Jump to content
enowyy

Co myslicie o "Google Site Map Maker"

Recommended Posts

Witam

Jest jaki kolwiek sens kupowania "Google Site Map Maker"? Pomoze to cos w pozycjonowaniu ?

Jęśli masz na zbyciu 17 zetów, to daj się nabić w butelkę. Ale lepiej zrobisz, jak poszukasz sobie "SiteMap Makera" w Google. Jest pełno dobrych skryptów. A i Google umożliwiają wykonać mapę witryny OnLine.

Pozdrawiam

Witam

Jest jaki kolwiek sens kupowania "Google Site Map Maker"? Pomoze to cos w pozycjonowaniu ?

A po Ci jakiś Google Sitemap Maker? Przeciez samo dodanie do systemu GS jest za darmo, wystarczy ze wygenerujesz jakimś skryptem/programem sitemape swojej witryny.

Na forum nazwa takiego programu chyba padała juz nie raz.

Pozdrawiam

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Przeciez samo dodanie do systemu GS jest za darmo, wystarczy ze wygenerujesz jakimś skryptem/programem sitemape swojej witryny.

Ja się wogóle zastanawiam, czy ostatnio dodawanie jakichkolwiek sitemaps`ow daje cokolwiek....

Edited by mkane

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Z moich obserwacji daje, ale i tak muszą być linki. Obecnie przerzuciłem się na dynamicznie generowane mapy - czyli mapa leży sobie pod danym urlem i jeżeli robot po nią przyjdzie, to w tym momencie generowana jest aktualna.

Za to między innymi kocham drupala ;)

.

IMO przy dobrze pomyślanej nawigacji i solidnym podlinkowaniu sitemap nie daje kompletnie nic. Sitemapa przyda się natomiast jeśli wrzucamy nowy serwis z dużą ilością podstron.

Program, który polecam do tworzenia map to GSite Crawler, a którym pisałem na tym forum już kilkukrotnie !!!

Ja się wogóle zastanawiam, czy ostatnio dodawanie jakichkolwiek sitemaps`ow daje cokolwiek....

Daje przy nowych stronach z 'przyjemną' ilością podstron (katalog stron?)

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Przy nowych serwisach z mala iloscia podstron tez sporo daje. Robot odwiedza ich duzo wiecej niz gdyby mapy nie bylo. Z tego co pamietam to pomoglo mi tez przy zmianie linkow wiekszego serwisu na przyjazne linki.

IMO przy dobrze pomyślanej nawigacji i solidnym podlinkowaniu sitemap nie daje kompletnie nic. Sitemapa przyda się natomiast jeśli wrzucamy nowy serwis z dużą ilością podstron.

Program, który polecam do tworzenia map to GSite Crawler, a którym pisałem na tym forum już kilkukrotnie :pisze:

Devourer a powiedz,czy ten program sie sprawdza przy wiekszysz serwisach (sciagnelem go i nie moge znalesc opcji dzielenia bazy). A co gdy baza zajmuje np 20mb? Moze jakis inny program do dzielenia xmla jest?