Jump to content

tomek.l

Forumowicze
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.tatry.turystyka-gorska.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poznań
 1. Hehe. Kiedyś po jakimś audycie programem wyszło mi za duże nasycenie słowem kluczowym. Sprawdziłem strony w topie - nasycenie jeszcze większe niż u mnie. Coś mi zaśmierdziało. No ale skoro program seo twierdzi, że za duże nasycenie to zmniejszyłem do kilku słów na stronie. Przesłałem do zaindeksowania. Odczekałem dłuższy czas. I co ? I nic. Pozycja się nie zmieniła. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku, że na duże nasycenie słowem kluczowym google kładzie wielką lachę I przestałem się tym zbytnio przejmować. Ważne żeby tekst i opisy podawane czytającemu miały sens.
 2. Jakby to była odpowiedź to 12 stron wyników w google przede mną to byłyby adsy. A nie są. Sprawdziłem czy czasem tekst nie jest za bardzo nasycony frazą i zostawiłem tylko kilka powtórzeń. Bez zmian. To nie to.
 3. Żeby to było takie proste To na co teraz algorytm google kładzie największy nacisk? Strona z dużym, unikalnym tekstem wcześniej była cały czas na 1 czy 2 stronie wyników wypadła mi poza top 100. I od wielu tygodni nie chce wrócić.
 4. Rób wszystko co możesz i co zadziała. A co to wyższego " To znaczy, że 10000 osób widziało opis twojej strony " to małe sprostowanie. To oznacza, że 10000 osobom wyświetliła się twoja strona w google. Co niekoniecznie oznacza, że ten opis widzieli . Może nie zwrócił ich uwagi. Nad tym pomyśl.
 5. No pewnie. Bo im wyżej będziesz tym więcej osób zobaczy. A i może więcej kliknie. Ale musisz też zachęcić do kliknięcia. A to już bardziej marketing niż seo.
 6. To znaczy, że 10000 osób widziało opis twojej strony (lub to co google wyświetla odnośnie twojej strony) w google a tylko 50 osób zechciało w niego kliknąć. Musisz się zastanowić dlaczego. Czy opis nie zachęca do wejścia. Czy google wyświetla fragment tekstu ze strony, który nie zachęca itd.
 7. Miniatury wrzucił generator sitemaps. Prawdopodobnie wrzucał wszystko co jest wyświetlane, czyli w kodzie jest img src. Duże zdjęcie są już pod href= Oczywiście bardziej chodzi o to aby zaindeksował wszystkie duże zdjęcia ale nie wiedziałem jak google podchodzi do takiej mapy. OK. Dzięki, w mapę wrzucę tylko duże zdjęcia.
 8. Witam. Chciałem dodać dodatkową mapę z obrazami. W większości zdjęcia na stronie wyświetlane są w formie miniatur i po kliknięciu wyświetla się duże zdjęcie. Generator sitemap pododawał do mapy tylko zdjęcia miniaturek wyświetlane jako img src="miniaturka/zdjecie.jpg" Pominął linki do dużych zdjęć href="galeria/zdjecie.jpg" <url> <loc>http://www.domena.pl</loc> <image:image> <image:loc>http://www.domena.pl/miniaturka/zdjecie.jpg</image:loc> </image:image> </url> Jak do tego podejść? Pododawać też linki do dużych zdjęć tak aby mapa wyglądała tak? Google jakoś we wskazówkach nie podaje co zrobić gdy zdjęcie jest przypisane do strony ale w formie linka. <url> <loc>http://www.domena.pl</loc> <image:image> <image:loc>http://www.domena.pl/miniaturka/zdjecie.jpg</image:loc> </image:image> <image:image> <image:loc>http://www.domena.pl/galeria/zdjecie.jpg</image:loc> </image:image> </url>
 9. Na Twoim miejscu postawiłbym domenę z nazwą firmy .com Ale jak już taką postawiłeś to ok. Zrobiłbym wersje różnojęzyczne w katalogach nolimitskite.com/pl Skoro działasz we Włoszech dałbym też wersję w języku włoskim nolimitskite.com/it Jeśli zdarzają się klienci z innych krajów lub wiesz, że tacy trafiają na Sycylię i możesz ich zgarnąć przemyślałbym też wersje w innych językach np. fr, de czy nl W nolimitskite.com/pl zrobiłbym od nowa. W sensie te same informacje ale napisane inaczej. Tak żeby nie było duplikatu z nolimitskiting.pl. Inwestowałbym, w sensie pozycjonowałbym obie domeny. I po czasie zobaczył, która wskoczy wyżej. Potem ewentualnie myślał co z robić z wersją .pl. Dwie różne strony z tą samą ofertą jeśli się będą różniły tekstem i nie będą duplikatem raczej nie zaszkodzą. A domena .pl w google.pl może mieć jednak bonusik za polską domenę. Z wersji nolimitskiting.pl dałbym oczywiście linki do wersji angielskiej nolimitskite.com. Z wersji nolimitskiting.pl usunąłbym wersję /en
 10. Dzięki za odpowiedzi. Dodałem canonical na stronie głównej kierujący na siebie. Google tych stron nie zaindeksowało. Dostałem tylko ostrzeżenie w konsoli, że to duplikat bez oznaczenia strony kanonicznej . Wyrzuciełem też w konsoli indeksowanie parametru ?
 11. Tylko, że to nie są różne strony o tej samej treści. To jest jedna strona dostępna pod różnymi adresami. Mam na stronie adres-strony.pl wstawić tag <link rel="canonical" href=adres-strony.pl" /> czyli kierujący na stronę na którą go wstawiam?
 12. Witam. Mam problem. Właśnie odkryłem w search console, że mam duplikaty głównej strony. Google znalazło dwa adresy: adres-strony.pl/?strona i adres-strony.pl/?info=staw pod którymi wisi treść z mojej głównej strony adres-strony.pl Jak sprawdziłem gdy po adres-strony.pl/? wpiszę cokolwiek np. adres-strony.pl/?qwerty czy adres-strony.pl/?12233 zawsze jest pod tym treść z głównej strony. Dodam, że witryna to zwykłe, statyczne strony html. Nie ma żadnych stron generowanych dynamicznie. Nie mam pojęcia skąd na serwerze wziął się ten parametr ? oraz skąd google znalazło te strony adres-strony.pl/?strona i adres-strony.pl/?info=strona. Pewnie google zaraz wynajdzie nową stronę z /?* Pomyślałem, żeby zrobić przekierowanie w htaccess ze wszystkiego co będzie ze ? i po znaku? - ?* na stronę główną żeby pozbyć się duplikacji i ewentualnych przyszłych duplikacji z"?". Tylko nie wiem jak to zrobić. Standardowo mam tylko przekierowanie z bez www na www i z index.php na stronę główną RewriteCond %{HTTP_HOST} ^adres-strony.pl(.*) [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.adres-strony.pl/$1 [R=301,L] RewriteRule ^index.php$ http://www.adres-strony.pl/ [R=301,L]
 13. Nie oznaczają stron jako niebezpieczne tylko połączenie. No i jeszcze w taki sposób, że mało kto na to zwraca uwagę. Nie można popadać w przesadę. Wiem, że teraz lobby sprzedające ssl straszy ludzi google i im to wciska. Tam gdzie trzeba to trzeba to mieć. Z resztą można poczekać nie wpadając w panikę.
 14. A możesz napisać, która to część przeglądarek oznacza strony bez ssl jako niebezpieczne?
 15. Tylko nie bardzo rozumiem utrudnianie sobie życia. Skoro ktoś pracuje w Holandii. Ma klientów w Holandii. I zna niderlandzki to dlaczego nie zrobi choć prostej wersji strony w tym języku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy