Skocz do zawartości

Kiedy Yahoo dla Polaków?


U-mass

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy reklamy kontekstowe Yahoo mają być już niedługo ogólnodostępne na całym świacie. Na amerykańskich forach już piszą że YPN ma wyjść z beta już w 2 kwartale tego roku.

Tylko mam pytanie: co oznacza że będze dostępne ogólnoświatowo?

Czy YPN bedze też można wprowadzić na polsko języcznych stronach tak jak w AdSense? Czy to po prostu oznacza że bedze mozna sie zarejestrować z polski i będą czeki przychodzić ale tylko jeśli sie prowadzi anglo-języczne strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tym momencie sporo na tym skorzystamy bo beda dawali coraz wiece za kliki :)

NIC nie skorzystamy, bo reklamodawca zawsze pojdzie tam, gdzie ma najlepsze warunki (czyli: najtaniej i dobry zasieg, przy czym dla polaka _najtaniej_ jest istotne).

a na polskim rynku jest za malo reklamodawcow aby ceny za klik byly rozsadne i aby system licytacji ctr-a mogl rozsadnie dzialac (oczywiscie nie wszystkie tematyki, ale wiekszosc).

powstanie kolejnego systemu nic nie zmieni, chyba za raptem liczba reklamodawcow sie zwiekszy.

jestem ostatnio pesymista jesli chodzi o polski rynek. daleko nam niestety... no bo jak to jest, ze reklamujac

sie adwordsami za granica musze wydac 15 centow za klika (i to przewaznie za malo), zas na analogiczne polskie hasla wystarcza mi 5 groszy??? jakby nie patrzec, czynnik x10 prawie. i watpie, aby to sie zmienilo predko, moze kilka lat... ale mam nadzieje i nie zrezygnuje z istnienia na polskim rynku.

pozdr - r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zawsze wejście czegoś nowego (pod warunkiem, że wejdą z rozmachem) a nie jak ebay.pl który wystartował fatalnie i już raczej ma marne szanse w Polsce, to Yahho nie powinno zrobić takiego głupiego błędu i wejść z kopytem* to może wtedy chociaż google drgnie trochę.

Ale pożyjemy zobaczymy jak to w naszym Kraju będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jezeli w sieci X beda placili 5 gr za klika a w sieci Y 15gr wiadomo ze wszyscy wydawcy przeniosa sie do sieci Y. W tym przypadku siecia Y bedzie Yahoo a bedzie musialo dac atrakcyjniejsze prowizje zeby w szybkim tepie zebrac wielu userow. W efekcie siec X bedzie musiala tez dawac wiecej zeby userow nie tracic co powinno sie zatrzymac i sie zatrzyma bo i siec X i siec Y nie beda sie masakrowaly jak supermarkety zeby w efekcie nic nie zarobic - nie sa tacy glupi :P

Gorzej jezeli siec X i Y zawra na starcie pakt o nieagresji i dalej beda placily marne stawki tak jak jest teraz ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skłaniam się do poglądu, że wydawcy pójdą do lepszej sieci (większe patności za klik - w tym rozumieniu lepszej). Jeżeli ja - reklamodawca w tej chwili w boksach onetu mam problem z wykorzystaniem 3-4 zł dobowo nie tylko w wyszukiwarce (przeważnie silne, nad wynikami), ale również wyswietlając na stronach (prawie nie ma kliknięć), to jasne, że będę szukał gdzie indziej.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi sie ze wydawcy zawsze sie znajda- mniej jest tych, dzikei ktorym sie interes kreci- reklamodawcom.

Zauwazcie ze prawie na kazdej stronie internetowej znajduja sie reklamy.Od kiedy zostaly wprowadzone reklamy kontekstowe wiele ludzi zaczelo robic strony tylko i wylacznie dla reklam.Wydawcow nie zabraknie,gorzej z reklamodawcami.

Nastapi zmniejszenie ilosci emitowanych reklam w G, co spowoduje rzecz jasna spadek wartosci ceny za reklamy.

Ale widze w tym i dobre aspekty, google zacznie w koncu dbac juz nie tylko o reklamodawcow ale i o nas-webmasterow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Późno startują, jeżeli nie będą mieli większych stawek napewno się nie wybiją ponad google. Ja osobiście jak tylko pojawi się taka możliwość przechodzę natychmiast (nie rezygnując adsense calkowicie), bo napoczątku pewnie będa takie stawki, że głowa będzie boleć :D

Potrzebujesz pomocy z AdWords? PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności