Skocz do zawartości

Jak Zdobyć Czytelników


fatymid

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę bloga

https://somatyczny.blogspot.com/

dosyć długo i nie narzekam na UW. Problem w tym, że mimo stałych aktualizacji treści i pochlebnych komentarzy dot. samego bloga liczba czytelników wcale nie wzrasta. Nie obserwuję napływu komentarzy, obserwatorów itp.

Pytanie brzmi: w jaki sposób przyciągnąć czytelników? może robię coś źle? Wchodzicie na mojego bloga i...z jakiegoś powodu nie zostajecie moimi czytelnikami. Dlaczego? Myślę, że ujęcie sprawy w ten sposób pozwoli mi na poprawę jakości strony.

Dla moderatorów: wątek nie służy reklamie bloga ani jego ocenie sensu stricto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum najłatwiej napisać ze pozycjonuj się na frazę... , ale wg mnie skuteczniejszy będzie jakiś delikatny szeptaniec po blogach, forach o podobnej tematyce, komentowanie na popularnych blogach jakiś wydarzeń a przy okazji i nienachalnie podanie linka do swojej strony, gdzie jest podobna tematyka itd

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem. Forów o podobnej tematyce praktycznie nie ma (aktwnych).

Powiedzmy sobie szczerze, nie umiem pozycjonować. Ograniczyłem się do katalogów stron i spisów blogów.

Co zrobiłem:

- reklama na forach

- marketing szeptany gdzie się dało

- wymiana buttonami

- rozprowadzenie linku wśród znajomych na fb

- wykop itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pytanie jest bardziej marketingowe niż seo, ale możesz spróbować:

wbijać się na tkz długi ogon (np. tytuły artykułów, tagi) tu pomaga dobra optymalizacja strony, podlinkowanie głównej+ trochę linków na artykuł. Tu sprawdzą się nie katalogi, a miejscówki na linki gdzie możesz dodać wiele razy jedną stronę. Może jakieś opuszczone fora, księgi gości, czy podobne miejscówki.

Co do żywego ruchu: poszukaj go tam gdzie jest, popularne blogi o w miarę podobnej tematyce na bloxie, bloog, onecie, czy interii, może salon 24, czy tokfm. Możesz odwiedzać jakieś blogi, czy fora popularnych tygodników jak polityka, czy newsweek, komentować na forum gazety, czy wp.

No chyba że chcesz ruch na kilka dni to wrzuć XR 10mln linku spamu po wszelkich forach na całym świecie ;)

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fatymind

Nie obraź się ale Twój blog jest z bardzo "niszowej branży" . Małe zainteresowanie Twoim blogiem wynika z małego zainteresowania tym tematem. Nie zmusisz nikogo do tego żeby czytał Twój blog. Jeśli ktoś miał go znaleźć to juz go znalazł. Sorry - taki klimat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do końca nie jest tak, jak kilka mln osób odwiedziło i przeczytało grafomański blog Anii Muchy, czy podobnych gwiazdek, to i znajdzie się ktoś na inną lekturę. Blogspot, podobnie jak wordpress.com oprócz bardzo licznych zalet, maja wadę, nie ma rankingu lokalnego popularnych blogów z danej dziedziny, jak bloog, czy onet.

Ja czasem lubię poczytać

https://bliznyswiata.bloog.pl/ 

mimo że nie jest lektura bardzo łatwa, ilość UU 1,2KK

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba mało masz tych znajomych na FB ;) Piszesz, że jest spore zainteresowanie, a jednak lajków na FB tylko 17 - ja bym poszedł w tę stronę - powchodź z tego konta na serwisy o podobnej tematyce (na myśl przychodzi mi magazyn Focus?), merytorycznie komentuj wstawiane przez nich informacje i część osób może odwiedzi fan page, a następnie samego bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do żywego ruchu: poszukaj go tam gdzie jest, popularne blogi o w miarę podobnej tematyce na bloxie, bloog, onecie, czy interii, może salon 24, czy tokfm. Możesz odwiedzać jakieś blogi, czy fora popularnych tygodników jak polityka, czy newsweek, komentować na forum gazety, czy wp.

Wprowadzam obecnie wpisy gościnne, podjąłem również pełną współpracę z blogiem Biologia w liceum. Komentowanie nie przynosi za dobrych rezultatów jeśli nie podrzucamy od razu linka, a takie coś będzie usuwane. Mała szansa, że ktoś kliknie w mój profil.


@fatymind

Nie obraź się ale Twój blog jest z bardzo "niszowej branży" . Małe zainteresowanie Twoim blogiem wynika z małego zainteresowania tym tematem. Nie zmusisz nikogo do tego żeby czytał Twój blog. Jeśli ktoś miał go znaleźć to juz go znalazł. Sorry - taki klimat ;)

To prawda, tematyka nie jest popularna, ale tworząc bloga byłem na to porzygotowany. Moją ideą jest propagowanie nauki.

Problemem nie jest zdobycie zainteresowania, ale dotarcie do dużej liczby odbiorców. Jeśli mój blog zostanie odwiedzony, np. milion razy, istnieje szansa, że choć 20% osób zostanie na stałe.


Coś chyba mało masz tych znajomych na FB ;) Piszesz, że jest spore zainteresowanie, a jednak lajków na FB tylko 17 - ja bym poszedł w tę stronę - powchodź z tego konta na serwisy o podobnej tematyce (na myśl przychodzi mi magazyn Focus?), merytorycznie komentuj wstawiane przez nich informacje i część osób może odwiedzi fan page, a następnie samego bloga.

Fanpage założyłem niedawno. Komentowałem wpisy z różnych portali przez stronę fb, ale nie dało to żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności