Skocz do zawartości

Kupno domeny z historią


_mercator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłem podejść do SEO bardziej poważnie, wcześniej lekceważyłem temat i nie zmieniałem sposobu promowania swojego contentu, w efekcie z biegiem czasu zarobki z reklam spadły. Obecnie jestem na etapie dokształcania się i przerabiam poradniki związane z pozycjonowaniem, postanowiłem, że zacznę pracę metodą prób i błędów - zawsze uczyłem się w ten sposób najszybciej. Chcę kupić domenę, spróbować walki o jakąś łatwą frazę i przy okazji analizować wszystko co robię i jaki ma to wpływ na moją stronę. To chyba na tyle jeśli chodzi o wstęp.

 

Utknąłem przy kupnie domeny, wydaje mi się, że znalazłem całkiem fajną domenę, jednak patrząc na jej historię zauważyłem, że była promowana pod całkowicie inny content (książki), nawet teraz proste wyszukanie w google pokazuje strony typu "Kupuj książki na xxx nawet o 20% taniej" itp., z kolei mój content to obuwie. W nazwie nie ma żadnych słów kluczowych, które sugerowałby, że chodzi właśnie o taką dziedzinę a nie inną, sama nazwa jest dość "ogólna". Czy to może powodować problemy przy pozycjonowaniu nowego contentu? Wydaje mi się, że nie powinno mieć to wpływu i z biegiem czasu zwyczajnie pierwsze pozycje po wpisaniu frazy związanej z domeną będą wyświetlać właśnie mój content, ale postanowiłem zapytać dla upewnienia.

 

Będę wdzięczny za "nie rozszarapanie" mnie za potencjalnie głupie pytanie, próbowałem szukać odpowiedzi na własną rękę niestety nic nie udało mi się znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie powinno mieć to wpływu i z biegiem czasu zwyczajnie pierwsze pozycje po wpisaniu frazy związanej z domeną będą wyświetlać właśnie mój content

 

Dobrze Ci się wydaje ;) Postawisz swój content i poczekasz aż G przeindeksuje. Podepnij sobie od razu po kupnie domenę do Search Console i zobacz czy nie ma bana po poprzednim właścicielu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i zobacz czy nie ma bana po poprzednim właścicielu.

 

czy domena ma bana to Ci GSC raczej nie powie ale czy filtra to TAK, poza tym w tym przypadku nie ma bana na 100% bo domena jest zaindeksowana

Kup sobie gotowca - Gotowe strony po zaplecze / afiliacje / adsense- https://picabela.link/gotowe-strony-zapleczowe/

40 linków blogowych z artykułów - https://picabela.link/linki-z-blogow/

Tworzenie całych dyskusji na forum z linkiem tylko dla Ciebie - https://picabela.link/linki-z-forow-internetowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i zobacz czy nie ma bana po poprzednim właścicielu.

 

czy domena ma bana to Ci GSC raczej nie powie

 

 

Z naciskiem na Twoje "raczej"

 

PS Jak jest w indeksie to nowy content, mapa strony, pobrać jako Google i poczekać aż przeindeksuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności