dervill

Joomla czy Wordpress

Polecane posty

Witam. Mam tylko jedno pytanie, który z tych CMS'ow jest lepiej zoptymalizowany pod SEO?

Chodzi mi o sam silnik cms'a jak i wliczając dodatki do niego.

Najnowsza muzyka i nie tylko na http://nuteczki.eu

To zależy do czego chcesz użyć serwisu. Jeśli ma być to porządny serwis z wieloma dodatkami to na pewno Joomla. Jeśli chociażby mini sklep lub wizytówka wybrałbym WP.

Jedno i drugie świetnie się optymalizuje, jak również jedno i drugie wchodzi ładnie w SERPy.

Czyli pewnie nie ma złotej definicji oraz reguły co lepiej sie pozycjonuje. Znając życie jedni będą chwalić WP drudzy joomle. :placze:

jeśli masz dobry serwer to stawiaj co Ci się podoba :placze:

jeśli masz seo hosting lub zwykły hosting to Joomla odpada, ze względu na swój ciężar. Wówczas tylko WP lub inny lekki cms, no chyba że chcesz postawic tylko kilka stron, a nie 50-100 :placze:

WP i lekkość nie do końca idą w parze. Z tej dwójki - WP, ale to dość subiektywne odczucie.

Wordpress wcale nie jest taki lekki :placze:

Ja ostatnio miałem okazję tworzyć 3 strony z wykorzystaniem: Joomla, WP, Drupala - każda strona zostałą zoptymalizowana pod wzg. SEO i lekko podlinkowana - efekt jaki został uzyskany jest porównywalny (tzn. bardzo podobny) i nie silnik strony, a jej treść tworzy wartość.

Zawsze i wszędzie tylko wordpress* bedzie ;)

Joomli mnie uczono, nawet portal społecznościowy na niej miałem ale zdecydowanie lepiej pozycjonuje sie wordpressa

połączenie Dobrego szablonu, dobrych przeróbek samego wp, umiejętności i wtyczek daje niesamowite rezultaty ;)

* i rozwiązania własne

NAPISANE PRZEZ HUAWEI U8500

Edytowano przez Były... viper134

Biznes Host - Zwracam 10% wartości pierwszego zakupu przy użyciu tego kodu rabatowego -25%
56B7-BRD8-P25D

Środki WPLN w Biznes-Host > 120zł w Biznes-Host za jedyne 100zł - użyłeś kodu? Bonus 10zł!

Pozycjonuje się to, co się lepiej zna ;) Ja lepiej znam wordpressa, więc na pamięć wiem co jest w nim nie tak, słabe i mocne punkty. Natomiast patrząc na pozycjonowanie, to zastanowiłbym się, czy ma to być statyczny serwis, czy uzupełniany treścią. Bo JEŻELI (podkreślam, gdyż nie mam niezbitych dowodów) Google szczegółowo analizuje treść i częstotliwość dodawania jej na stronie, to od blogów się tego wymaga (a WP jest uznawany za blogową platformę), natomiast serwisy ze stałą treścią są OKej.

No myślałem bardziej coś nad bardziej rozbudowanym serwisem z licznymi kategoriami, podstronami, multimediami i galerią..

Joomla mi się do tego bradziej nada.

po kilku latach pracy z tym i z tym odpowiadam: zdecydowanie Wordpress. skup się na jednej platformie i naucz się ją dobrze dopasowywać do swoich potrzeb, zaoszczędzisz sporo czasu a Wordpress dodatkowo chyba najlepiej zapowiada się pod kątem platformy z którą można się wiązać na długie lata...

po kilku latach pracy z tym i z tym odpowiadam: zdecydowanie Wordpress. ..

Dużo łatwiejsza jest konfiguracja WP, niż Joomli. Do pozycjonowania WP, a do innych celów używam Drupala, rzadziej Joomle.

in.

wordpressa lepiej da sie dostosować pod kątem SEO bo ma więcej wtyczek i pluginów i innych bajerów. Ale joomla tez niczego sobie. Joomla pod większy serwis z większym trafikiem wordpress pod mniejszy...

Jeżeli potrzebna Ci edukacja z zakresu SEO to polecam Edukacja w domu lub Indywidualne nauczanie

Zawsze byłem zwolennikiem joomli, świetnie się nadaje na większe projekty typu katalogi czy bazy firm jak również elegancko się pozycjonuje, dodatkowo możliwość prostego i łatwego zarządzania metadanymi podstron daje potencjał ich indeksowania bardzo szybko.

Ja ostatnio kombinuje joomle i worpdressa, którego można podpiąć jako rss feed na stronie i masz dodatkowy cross linking i wzajemną indeksację stron.

Ja trzymam pare zapleczówek joomlowych na seo hostingach i o ile są to strony max pare podstron to zaden problem, na większą stronę trzeba miec lepszy hosting.

Generalnie, wordpressy stawiam jako szybkie zaplecze. Natomiast joomle na bardziej rozbudowane strony.

To i to bajer:)

DARMOWY Katalog Stron

...i jeszcze jeden zadbany Katalog Stron

Portal Reklamowy - Baza Firm

Moim zdaniem wszystko jedno. Jeżeli dobrze poznasz dogłębnie, któryś z tych skryptów, to nie widzę żadnego problemu. Zarówno jeden jak i drugi to prawdziwe kombajny, z których można zrobić praktycznie wszystko. Pod SEO można dostosować praktycznie każdego CMS-a. Ja osobiście używam wordpressa i w nim staram się specjalizować. Jest to podyktowane wyłącznie moim własnym wyborem, gdyż cenię obydwa te skrypty. Wobec tego sam musisz dokonać wyboru.

seowyszbanner.gif

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.