Morfeusz_86

Filtr algorytmiczny/ Atak na strony

Polecane posty

Witam,

Zasadniczo jest to mój drugi post na tym forum, choć obserwuje je od kilku lat. Jak to mówią jak trwoga to do Boga, a więc nakreślam problem, który przytrafił się mojej stronie i całemu jej zapleczu. Pozwolę sobie wkleić wiadomość z wątku w Google
 

 
Klika dni temu moja strona została zainfekowana jakimś złośliwym oprogramowaniem. Następnie (za jakiś czas) do mojej strony prowadziły dziwne linki w postaci trzy literowych losowych anchorów np. "dgy" "sdb" "lko".
 
Przez to dziwne i sztuczne działanie moja strona straciła pozycje w kilku kluczowych frazach (np. z 3 poz. w Google.pl na 58 poz. - i to na inną podstronę). Wszystkie frazy pozycjonowane przeze mnie na stronę główną zostały zrzucone. 
 
Wydaje mi się, że to sieć zawirusowanych stron. tutaj widać jak działają: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:mNvfTqdk9gMJ:https://www.caffeitalia.fr/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b

Problem jest dość poważny, choćby ze względu na ilość linków 400 tys z 400 tys różnych domen. Oczywiście są to linki bezwartościowe. Mechanizm działania jest taki, że przekierowują linki do już zainfekowanych serwisów zagranicznych. Wiem, że problem nie dotyczy tylko mnie lecz sporej grupy użytkowników. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mogę liczyć na jakieś poinstruowanie co mogę zrobić? 
 
Podstawowe pytania: 
 1. Czy mamy zgłaszać 400 000 linków do pliku disavov (zrzeczenia się) jeśli linków do naszej strony już tam nie ma?
 2. Czy jeśli tego nie zgłosimy to czy Google samo zdejmie filtra?
 3. Ile trzeba czekać na ewentualny powrót do dawnych pozycji?
 4. Czy ktoś zna podobne przypadki z ostatnich dni bo widać, że mogło to być jakieś masowe działanie?
 5. Jak się chronić przed takimi rzeczami na przyszłość?
 6. Czy jest sposób aby szybciej w tej sytuacji powrócić do stanu pierwotnego - czy istnieją jakieś inne formy działania w tej konkretnej sytuacji?

  PS: Może znacie kogoś, kto fachowo zajmuje się zdejmowaniem filtrów algorytmicznych. Jeżeli tak, proszę o kontakt na priv. 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi na ten temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.