Skocz do zawartości

optymalizacja CMS


aniaa.s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobiłam sobie stronę na Joomla 2.5 z produktami i mam do Was pytanie odnośnie jej optymalizacji.

Strona ma produkty, każdy produkt jest w innym artykule. Ustawiłam tak by po wejściu do produktów było - przegląd artykułów z kategorii.

Jak wygląda sprawa optymalizacji jeśli taki sam tekst produktu wyświetla się w spisie kategorii a jak klikniesz na tytuł produktu to otwiera się ten sam opis (tylko tego konkretnego produktu) w innym adresie.

Czy to będzie "duplicate content?

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest jeszcze pusta bo zastanawiam się dopiero jak pogrupować by później nie zmieniać za dużo razy.

Spróbuje lepiej wytłumaczyć.

Chodzi o to że identyczny opis produktu powtórzy mi się 2 razy na stronie:

- pierwszy raz będzie na stronie która pokazuje produkty z całej kategorii/ powiedzmy 20 produktów na stronie z opisami

- następnie jak wybierzesz 1 produkt to w nowej zakładce pojawi się tylko opis 1 konkretnego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 razy w sensie na całym portalu, nie pojedynczej www to bez przesady. Pamiętaj aby ustawić od razu czy działasz z www czy bez.

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku ! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniaa.s - może na stronie kategorii po prostu nie wyświetlaj całego opisu produktu a jedynie pierwszych X słów, lub jakąś skróconą wersję. Cały opis byłby w produkcie. Ma to sens, jeżeli Twoje opisy są dosyć długie.

Techniczne aspekty optymalizacji możesz badać narzędziem https://www.seoptimer.com/ - sprawdz sobie stronę główną, następnie kategorie i produkty.

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności