Skocz do zawartości

SBart.pl - dziennikarstwo obywatelskie i artykuły SEO


sbart

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że część z Was już kojarzy ten serwis, ponieważ istnieje on już od kilku miesięcy, jednak dopiero niedawno udało się mi zakończyć wprowadzanie wszystkich modyfikacji jakie sobie założyłem na starcie projektu. Poniżej postaram się, krótko i na temat (żeby nie zanudzać) opisać czym jest serwis SBart.pl i co go wyróżnia od reszty:)

sbart.jpg

No więc SBart.pl, to serwis który wspiera dziennikarstwo obywatelskie i przyjmuje dobrej jakości unikalne artykuły SEO. Na wszelki wypadek jeszcze raz podkreślę, żeby nie było niedomówień: dobrej jakości unikalne artykuły: tzn. napisane dla człowieka a nie wyłącznie dla wyszukiwarki, posiadające jakąś wartość merytoryczną;)

Niektórzy powiedzą: "a po co się starać z dopieszczaniem artykułu, czy serwis SBart.pl zaoferuje coś konkretnego w zamian?".

Otóż serwis nie powstał, by w szybkim tempie generować duży site i zarabiać na reklamach. Został on skonstruowany w taki sposób, aby przekazywał możliwie jak największą moc linkom umieszczanym przez użytkowników serwisu w ich artykułach. W tym celu:

  • indeksowana jest praktycznie wyłącznie strona główna i podstrony z artykułami, aby cała moc serwisu rozpływała tylko po artykułach oraz aby uniknąć duplikowania treści wewnątrz serwisu, np. na stronach tagów, czy kategorii
  • na każdej podstronie z artykułem znajduje się wyłącznie 1 link wychodzący - link umieszczony przez autora publikacji
  • serwis jest na bieżąco linkowany, zarówno strona główna jak i podstrony

Jednym z pozytywnych efektów tych rozwiązań jest praktycznie 100%, szybka i stabilna indeksacja artykułów. Z 295 wpisów znajdujących się w serwisie niezaindeksowany jest jedynie artykuł dodany kilkadziesiąt minut temu:)

Z ciekawszych rzeczy które zaobserwować można w serwisie, myślę że warto wymienić także statystyki. Przy każdym artykule znajduje się informacja, czy został on już zaindeksowany w Google. Indeksacja artykułów które nie znajdują się w wyszukiwarce sprawdzana jest co 30 minut. Natomiast co 24h sprawdzane jest czy jakiś artykuł nie wypadł z indeksu.

google.jpg

Dodatkowo, po lewej stronie menu znajdują się ogólne statystyki serwisu:

statystyki.jpg

Jak łatwo zauważyć, serwis oparty jest na skrypcie Wordpress. Także żeby zapobiec mdłością osób, które mają już dość standardowej skórki panelu użytkownika, postarałem się odrobinę go przerobić wizualnie:)

panel.jpg

Obecnie pracuję jeszcze nad kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, które chciałbym wkrótce wprowadzić w serwisie. Jeśli macie jakieś pomysły, to piszcie śmiało - zobaczymy co da się zrobić:)

Zachęcam zatem wszystkich do testowania możliwości serwisu i do dodawania opinii na jego temat:) Pamiętajcie jeszcze tylko że serwis już nie zezwala na przedruk znajdujących się w nim artykułów i żeby dokładnie przestudiować regulamin przed zgłoszeniem artykułu do oceny moderatora.

SBart.pl - dziennikarstwo obywatelskie i artykuły SEO oraz katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności