Jump to content

System komentarzy

ayala

Recommended Posts

Podepne się pod temat bo mam stronę w php ale to nie cms i szukam skryptu komentarzy gdzie kod można by dodawać do wybranej podstrony (oczywiście na każdej podstronie inne komentarze) ale pojawiały by się dopiero po akceptacji

Multikonto TRENSa

Optymalnie byłoby napisać prosty system komentarzy (na plikach tekstowych - bez bazy) i podłączyć pod wybrane podstrony. Z gotowcami będzie ciężko, a po polsku to już całkiem odpada.

Zdrowie - odchudzanie i zdrowy styl życia.

Optymalnie byłoby napisać prosty system komentarzy (na plikach tekstowych - bez bazy) i
Chyba żartujesz :rotfl:

System komentarzy to nic trudnego zwłaszcza jak by miały być jednopoziomowe, bo z wielopoziomowymi czyli komentarz do komentarza sprawa się komplikuje. Komentarze można wstawić / obsługiwać nawet ze zdalnego serwera w oparciu o iframe lub javascript.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

Optymalnie byłoby napisać prosty system komentarzy (na plikach tekstowych - bez bazy) i podłączyć pod wybrane podstrony. Z gotowcami będzie ciężko, a po polsku to już całkiem odpada.

Miałem na plikach tekstowych to do każdej podstrony gdzie miałem komentarze musiałem dorabiać dwa osobne pliki no i komentarze szły bez akceptacji a na dłuższą metę to odpada wiem że cms ratuje ale może bez tego da się to zrobić

Multikonto TRENSa

malydzo... ale wyobraź sobie, że masz kilka tysięcy podstron, to oznacza dodatkowo 2 razy więcej plików - po co tak obciążać IO serwera, skoro baza danych nie dość, że wszystko będzie trzymać w max kilku plikach to zadba jeszcze o różne rzeczy związane z synchronizacją.

Pomyślałeś np. co się dzieje z plikiem kiedy dwie osoby dokładnie w tym samym momencie dodają komentarz?

Uwierz mi, że napisanie systemu działającego w oparciu o bazę danych jest prostsze i bezpieczniejsze niż zabawa z plikami.

Co z tego, że nie jest w "CMS" ? Widać, że jest to serwis oparty o PHP, więc z pewnością ma wspólne elementy kodu stron w które to możesz wstawić wstawkę - kod od komentarzy.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL

Właśnie o to mi chodzi. Z jakimś nawet ubogim panelem aby można było publikować albo usuwać komentarze, może też byc jakies proste zabezpieczenie przed spamem

Jest jakieś demo? Ile to może kosztować?

Ta "wstawka" do każdej podstrony by była inna czy taka sama? a w bazie na podstawie adresu danej podstrony generowane by było "coś" co by przydzielało dane komentarze do konkretnych podstron?

Edited by małydzo

Multikonto TRENSa

Ile to może kosztować?
Zanudzaj pytaniami tutaj