Jump to content
michal

Informacje

Recommended Posts

Na forum pojawiają się pytania jak sprawdzić odwiedziny robotów nie mająć dostępu do logów. Może warto było by umieścić gdzieś w widocznym miejscu ten prosty skrypt zapisujący wizyty robotów w pliku tekstowym. Nie jest to może to samo co logi ale u mnie działa.

<?

$robot=array("firefox", "analyzer", "arena.pl", "arachnofilia", "aspseek", "check", "crawl", "googlebot", "google", "bot", "gooru", "infoseek", "inktomi", "lycos", "msnbot", "netoskop", "NetSprint", "openfind", "onet", "roamer", "robot", "rover", "robozilla", "scooter", "search", "siphon",  "siphon", "slurp", "spider", "sweep", "szukaj", "szukacz", "walker", "WebStripper", "webspider", "wisenutbot", "gulliver", "validator", "yandex", "ask jeeves", "moget@", "teomaagent", "infoNavirobot", "PPhpDig", "gigabaz", "Webclipping.com", "RRC", "netmechanic", "yahoo! slurp", "yandex",);

$file="logi.txt";

$openlogs=fopen("$file", "a");

$cnt = count($robot); # raz obliczamy ilosc elementow w tablicy, niepotrzebnie robiles to za kazda kolejna iteracja

for($i=0; $i < $cnt; $i++)

{

if(eregi($robot[$i], $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))

{

$content=date("r") . " | Wyszukiwarka: " . $robot[$i] . "  (" . $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] . ") | IP: " .$_SERVER['REMOTE_ADDR']."rn";

if($openlogs && flock($openlogs,LOCK_EX)) { # sprawdzamy czy mamy uchwyt do pliku i jesli mamy to zakladamy blokade

fwrite($openlogs, $content);

flock($openlogs, LOCK_UN); #po wszystkim blokade zdejmujemy

} else {

die('nie udalo siem'); #konczymy dzialanie jesli plik nie zostal otwarty lub jesli nie mozna bylo zalozyc blokady

}

break;

}

}

fclose($openlogs); # zamykamy plik po zakonczeniu iteracji tablicy

?> 

"firefox" jest dodany tylko dla sprawdzenia skryptu. Jak wszystko będzie działać można go usunąć. Po wejściu firefoxem na stronę ze skryptem w pliku logi.txt powinna zapisać się o tym informacja.

Plik logi.txt powinien mieć ustawiony atrybut do zapisu a najlepiej chmod 777 a można go przeglądać np. z poziomu przeglądarki

Proste ale działa.

Oczywiście listę robotów można poszerzyć

A zapis w pliku wygląda tak

Jeżeli znasz jakieś narzędzia przydatne w pozycjonowaniu to podziel się nimi.

Ja bym prosił, żeby ktoś się ze mną podzielił linkiem do skrypciku, który sprawdza przekierowanie na stronie.

Wiem, że takowy jest gdzieś na forum - sam korzystałem. Ale link mi się zapodział i gdyby ktoś mnie poratował nie musiałbym znów przetrząsać sterty tematów :( Pozatym przyda się takie urządzonko w temacie przyklejonym.

Thanks from the mountain :mrgreen:

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Dokładnie :lol: Dziękuje _ash_

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

GRaport - Pozycja strony w google (kilka słów kluczowych), pagerank strony, back link, liczba zindeksowanych stron w serwisie oraz opcja automatycznego znajdywania słów kluczowych na stronie (Meta Keywords).

Bardzo fajne narzędzie! Korzystam praktycznie codziennie. Gratuluję i dzięki!:zeby:

Prosty skrypt sprawdza pozycje w Onet i WP SERP pl

Prosze o uwagi.

To narzędzie jest tym czego mi brakowało - możliwość sprawdzenia pozycji dla wielu fraz w Onet i WP za jednym razem. Mało jeszcze testowałem, ale na tą chwilę jest ok!

Edited by qazy

co SERP.pl

to

Połączenie przerwane przez zdalny serwer

Próbujesz odwiedzić adres http://www.freeman.org.pl/serp_pl.php?engine=100&words=...

jakby co :zeby:

Jezeli sprawdzasz jakies 3-4slowado 500 pozycji to moze zerwac polaczenie poprostu nie zdazy sprawdzic, serwer go oleje. Wtedy zmniejsz liczbe sprawdzanych jednoczesnie slow. A tak wszystko dziala bez problemow. Najwaznejszejest to ze nie klame jak mowi ze jest perwsza to jest perwsza!

OK usprawnilem troche SERPa

teraz pokazuje cale linki

sprawdza tez pozycje w google w roznych datacentrach

zapraszam ::SERP PL

możece sobe pokrzyczec

aha sprawdzajac w Onete wpisywanie wiecej jak jednego slowa nie ma sensu bo zerwe polaczenie

Pozdrawiam wszystkich

GRaport - Pozycja strony w google (kilka słów kluczowych), pagerank strony, back link, liczba zindeksowanych stron w serwisie oraz opcja automatycznego znajdywania słów kluczowych na stronie (Meta Keywords).

ehh jakby to jeszcze dzialalo :D

SEO TOOL

PageRank i inne statystyki Google Data Centers

oraz

Statystyki innych wyszukiwarek

Duzo narzedzi widzialem ale to jest super.

Wielkie dzieki!:shout:!:)!;)!:)! :);)

Pozdrawiam. :)