tomek.l

Forumowicze
 • Content Count

  395
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.tatry.turystyka-gorska.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poznań
 1. Na Twoim miejscu postawiłbym domenę z nazwą firmy .com Ale jak już taką postawiłeś to ok. Zrobiłbym wersje różnojęzyczne w katalogach nolimitskite.com/pl Skoro działasz we Włoszech dałbym też wersję w języku włoskim nolimitskite.com/it Jeśli zdarzają się klienci z innych krajów lub wiesz, że tacy trafiają na Sycylię i możesz ich zgarnąć przemyślałbym też wersje w innych językach np. fr, de czy nl W nolimitskite.com/pl zrobiłbym od nowa. W sensie te same informacje ale napisane inaczej. Tak żeby nie było duplikatu z nolimitskiting.pl. Inwestowałbym, w sensie pozycjonowałbym obie domeny. I po czasie zobaczył, która wskoczy wyżej. Potem ewentualnie myślał co z robić z wersją .pl. Dwie różne strony z tą samą ofertą jeśli się będą różniły tekstem i nie będą duplikatem raczej nie zaszkodzą. A domena .pl w google.pl może mieć jednak bonusik za polską domenę. Z wersji nolimitskiting.pl dałbym oczywiście linki do wersji angielskiej nolimitskite.com. Z wersji nolimitskiting.pl usunąłbym wersję /en
 2. Dzięki za odpowiedzi. Dodałem canonical na stronie głównej kierujący na siebie. Google tych stron nie zaindeksowało. Dostałem tylko ostrzeżenie w konsoli, że to duplikat bez oznaczenia strony kanonicznej . Wyrzuciełem też w konsoli indeksowanie parametru ?
 3. Tylko, że to nie są różne strony o tej samej treści. To jest jedna strona dostępna pod różnymi adresami. Mam na stronie adres-strony.pl wstawić tag <link rel="canonical" href=adres-strony.pl" /> czyli kierujący na stronę na którą go wstawiam?
 4. Witam. Mam problem. Właśnie odkryłem w search console, że mam duplikaty głównej strony. Google znalazło dwa adresy: adres-strony.pl/?strona i adres-strony.pl/?info=staw pod którymi wisi treść z mojej głównej strony adres-strony.pl Jak sprawdziłem gdy po adres-strony.pl/? wpiszę cokolwiek np. adres-strony.pl/?qwerty czy adres-strony.pl/?12233 zawsze jest pod tym treść z głównej strony. Dodam, że witryna to zwykłe, statyczne strony html. Nie ma żadnych stron generowanych dynamicznie. Nie mam pojęcia skąd na serwerze wziął się ten parametr ? oraz skąd google znalazło te strony adres-strony.pl/?strona i adres-strony.pl/?info=strona. Pewnie google zaraz wynajdzie nową stronę z /?* Pomyślałem, żeby zrobić przekierowanie w htaccess ze wszystkiego co będzie ze ? i po znaku? - ?* na stronę główną żeby pozbyć się duplikacji i ewentualnych przyszłych duplikacji z"?". Tylko nie wiem jak to zrobić. Standardowo mam tylko przekierowanie z bez www na www i z index.php na stronę główną RewriteCond %{HTTP_HOST} ^adres-strony.pl(.*) [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.adres-strony.pl/$1 [R=301,L] RewriteRule ^index.php$ http://www.adres-strony.pl/ [R=301,L]
 5. tomek.l

  SSL w całym sklepie internetowym

  Nie oznaczają stron jako niebezpieczne tylko połączenie. No i jeszcze w taki sposób, że mało kto na to zwraca uwagę. Nie można popadać w przesadę. Wiem, że teraz lobby sprzedające ssl straszy ludzi google i im to wciska. Tam gdzie trzeba to trzeba to mieć. Z resztą można poczekać nie wpadając w panikę.
 6. tomek.l

  SSL w całym sklepie internetowym

  A możesz napisać, która to część przeglądarek oznacza strony bez ssl jako niebezpieczne?
 7. tomek.l

  Wyszukiwanie strony w innym języku

  Tylko nie bardzo rozumiem utrudnianie sobie życia. Skoro ktoś pracuje w Holandii. Ma klientów w Holandii. I zna niderlandzki to dlaczego nie zrobi choć prostej wersji strony w tym języku.
 8. tomek.l

  Wyszukiwanie strony w innym języku

  Ale co chcesz osiągnąć? Żeby ktoś znajdował stronę angielskojęzyczną w google na frazy holenderskie?
 9. tomek.l

  drastyczny spadek starej strony

  Może będzie, może nie. W sytuacji gdy jest słabo każdy klient się liczy. Nigdy nie masz pewności czy na fb znajdzie firmę pani Zosia co chce haft na ręczniku dla męża czy ktoś kto potrzebuje tego kilka tys. Chodzi też o to żeby ktokolwiek trafił na stronę firmy. W przypadku takiego spadku strony firmowej dobrze zoptymalizowana pod ofertę strona na fb może wskoczyć wyżej w google. A przede wszystkim chodzi o wizerunek firmy i jakiś tam link z zaufanej strony jaką jest fb. To jest za darmo i kosztuje chwile pracy. Hafciarnia jak już tak koniecznie chcesz robić stronę sam to zainteresuj się stronami responsywnymi. Za brak dostosowania do urządzeń mobilnych plusów od google na pewno nie dostajesz.
 10. tomek.l

  drastyczny spadek starej strony

  To jak to firma na poważne zlecenia to tym bardziej poważna firma powinna mieć w tych czasach konto na FB.
 11. tomek.l

  drastyczny spadek starej strony

  Tak na szybko to mogę ci podpowiedzieć żeby założyć konto firmowe z ofertą na facebook. Gdzieś to konto w google wypłynie. Może nawet wyżej niż teraz twoja strona. Zawsze jest szansa na podłapanie kilku klientów więcej.
 12. Tak sobie kiedyś wymyśliłem bo wtedy to miała być jednorazowa sprawa. Wycieczki z jednego roku. Teraz już za późno na zmiany bo jednak strona jest kojarzona z tą cyfrą nawet w podpowiedziach google. Dzięki. Poprzestawiam tytuły i przejrzę strony pod kątem zagęszczenia keywordów, bo kiedyś z tym chyba przesadziłem a teraz widzę, że g bardziej za to karze.
 13. Dziękuję za sugestię. Przeredaguje tytuły i potestuje. Chyba, że tytuły to nie wszystko i jeszcze na stronie występują rzeczy, za które algorytm teraz karze.
 14. No tak to jest tytuł. Wyróżnik i powtarza się w title stron jak to tytuł. Ale to tylko część wspólna. Jak nazwa firmy. Tilte w całości różnią się od siebie nie są powielane. Aż tak by to było szkodliwe? Kiedyś nie było. Ostatnio sobie trochę to odpuściłem i nie śledzę na bieżąco nowych algorytmów. Jak sobie wpisze strony które są w topie to też mają powtórzenia w tytule choć może tylko nie zawsze w tym samym miejscu. https://www.google.pl/search?q=site:natatry.pl&ei=_8ElWvq7MKmr6ASr46aQCw&start=10&sa=N&biw=1440&bih=735 https://www.google.pl/search?q=site:tatry.info.pl&ei=NsIlWtm9MeqV6ATHhpnYCg&start=10&sa=N&biw=1440&bih=735
 15. Główną stronę w site widzę. W Search Console nie ma ręcznie nałożonego filtra. Więc o co chodzi?