Jump to content

Optymalizacja pod Binga

Recommended Posts

Nie zauważyłem ani takiego tematu ani testu dlatego postanowiłem go przeprowadzić. Znalazłem na zagranicznym forum jak należy wykonać optymalizację pod binga a ze względu na polubienie tej przeglądarki, postanowiłem spróbować

Założyłem domenę X i zoptymalizowałem ją na frazę lokalną na moją wieś (Y). 2 frazy:

- pozycjonowanie stron www Y

- pozycjonowanie stron internetowych Y

1.W title zamieściłem nazwę witryny + pozycjonowanie stron www + Y

2. Na stronie zamieściłem nagłówek <h1>Pozycjonowanie stron www oraz w tekście dwa razy pozycjonowanie stron www oraz internetowych i dane w strongi.

3. 0 linkowania, jedynie optymalizacja ze względu, iż to wieś bez żadnej konkurencji, linkowanie dopiero zacznę stopniowo za parę dni na anchor pozycjonowanie stron internetowych Y

Po odwiedzinach robota na mojej stronie i upłynięcia tygodnia czasu od ich odwiedzin, w google moja strona pojawiła się na obydwie frazy na pierwszy miejscu. Sytuacja inaczej przedstawia się w bingu. Na frazę pozycjonowanie stron www Y moja strona jest na 1 miejscu. Natomiast na frazę pozycjonowanie stron internetowych Y strona w ogóle nie wyświetla się, nawet na 5 stronie w wynikach wyszukiwania, mimo iż w google pojawia się na 1 stronie.

Patrząc na całość optymalizacji myślę iż można stwierdzić, że główny wyznacznik pozycjonowania to atrybut Title.

Chętnie poznam wasze opinię jak i jakieś rady.

• 3 weeks later...

Co do wyszukiwarki Bing to faktycznie jest tak że głównym wyznacznikiem jest tytuł strony i to chyba nie zależnie od tego ile posiada słów. U mnie na stronie wygląda to tak że jak mam 5 słów w tytule to bing dzieli ten tytuł i powstają z tego różne słowa kluczowe dopasowane do najpopularniejszych wyszukiwań użytkowników.

Można skupić się na tytule i przetestować czy jeżeli zmienimy tytuł i w nim dodamy więcej słów czy pozycja wzrośnie i na jakie frazy. Bing preferuje strony z tytułem od 5 do 100 znaków.