Jump to content
sebau

Szeptacz - automat do szeptania

Recommended Posts

Szeptacz - automat do marketingu szeptanego.

Szeptacz to kilka szablonów zennoposter, które zajmują się publikacją komentarzy na portalach internetowych takich jak: onet, kozaczek pudelek, wp, samosia itd. Myślę, że nie warto się rozpisywać. Przykład działania sprawdźcie sobie w google sami:

site:onet.pl "dieta fultona"

site:wp.pl "dieta fultona"

site:kozaczek.pl "dieta fultona"

site:pudelek.pl "dieta fultona"

site:kowbojki.pl "dieta fultona"

site:samosia.pl "dieta fultona"

site:nocoty.pl "dieta fultona"

site:fakt.pl "dieta fultona"

site:se.pl "dieta fultona"

site:plejada.pl "dieta fultona"

w samych ortalach onet i wp jest już wiele portali - zresztą sprawdźcie sami - nie chciałem ich wszystkich wymieniać.

Program ma właściwie 3 szablony.

1. harvester najnowszych artykułów/ploteczek

2. szeptacz - czyli serce Szeptacza - szablon do postowania

3. dodatkowy szablon do harvestowania adresów z Google z potencjalnych serwisów(w praktyce nie jest potrzebny - można sobie poradzić Scrapeboxem)

4. jeszcze nie istnieja, bo jest dopiero w planach szablon do głosowania na nasze komentarze aby były wyżej i dłużej ;)

W mojej ocenie najlepiej się nadaje do promowania fajnych rzeczy np. jakiś produktów lub ciekawych sklepów internetowych (szczególnie przed świętami). Zresztą pewnie każdy ma swój pomysł. Dla politycznych agitatorów to narzędzie wręcz doskonałe :) Jeśli ktoś chciałby wykorzystać to narzędzie do reklamowania hydraulika Warszawa to niech zapomni o szeptaczu :)

Linków TR oczywiście też można trochę zdobyć ale jedynie kilka z tych portali takie przepuszcza.

cena: 290pln+vat - do działania szablonów jest wymagany program Zennoposter MP

updaty gratis - przyjmujemy podpowiedzi o następne portale do szeptania.

W przypadku chęci zakupu proszę pisać na admin [@] zptemplates.com i najlepiej podać dane do FV.jeśli są jakieś pytania, to proszę śmiało pisać :)

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile postów potrafi zrobić w ciągu dnia?

Fajna sprawa, bo akurat tworzę działalności idealne pod Szeptacza, więc muszę pomyśleć też o Zennoposterze.


Szablony do PrestaShop: http://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tler - to zależy, ile linków podasz do komentowania. Harwester ostatnich ploteczek jest nastawiony na traffic i ściąga ostatnie linki do artykułów w popularnych portalach i tam próbuje dodać komentarz. Mamy też harwester nastawiony na słowa kluczowe. Zbiera linki, gdzie występuje słowo kluczowe - niestety często wyszukuje do artykułu np. z przed roku - wiadomo, że w taki sposób się trafficu nie uzyska się. Zawsze możesz zbierać linki przy pomocy Scrapeboxa. Jednak w mojej ocenie ostatnie ploteczki rządzą ;) Przed zapuszczeniem postera komentarzy możesz przed nieodpowiednimi linkami wtawić znak #, aby nie dodawał tam komentarza. Możemy przeglądnąć linki i wstawić znak # przed linkami, które nas nie interesują. Przykład - artykuł o nazwie "Pomóżmy chłopcu w walce z rakiem" i komentarz w stylu "Zadbaj o swoje piękne ciało" - bylby nie na miejscu. Dlatego wcześniej usuwamy linie lub oznaczamy ją znakiem #.

Nie chcę namawiać wszystkich do szeptacza, bo to narzędzie które lepiej dopilnować a w dodatku najlepiej się sprawdzi, gdy masz naprawdę ciekawy produkt. Fajne jest, gdy chcesz wzbudzić zainteresowanie lub wytworzyć modę u mas. Nie jest to narzędzie do pozycjonowania, tylko do szeroko rozumianego marketingu. Owszem, można zdobyć jakieś linki TR ale nie to jest główną siłą Szeptacza.

W planach mamy też "podbijanie" postów... jeśli jesteś zainteresowany produktem, ale nie bardzo rozumiesz o czym w tym poście napisałem, to proszę abyś nie zamawiał/a szeptacza ;)

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy ten wątek ruszył, pozwoliłem sobie na PW do autora wysłać podstawowe dla mnie odpowiedzi, bo nie chciałem zaśmiecać foru. Niestety, odpowiedzi nie dostałem, więc pewnie zostałem uznany za kogoś kto nie powienien w ogóle tego kupować czyli zostałem zapewne wzięty za osobę, które nie wie na czym marketing szeptany polega.

Muszę rozczarować - jak mi się wydaje, wiem na czym to polega. Co więcej, wiem, że tu nie chodzi o pozycjonowanie i wiem jakie są ograniczenia oraz trudności czy zagrożenia. Natomiast kompletnie nie wiem, jak reklamowany produkt działa i jaka jest jego efektywność. Same kompletne ogólniki w opisie. Zero jakiejkolwiek demonstracji. Chyba wychodzą jakieś braki w tym co się ogólnie zwie - słusznie czy nie - marketingiem.

Wiadomo, że w tym przypadku ilość nie jest najistotniejsza. Najistotniejsz jest precyzja trafienia czyli dopasowanie merytoryczne i dostateczna ilość potencjalnych klientów/zainteresowanych. Nie w każdym przypadku serwisy plotkarskie są tu najwłaściwszym miejscem. Próba naciągania merytorycznego wpisu może się skończyć banem, wykasowaniem wpisu albo jedynie tylko brakiem skuteczności. Pytanie więc podstawowe: czy można w łatwy sposób dostosowywać do tych działań inne serwisy potrzebne dla danej osoby czy projekty. Nie wspomnę, że taka możliwość na forach byłaby całkiem użyteczna. Jeśli jednak kwestia jakie serwisy zostaną uwzględnione zależy jedynie i wyłącznie od autora, to dla mnie jest to prawie dyskwalifikujące.

W przeciwieństwie do pozycjonowania/spamowania harvestowanie odpowiednich linków w przypadku marketingu szeptanego to o wiele większe wymagania co do precyzji i szczegółowości. W tym przypadku miejsca do postowania muszą być wybrane dość precyzyjnie pod względem merytorycznym. Ale jeśli nie ma co się opierać do końca na automacie, bo i tak trzeba bardzo dokładnie to wszystko posprawdzać, to jaki to automat? Ale może czegoś nie wiem? Ale też nie miałem szans się dowiedzieć.

Krótko mówiąc jeśli nie ma tu czegoś naprawdę pomyślanego pod tym konkretnym kątem, to jest to... Harvestować mogę sobie używając SB, USM czy Xseona. Dokonać selekcji, a postować ręcznie, co ma jedną kapitalną zaletę - można elastycznie reagować na to co w rzeczywistości się pojawia, a nie można wszystkiego przewidzieć czyli nie można automatu ustawić w sposób idealny. Ale pewnie się też wymądrzam, bo w sumie nie muszę wszystkiego sam robić ;)

Nawet miałem ochotę kupić ten skrypt i - co konieczne - zennopostera, bo wcześniej jakoś go nie potrzebowałem i nie miałem do niego przekonania. Ale jeśli nie ma tu inteligentnych i kierunkowych rozwiązań, to żaden to automat ani żadne super ułatwienie. Samo postowanie jest zwieńczeniem wielu innych działań i wcale nie najtrudniejsze. Efekty tego typu kampanii to wywołanie ruchu i konwersja, bo umówmy się - efekty działań wizerunkowych są trudne do oszacowania i nie do końca jest to najlepsze rozwiązanie na budowanie wizerunku. Jednak jeśli komuś tylko zależy przede wszystki na dodawaniu i niekoniecznie z kontrolowanym efektem, to pewnie może to spełniać jego oczekiwania. Tylko po co?

Tak więc: co to robi tenże produkt, a przede wszystkim - jak? Precyzyjnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zajacgd - ortrzymałem Twoją wiadomość i była na tyle dla mnie ważna, że postanowiłem się porządnie zastanowić nad pytaniami i pomysłem aby można było samodzielnie dodawać nowe miejsca do postowania. Niestety jest to trudne do realizacji. Chciałem odpowiedzieć na Twoją wiadomość po weekendzie - na ten moment jest tak jak już napisałem. Z for mamy obecnie forum.o2 i fora "Media regionalne" o którym nawet zapomniałem napisać w pierwszym poście.

warto poczytać - bo trochę ludzi się nawet wkręciło... oczywiście tych for regionalnych jest więcej

site:forum.gazetalubuska.pl "dieta fultona"

site:forum.echodnia.eu "dieta fultona"

site:forum.pomorska.pl "dieta fultona"

Nie przewiduje tworzenia zakładania kont na platformach. Jeśli np. gazeta.pl czy jakiś kotek.pl wymaga kont - to należy je sobie przygotować ręcznie w plikach a wtedy szeptacz będzie losowo konto i z niego korzystał.

Generalnie szeptacz jest teraz w stadium plików tekstowych - nie doczekał sie aplikacji okienkowej do prowadzenia kampanii tak jak zenblog. Trzeba edytować pliki tekstowe i dlatego polecam go raczej osobom, które zgadzają się na takie "hardcorowe" warunki pracy.

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj lepiej stawiać na jakość, a nie ilość - zwłaszcza w marketingu szeptanym trzeba wiedzieć po co się coś robi i czy to przynosi jakieś efekty czy może psuć wizerunek. Tutaj póki co np http://gwizdek24.se.pl/tenis/radwanska-kerber-na-zywo-w-internecie-transmisja-live-w-tv_281998.html widać , że to strzelanie w płot bo aby to miało sens to musi być związane z tematem a nie walenie w pierwsze lepsze wpisy... bo to nic innego jak ubogi xrumer.


Skuteczne pozycjonowanie w Google. Promocyjna oferta na pozycjonowanie stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@InterPR - zgadza sie, tylko przed zapuszczeniem postera masz pełną listę linków, gdzie będziemy próbować wstawić komentarz. Na tym etapie możesz usunąć linki, które nie pasują pod Twoje szepty ;) My wykazaliśmy się przy postowaniu zwyczajnym lenistwem, bo i kampania była testowa ;)

Na pewno jest to narzędzie delikatne i w rękach niedoświadczonej osoby, może przynieść więcej złego niż dobrego :)

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narzędzie będzie najlepiej działać przy kategoriach związanych z modą, urodą, medycyną, lifestyle'm. Pewnie jeśli ktoś ma jakieś specjalistyczne produkty to będzie wykonywał marketing szeptany bez Szeptacza, ale popieram rozwój takich narzędzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grajek - też uważam, że takie kategorie są najbardziej podatne na szeptacza :)

@ap_seo - w tych serwisach pracują moderatorzy i naprawdę byle jaka treść raczej nie przejdzie. Kilka kopii szeptacza krzywdy nikomu nie zrobi - zresztą każdy może sobie sprawdzić jak to działa - przeglądając "linki", które podałem :D

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

w tych serwisach pracują moderatorzy i naprawdę byle jaka treść raczej nie przejdzie. Kilka kopii szeptacza krzywdy nikomu nie zrobi

Ale przyznasz że być może niedługo moderatorzy zaczną wycinać jakiekolwiek posty typu "zobaczcie co znalazłam" ;) bo tego będzie od groma.

Swoją drogą fajnie jakby ten program wyszukiwał w miarę nowe artykuły, inaczej trzeba będzie z palca każdy link sprawdzać po harvestowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ap_seo - szeptacz może mieć wiele zastosowań - wszystko zależy od umiejętności manipulacyjnych obsługującego. To jst trochę takie narzędzie dla socjotechnika ;)

@Joland - mamy szablon zbieracza ostatnich artykułów z popularnych portali i to najlepiej się sprawdza jeśli chodzi o traffic. Harwestowanie np. przy pomocy SB po słowach kluczowych - jest w mojej ocenie słabe - mija się z celem wrzucanie komentarzy do artykułów z przed tygodnia, bo nikt ich nie czyta. Największa moc jest wtedy gdy udzielasz się pod najnowszymi artykułami.


 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

obecna wersja to 1.1

poprawiliśmy skuteczność i harvesterploteczek - zbiera z internetu ponad 70 nowych artykułów na największych portalach/serwisach i tam mozemy wrzucać nasze "szepty" - dobre do zdobycia ruchu. Dodakowo jest też poster na fora regionalne gdzie zakłada tematy a w nich można wywołać naprawdę spore dyskusje :) Narzędzie przydatne szczególnie w okresie przed świętami - można fajnie podpowiadać pomysły na prezenty... ;)

Zainteresowanym mogę wysłać raport z dodania jakiegoś szeptu

Edited by sebau

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy