Jump to content

SirZooro

Forumowicze
 • Content Count

  861
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SirZooro

 1. W dniach od 19 do 22 grudnia (czyli już trwa) odbywa się 9 a zarazem ostatni wyścig z serii PrimeGrid's 2011 Challenge Series: The Winter Solstice Challenge. Jest to coś a'la SETI@home. W chwili obecnej nasza drużyna czyli Polish National Team zajmuje 4 miejsce. Dlatego zapraszam wszystkich (zwłaszcza posiadaczy wydajnych CPU i GPU) do pomocy w liczeniu. Więcej informacji o konkursie oraz tym jak do niego dołączyć znajdziecie tutaj. Zapraszam!
 2. Odnośnie ESCPartners nic nowego nie wiem. Sprawdź PP księgarni selkar.pl (link z refem) - mają kategorię Nauka, a w niej m.in. podkategorię Fizyka.
 3. Ja dalej staram się coś ustalić. Przedwczoraj wysłałem maile z prostymi pytaniami na adresy supportu ESCPartners i aragon.pl. Na ten pierwszy nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Na ten drugi dostałem wczoraj, więc od razu (odpowiadając na niego) zapytałem czy wiedzą co się dzieje z PP - jak na razie nie mam jednak odpowiedzi. Czekam dalej, zobaczymy czy coś odpiszą Sprawdż PP Helionu - od swoją marką wydaje książki informatyczne, a pod innymi (OnePress, Sensus, itd.) książki z innych dziedzin.
 4. Zerknąłem dzisiaj na moje konto w Namedrive i zauważyłem że od 11 listopada zarobki strasznie spadły. Jak się okazało, Google przestało mi podsyłać odwiedzających, a tych z linków jest jak na lekarstwo. Też tak macie?
 5. Tutaj jest seria artykułów jak samemu skonfigurować VPS.
 6. Odświeżam stary temat. Czy ESCPartners jeszcze żyje? Do panelu można się zalogować i sklepik SOAP co kiedyś postawiłem niby działa, ale np. ktoś im przechwycił domenę odmieniec.pl (teraz stoi tam jakiś Wordpress), do PP komputerowiec.pl nie można się zapisać i z tego co kojarzę komunikat informujący o tym jest identyczny jak dwa lata temu. Tydzień temu wysłałem im też maila z pytaniem czy jeszcze działają ale nie doczekałem się na razie odpowiedzi.
 7. SirZooro

  Page rank update

  Zmiana z PR6 na PR7 - to mi się podoba
 8. Niektórym to się chyba czasem nudzi
 9. Ten kotek chyba coś mówi: http://www.youtube.com/watch?v=bItYospmQe4
 10. SirZooro

  WyPiekacz

  Uff, właśnie wrzuciłem WyPiekacza 2.2 do repozytorium - jest już dostępny do pobrania. Najważniejsze zmiany które dodałem na podstawie swoich doświadczeń w prowadzeniu precli: - przenoszenie do kosza lub kasowanie porzuconych draftów po podanej liczbie dni - WyPiekacz teraz sam zadba o porządek na preclu; - ustawianie czasu/ilości/wyłączanie opróżniania kosza, autozapisu i rewisji postów - ustawienie czasu opróżniania kosza przyda się do poprzedniej opcji, a autozapis i rewizje warto wyłączyć; - możliwość wyłączenia zapisu do bazy niepoprawnych postów wysłanych do sprawdzenia/publikacji - zamiast kasować te drafty lepiej ich w ogóle nie zapisywać do bazy ; - sprawdzanie zakazanych słów w tagach - ktoś spamuje precle wstawiając jako taki nazwy kategorii z usuniętymi separatorami, np. "zdrowieiuroda". Dodanie ich do listy zakazanych słów skutecznie to blokuje; - automatycznie blokowanie konta użytkownika który wyśle zbyt wiele niepoprawnych postów do sprawdzenia/publikacji i porzuci je nie poprawiając zgłoszonych problemów - ta opcja pozwala na blokowanie automatów; Poza tym dodałem kilka zmian o które mnie proszono: - sprawdzanie pozycji pierwszego linku w poście i wymuszanie jej; - sprawdzanie czy post zawiera miniaturkę; Reszta zmian jest w readme . Po południu postaram się też wyskrobać post na blogu (link w stopce) odnośnie tej nowej wersji WyPiekacza.
 11. SirZooro

  Techno Chicken

  Jak to kolega powiedział, "zostałem zgwałcony przez mózg"
 12. W related obok jest też miauczący pies:
 13. Na szczęście czasem przeglądam internet, więc znalazłem ten post. Postaram się dodać tą opcję w kolejnej wersji WyPiekacza. Dodam jeszcze że w tej najbliższej wersji WyPiekacza będzie też parę innych fajnych opcji, które dodałem w celu ułatwienia sobie pracy ze swoimi preclami - więcej szczegółów wkrótce. Stay tuned
 14. Można też znaleźć drogę jak się dostać z piekła do nieba: klik
 15. Polecam też tą: http://www.youtube.com/watch?v=WP6gbxskEuw Edit: ta jest lepsza
 16. Pokaż źródło tej informacji google nie działa?
 17. Ja używam Xenu do tego. Nie wiem jednak jak poradzi sobie z taką dużą ilością adresów do sprawdzenia.
 18. Ogólnie spamu nie lubię, ale czasami jest coś ciekawego - np. te parę obrazków w spamerskim poście na moim forum:
 19. http://gizmodo.com/5498412/sql-injection-l...traffic-cameras To ktoś z Was? Przyznać się
 20. Z tym kazaniem napisania czegoś z użyciem wszystkich znanych języków to bym uważał. Przykładowo na studiach informatycznych mogą uczyć HTML, PHP, Javy i C++. Owszem można coś napisać używając tych wszystkich języków - np. strona www w PHP, która korzysta z web serwisu napisanego w Javie i dodatkowo wewnętrznie korzysta z jakiegoś programiku w C++. Bez doświadczonego informatyka nie sprawdzisz czy to ma przysłowiowe ręce i nogi - owszem może całość działać, ale może być fatalnie napisana. Poza tym dawanie czegoś takiego klientowi to proszenie się o problemy, gdy przyjdzie do utrzymania i rozwoju tego. O ile technologia tego nie wymaga (jak np. używanie kombinacji HTML+JS+CSS+PHP), to zwykle nie robi się takich mieszanek. Wyjątek stanowią jedynie duże lub specyficzne projekty, gdzie coś takiego jest potrzebne.
 21. Zastanawiałem się czy nie wrzucić tego do dowcipów, ale ostatecznie zdecydowałem się dodać to tutaj. Apple zmieniło reguły odnośnie aplikacji które mogą być w ich App Store. W skrócie: Albo ich całkiem już pogięło (czyżby jakaś sekta miała tutaj swój udział?), albo sami chcą otworzyć sklep z panienkami. Źródło
 22. Tutaj chodzi o blogi bez nofollow w komentarzach, więc taki link na pewno coś daje.
 23. Przyjazne linki też lepiej wyglądają w wynikach wyszukiwania, a przez to masz większą szansę że ktoś kliknie.
 24. tutaj ostatnio była spora dyskusja jak to się robi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy