Skocz do zawartości

Masowa wysyłka SMS przez komputer z telefonu


bboyseo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowe pytanie. Mianowicie interesuje mnie czy ktoś z was posiada wiedzę na temat tego w jaki sposób można wysyłać sms'y przez komputer z telefonu komórkowego. Interesuje mnie to czy jest jakaś aplikacja, program, który działa mniej więcej na takiej zasadzie, że podłączam powiedzmy kablem telefon pod komputer, i programem wysyłam smsy z tego telefonu?

I chodzi o to, czy w takim programie mogę wprowadzić powiedzmy 400 odbiorców (numerów telefonów) na których ma zostać wysłana dana wiadomość z tego telefonu?

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Ewentualnie, może jest ktoś, kto orientuje się i może polecić najtańsze rozwiązanie masowej wysyłki sms. Generalnie potrzebne jest mi to dla użytkowników, którzy będą mogli wysyłać swoje ogłoszenie na telefon innych osób, które zapisały się i dały na to zgodę. Więc generalnie, nie ma opcji by za wysłanie powiedzmy 500 sms'ów normalny człowiek, który chce sprzedać powiedzmy komputer za 500zł, płacił za taką usługę 100zł, bo nikt na to się nie zgodzi.

Myślę, że jasno opisałem swój problem i liczę na wasze informacje/pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Linuksem używam gnokii i podłączonego modemu Huawei E220 (zamiast telefonu). Do tego napisane odpowiednie skrypty i robi co chcę ;)

Wysyła i odbiera SMSy, wykonuje odpowiednie "akcje" w zależności od treści odebranego SMSa.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do tego program (xplorex) razem z modemem. Działa to na takiej zasadzie, że wkładasz do niego kartę sim (dowolnego operatora, najlepiej takiego, który ma smsy za 1gr do wszystkich sieci) i wysyłasz smsy. Można też przy użyciu smsa zapisać się na listę odbiorców. Robisz tak jakby subskrypcję na sms. Ktoś wysyła smsa z odpowiednim hasłem na ten numer telefonu i zapisuje się do bazy. Później dostaje wiadomości które mu wysyłasz, masz też harmonogram i możesz je ustawić kiedy mają się wysłać. Czas wysłania jednego smsa to 8 sek, czyli 100 smsów idzie 800 sekund (do baz większych niż 10k raczej się nie nadaje).

Kupiłem to parę lat temu za ok 1k i już dawno tego nie używam.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek - no to dość fajne rozwiązanie, tzn. można ciekawie wykorzystać.

A swoją drogą, jak myślicie, ludzie chętnie by korzystali z takich smsowych powiadomień o pojawieniu się na przykład nowego ogłoszenia z interesującej ich tematyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to wiem że Play ma w ofercie za 10zł miesięcznie nielimitowane smsy do wszystkich sieci :)

Ja bym chętnie skorzystał z takich powiadomień ale pod jednym warunkiem - musiałaby być naprawdę dobra moderacja w takim serwisie. Bo jeśli będą dodawane śmieciowe ogłoszenia, które zaspamują mi skrzynkę to bardzo szybko bym się wypisał.

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak prowadziłem klub kupiłem program fun BILLBOARD oprogramowanie polegało na zbieraniu numerów telefonów przez osoby które wysyłały na konkretny numer tel ( najlepiej jakiś zloty ) np pozdrowienia. Można było organizować sondy, tworzyć konkursy czy tez prowadzić ankiety. Nie wiem jak obecnie się to ma ale najciekawsza rzeczą jaka była w tym oprogramowaniu to możliwość dość zaawansowanego grupowania zebranych numerów telefonu. NP po sieci ( program sam wiedział jaki numer i jaka siec ) i wysłać do nich smsa, zaplanować wysyłkę i jeszcze kilka opcji ale niepamiętanym już dokładnie trzeba by po testować. Napewno był IMPORT numerów telefonu, to był też duży plus. Obecnie trzeba by ściągnąć wersje demo i sprawdzić. Mieli wprowadzić opcję online czyli głosowanie, ankiety przez stronę www ale nie wiem jak to stoi trzeba poczytać na stronie. jak mnie pamięć nie myli to chyba było to oprogramowanie.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz skorzystać z API, aby masowo wysyłać SMS. Ja mogę Ci polecić platformę SMS API. SMS już od 4 groszy. Również otrzymujesz raport, które sms-y zostały dostarczone.

Jeżeli chcesz prowadzić kampanie na dużą skalę warto zastanowić sie nad wykorzystaniem API.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja od dłuższego czasu używam programu PModSMS który umożliwia wysyłanie

masowe SMS do grupy adresatów, program wymaga środowiska Java, a sam

mechanizm wysyłki SMS odbywa się przez podłączony do komputera modem GSM wraz z kartą sim.

Program informuje nas o stanie wiadomości wysłana/niewysłana, czy też jaki błąd np . zły numer.

Mamy tu archiwum wszystkich wiadomości. Jeżeli chodzi o masówkę w wysyłce sms to szczerze polecam.

link- -www.cuz.com.pl/sms.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam programu PModSMS który umożliwia wysyłanie

masowe SMS do grupy adresatów, program wymaga środowiska Java, a sam

mechanizm wysyłki SMS odbywa się przez podłączony do komputera modem GSM wraz z kartą sim.

Program informuje nas o stanie wiadomości wysłana/niewysłana, czy też jaki błąd np . zły numer.

Mamy tu archiwum wszystkich wiadomości. Jeżeli chodzi o masówkę w wysyłce sms to szczerze polecam.

link- https://www.cuz.com.pl/sms.html

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem kupuje:

- https://allegro.pl/nowy-modem-gsm-huawei-e173-u2-pl-gw-12-msc-areo2-i3013854264.html

- system do masowej wysyłki sms w waszej firmie

wkładam kartę gdzie mam nieograniczone smsy do wszystkich sieci i uzupełniam bazę o numery tel. i zaczyna się masowa wysyłka pod numery tel. z bazy?

Czekam na odpowiedź bo jestem zainteresowany

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności