podpinane do tego samego (wirtualnego)interface'u, to możesz sprawdzać jeszcze MAC adres, np. tak:

 

 nmap -p 81 --script http-methods 193.106.238.81
Zwróć uwagę na: MAC Address: 00:0C:29:D3:C1:0B (VMware)

 

Testując kilka adresów IP możesz trafić na kilka z tym samym adresem MAC. Masz wtedy pewność, że to różne adresy IP podpinane do tego samego inteface'u maszyny wirtualnej. Port, który podasz, nie musi być otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 18:56, Stranek napisał:

Nieuczciwi uzytkownicy probuja obchodzic zabezpieczenie mojego glosowania.

Utrudnić im po przez konieczność wyklikania reCaptych2, blokada na IP, cookies aż się zniechęca ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, swits.pl napisał:

Jeśli dane IP jest podpinane do tego samego (wirtualnego)interface'u, to możesz sprawdzać jeszcze MAC adres, np. tak:

 

 nmap -p 81 --script http-methods 193.106.238.81
Zwróć uwagę na: MAC Address: 00:0C:29:D3:C1:0B (VMware)

 

Testując kilka adresów IP możesz trafić na kilka z tym samym adresem MAC. Masz wtedy pewność, że to różne adresy IP podpinane do tego samego inteface'u maszyny wirtualnej. Port, który podasz, nie musi być otwarty.

 

A co w przypadku kiedy osoba tworzy codziennie nowa wirtualną maszynę ?

Wem jak osoba to robi , ponieważ chwalił się swojemu koledze jaki jest sprytny stąd wiem , że tworzy nową wirtualną maszynę za pomocą virtual boxa(nowa instancja) nie vmare.

Przy nowej maszynie wirtualnej mac karty rowniez bedzie rozny czy tez odczytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to normalna maszyna jest jakby zmieniajac maszyne nadaje sie jej nowy mac adress.

W internecie oraz na oficjalnym forum virtual box napisane jest , że to jest nie do wykrycia bo mac tej maszyny jest calkowicie normalny.

Bede musial chyba walic glosowanie co strasznie nie jest mi na reke moze ktos jeszze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności