Skocz do zawartości

Nowa domena, przekierowanie 301 bez index


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie :)

 

Czy jest możliwość przekierowania w htaccess starej domeny na nową jednak bez strony głównej?

Używam obecnie przekierowania w htaccess z wykluczeniem katalogów:

# Do not rewrite these directories
RewriteRule ^(katalog A) - [L]
RewriteRule ^(katalog B) - [L]

# Rewrite all other URL
RewriteRule (.*) https://nowa domena/$1 [L,R=301]

 

Jeśli ktoś che poczytać co, jak i dlaczego to zapraszam poniżej.

 

Miałem portal społecznościowy w kraju A, w którym miałem znakomite pozycje w google,

postanowiłem rozwinąć portal na inne kraje jednocześnie zmieniając domenę na krótszą (wiem, trochę to błąd robić dwie rzeczy w jednym czasie).

Zrobiłem kopię portalu, przeniosłem go na nową domenę a pierwszą przekierowałem w htacces na nową za pomocą htacces jak powyżej (z wykluczeniem katalogów).

Pierwsza domena jednak bardzo spada w wynikach wyszukiwania w "kraju głównym"/ pierwszym, prawdopodobnie z uwagi na to, że z meta title i description zniknęłyj znaczące słowa kluczowe dla pierwszego kraju.

Pomyślałem zatem aby w starej domenie A, w index zrobić landing page ze starymi (dobrze wypozycjonowanymi frazami w kraju A) słowami kluczowymi, która jednak będzie zawierać odnośniki (np. logowanie, rejestracja) do nowej strony.

Myślę, że w takim przypadku mógłbym odzyskać dobre pozycje w kraju A a jednocześnie przenosic użytkowników do nowej domeny.

 

A może ktoś ma pomysł jak inaczej odzyskać dobre pozycje w kraju A nie robięc jendnak duplikatu strony?

 

Będę wdzięczny za każdą poradę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności