Jump to content

Jrs

Forumowicze
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://wwww.wrock.pl/koncerty.html

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Wrocław
 1. W pierwszej połowie sierpnia komunikacja mailowa była OK, równo 2 tygodnie temu złożyłem zamówienie, wysłałem maila z anchorami itp, 2 maile pytające o potwierdzenie czy wszystko OK + kiedy mogę liczyć że usługa zacznie być wykonywana plus próby telefoniczne - kontakt się urwał. Jeśli jest przesyt zamówień to rozumiem, że wystarczy odpowiedzieć obecnym klientom, jeśli urlop to są autorespondery. Na razie czekam, na szczęście to sklep internetowy. Informacyjnie: Kodeks karny, Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Edit: czyli jednak ignoracja: https://www.facebook.com/galeriaseo ostatni post 21 godzin temu (i to konkurs ...) no to comiesięczne budżety temu panu przeszły koło nosa, przykre (zamówienie miałem na tysiaka "na próbę")
 2. http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors Na podstawie tysięcy zapytań i ankiety. Oglądać z głową - wysoka korelacja (np. CTR czy negatywna Google Analytics) nie oznacza że dany czynnik ma wpływ, ale że strony które były wyżej, posiadały daną cechę.
 3. Ponad rok temu Ceneo zmieniło layout i jakoś nie widać żeby spadli z swoich flagowych pozycji rtv/komp/agd
 4. Witam, wam też zniknęła zawartość zakładki Client Reporting? Zmieniają w raportowaniu ale nie mam jak generować masowych raportów dla kont, eh... może bug albo nie doczytałem czegoś? Edit: to bug, poprawią - EOT "We have identified a technical issue affecting a limited number of accounts with MCC when they try to access to the Client Reporting tab. We are currently working diligently to find a resolution."
 5. Witam, Osoby które mają długo Precle, wystawiają się na dodawarki albo nie daj Boże nie moderują - zachęcam do usunięcia postów będących "historią" (tzw. revision) SELECT * FROM `wp_posts` --odpowiedni przedrostek WHERE `post_name` LIKE '%revision%' LIMIT 0 , 500 W phpmyAdmin, potrafi zajmować to 30-50% tabelki posts (jak ktoś nie usuwa nieopublikowane itd), czyli ci co nie dbają mogą śmiało odpalić Delete FROM `wp_posts` --odpowiedni przedrostek WHERE `post_name` LIKE '%revision%' LIMIT 0 , 500 proponuję wklejać inne zapytania jakie kto ma pomysł - np. userów którzy zgłaszają najwięcej postów (filtrowanie Adderów): SELECT DISTINCT post_author, COUNT( * ) FROM wp_posts WHERE wp_posts.post_type = 'post' GROUP BY post_author ORDER BY 2 DESC LIMIT 0, 500 W zamian będę wdzięczny za zapytanko, które select/usuwa tagi dla których ilość postów = x (np. 0 lub 1). Czyli wymoderowane arty w phpAdminie z naśmieconymi tagami. THX
 6. Ceneo i Skąpiec zmienili layouty, chyba dalej trzymają swoje pozycje chyba że ktoś coś zauważył. Wygląda więc że bez rewolucji w układzie/linkach, można śmiało zmieniać.
 7. Witam, Pytanie o wasze wskazówki/doświadczenie ze zmianą layoutu/wersji strony - np. dla sklepu, gdzie pozycje są ważne. Chodzi o możliwość przeprowadzenia testów dla wybranych użytkowników - serwować nową wersję strony, aby badać konwersję itp. (testy zamknięte na razie odłóżmy) Linki postron pozostają bez zmian. Nie chodzi o to, jak zmiana strony wpłynie na SEO, ale jak najbezpieczniej przeprowadzić taki test aby nie pojawił się problem cloakingu, duplikacji itp. Chodzi tylko o Google. 1. Czy wybrać pulę IP userów i tylko im serwować nową stronę + dla user-agent robotów wysyłać starą. Co zrobić z robotem podającym się za przeglądarki. Czy istnieją listy IP robotów Googla lub da się je inaczej namierzyć? 2. Czy test wykonać na subdomenie beta i określonej grupie (wg IP) dać 302 na beta.domena.com którą zabezpieczymy robots.txt. Ponownie - jak dobrze pokazać roboty. 3. Jak wyżej, ale wybrane osoby mają linka do beta.domena.com (noindex+nofollow+robots.txt) i też mogą testować, ten wydaje mi się najrozsądniejszy. Przypominam - nie chodzi o test SEO nowej wersji, chodzi o inne testy na większej grupie userów minimalizując ryzyko utraty pozycji/cloakingu itp. przez takie zmiany. Czy wg Was jest się czego obawiać przy takich zmianach? Wiem że dla wielu stron/biznesów to pomijalna kwestia, ale załóżmy że chcę podjać temat. Zmiana jest całkowicie white-hat i służy witrynie/userom. Kiedyś Dziennik Internautów nową wersję przedstawiał chyba na beta.di.com.pl więc szli w otwarte - jak ktoś może się podzielić podobnym doświadczeniem/pomysłem na test lub ma linka [np. już było], będę wdzięczny.
 8. Ok, sprawa rozwiązana i informacja dla innych co mieli ustawioną stawkę nie Max CPC a średni CPC, czyli ten temat: http://www.forum.optymalizacja.com/index.p...=29&t=62436 przejście z modelu miało nastąpić 26 stycznia, okazało się że nastąpiło to w moim przypadku 13 lutego - niech inni obserwują, gdyż stawki zamiast średnia są teraz maksymalne dlatego podskoczył CPC : ) Szkoda że Google o tym nie poinformowało.
 9. Witam, Nie, takie rzeczy jak stawki za pierwszą stronę to bym wiedział. Chodzi o zwykły, ręcznie ustawiany CPC przy słowach kluczowych, w historii zmian tego nie ma a pobrane zmiany do adwords edytora wykazały skoki (pamiętałem swoje poprzednie stawki) i te zmiany są w koncie live adwords przez www też. Oczywiście jest szansa, że to jakiś szczegół do którego nie dotarłem (chociaż takie rzeczy jak optymalizatory mam wyłączone) ale na razie czekam i obserwuję zadająć pytanie innym - po ostatnich wpadkach G spodziewam się różnych rzeczy : )
 10. Witam, Mam prośbę od osób mające kampanie w Adwords (głównie te większe) aby sprawdziły, czy przypadkiem nie skoczyły im losowo dla niektórych słów CPC. Od razu mówię, że sprawdziłem historię zmian i ustawienia konta - nikt mi ich nie zmianiał, ustawienia bez zmian a około 1/3 konta stawki CPC skoczyły o 20-50%. Widać to wyraźnie w Adwords Edytorze, szukam w sieci infa i na razie znalazłem też takie narzekanie: http://www.google.com/support/forum/p/AdWo...82957&hl=en Czyżby bug "Kryzys" w Adwordsie? : )
 11. Witam, Kupię linki na stronach, które mogą być tematycznie powiązane w jednym z następujących tematów: psychologia, terapia, Wrocław, Dolny Śląsk, stomatologia, lekarze zakład, usługi pogrzebowe kontakt: forwhomthebelltolls at go2.pl Dziękuję, Jarek
 12. Witam, również byłem na szkoleniu we Wrocławiu, dla osób początkujących za tę cenę i czas na pewno przydatne, dobrze zorganizowane szkolenie. Niestety nie zgodzę się z powyższą wypowiedzią - osoby zaawansowane na pewno się niczego nie dowiedzą, średnio zaawansowane też raczej nie. Od tego zapewne będzie szkolenie dla zaawansowanych. Każdy z zacytowanych elementów został przedstawiony w sposób bardziej okrojony niż w helpie adwords, ale takie są uroki szkolenia - za to w przystępnej formie, starano się poruszyć wszystko (z elementami SEO i usability) a się nie da w 1 dzień Z sugestii - zadbałbym o większą staranność. Jeśli to szkolenia firmowane przez Google, to firma wypada miernie. Ascetyczny certyfikat w pdf to raczej nie to, czego się można spodziewać od korporacji, brak supportu w przypadku bardziej skomplikowanych pytań także. Wam prowadzącym proponuję nieco zoptymalizować slajdy - mniej tekstu na jednym, nie dawanie screenshotów całej strony bo od 4 rzędu nie widać szczegółów, nie sądzę aby Google takie dostarczyło. Podejrzewam, że osoby zupełnie zielone nie bardzo zrozumiały etapy ustawień konta na podstawie tych screenshotów. Za to prezentacja na żywo z przeglądarki - to jest to, brawo. Pytania ludzi z pierwszych rzędów powinno się powtarzać na głos. Prelegentom radzę jeszcze wychwycić szczegóły z kursu Mariusza Gąsiewskiego, choć merytorycznie było ok. Ogólnie szkolenie w portządku, ale jak na Seminar Leader by Google - poniżej przeciętnego (np. brak drukowania do PDF prezentacji z Maca, nie rozjechałyby się) ale nie mi oceniać gdyż nie pasowałem do reszty a sądząc po rodzaju pytań - sporo osób to bardzo początkujący userzy. Trudno powiedzieć, co wynieśli. Dla forumowiczów - jeśli cokolwiek już wiecie o Adwords, szkolenie nie dla was (polecam kurs o którym wspomniano na końcu szkolenia z ittechnology.us) I drobnostki na koniec: 1. Adwords czyta się "adłorc" a nie "adłerc". Z innej beczki - jak słyszę "majkrosoft łerd" to mi ciarki przechodzą. Łerd to se można pojechać Around the : ) Edit za odpowiedzią zeusa: racja, words czyta się przez znak będący między 'e' a 'o' (takie szybkie, lekkie e) ale w rzeczywistości angole mówią bardziej przez o (szczególnie liczba pojedyncza) - mimo to zwracam honor. Polacy zbyt akcentują to e i nie brzmi naturalnie, EOT : ) 2. Nie ma dużych liter w języku polskim (na określenie kapitalików), są wielkie litery. Duża to czcionka itp. : ) Proszę wybaczyć jeśli to czepialstwo, dlatego piszę tu a nie na Waszej stronie sprawnymarketing.pl Gratuluję podjęcia się szkolenia (dla początkujących) i życzę powodzenia optymalizując je nieco : )
 13. PILNE - czy ktoś posiadający np. konto Plan90 nie zauważa właśnie że wszystkie domeny/strony mają błąd 403 - Forbidden? Nie zmieniałem kompletnie nic w konfiguracji Ovh, na FTP uprawnienia i pliki bez zmian, DNSY itd, opłaty za konto/domenę/transfer wszystko w porządku! Po prostu rano działało, teraz nie. Pozdrawiam
 14. Wiadomo, że zarobią nieliczni : ) Dziś przeglądałem aukcje domen na Allegro i jest po prostu masakra, takie potwory ludzie wymyślają że szok. Jest jednak cukiereczek (chyba) - europe2012.pl od 100 zł BCM bez ofert - trzeba zgadywać co może być wtedy w Europie.
 15. Nie tworzę nowego topicu - mam pytanie do osób mających CMS albo inne skrypty korzystające intensywnie z bazy MySQL? Chodzi o 90plan - od około 3-4 dni zamula mi strasznie serwis, ostatnio pojawiały się błędy - na przykład MySQL server has gone away. Napisali niby tutaj: http://prace.ovh.pl/?do=details&id=360 że to wina skryptów, ale jeśli mam Post Nuke to mam niby go teraz przerabiac skoro na 95% hostingach chodzi? No tragedia - też wam tak baza danych u nich teraz muli?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy