Jump to content

MarcinK123

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

63 profile views
 1. Wybrałem hosting za niecałe 100 zł rocznie. Jestem zadowolony bo strona chodzi szybko ale jest też zoptymalizowana. Nie ma co porywać się z motyką na słońce i brać drogie hostingi. Nie napiszę jaki żeby reklamy nie robić ale jestem zadowolony z pomocy technicznej a już z niej korzystałem.
 2. Mam gotową stronę. Agencja, która robi mi stronę proponuje dla mnie firmę SiteGround i pakiet GrowBig za 530zł+VAT na rok. Po roku cena praktycznie razy dwa czyli około 1200zł za rok. Twierdzą, że to najlepszy hosting. Poszperałem w necie i rzeczywiście polecany nawet przez Wordpressa i rankingi chodź one według mnie nie są obiektywne bo wszystkie zawierają w sobie linki afilacyjne. Ja po angielsku nie mówię a moja strona z prostym sklepem na GeneratePress nie będzie miała dużo odwiedzin bo to projekt hobbistyczny jako taka dodatkowa praca więc według mnie nie ma sensu ładować tyle kasy w coś co przy dobrych wiatrach będzie zarabiać po kilku miesiącach 1500-2000 zł miesięcznie albo realnie patrząc maks 1000 zł miesięcznie. Powiem tak polecicie coś tańszego w Polsce ale jakoś zoptymalizowane pod WP? Strona jest dosyć szybka sama w sobie a na początku maks 200 odwiedzin dziennie. Wolę sobie za różnicę w cenie dokupić jakieś wtyczki premium do WP po czasie jak strona zacznie funkcjonować jak należy.
 3. Cześć, To mój drugi temat. Skoro mam tu już konto to postanowiłem pójść za ciosem. Posiadam gotowy biznesplan sklepu internetowego. Jest on bardzo szczegółowy ale przynajmniej wiem na czym stoję i co chcę. W związku z tym mam kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników czy nawet biznesmenów tu na forum. 1. Plan zakłada stworzenie sklepu na Woocommerce z funkcjonalnym blogiem na Wordpress 2. Opracowanie logo, grafik, koncepcja funkcjonalności na stronie. 3. Pozycjonowanie (treści na blog, koncepcja strony, doradztwo, opinie) 4. Marketing W socialmediach i prowadzenie kont społecznościowych Wiem co ma być na stronie, znam klientów docelowych, wiem co sprzedaję. Nie wiem czy zlecić to agencji, która mi wszystko zrobi łącznie czy znaleźć osobna osoby do stworzenia strony, SEO, opieka socialmedia ? Nie sztuka wydać kasę tylko chciałbym zrobić to z głową. Mam znajomych przedsiębiorców i opowiadali mi jak zaczynali i nie chciałbym powielać ich błędów np. - jeden miał zrobiony sklep na WooCommerce ale firma mu tak zrobiła, że wszystkie wtyczki były zarejestrowane na firmę robiącą i aby je zaktualizować musiał wykupić za 400 zł miesięcznie jakiś pakiet premium u nich. - drugiemu zrobili sklep ale gdy coś nie działało, zepsuło się to musiał czekać kilka miesięcy na naprawę z ich strony Dzięki za pomoc. Jeżeli można to prosiłbym nawet o nazwy firm sprawdzonych ze specjalistami. Mój budżet na wszystko to 10 tyś złotych (bez reklam w SM i płatnego SEO)
 4. Chodzi o to, że jako osoba znająca się na zdrowiu jestem niejako postrzegany jako autorytet (imię i nazwisko) a dodatkowa nazwa mojej firmy jest rozpoznawalna i lubiana i poważana. Mam dobre opinie. Czyli obecnie jest wszędzie(Facebook, Twitter, Instagram, mapy Google, wizytówki w internecie, papiery, banery, reklamy) : zdrowy A ma być wszędzie zmienione na zdrowy.io Wiem, że ta domena jest typowo dla aplikacji, innowacji, technologii ale w połączeniu z moją nazwą brzmi to super do wypowiedzenia i wygląda też dobrze, to taki domain hacking po polsku. Po drugie dobrze się składa bo moja grupa klientów docelowych to 20-45 lat i takich w 90% obsługuję. Czyli mogę działać, zrozumiałem bo .io tak samo się pozycjonuje jak .pl czyli super. Oby we wrześniu, październiku już to działało wszystko jak zaplanowałem sobie, trzeba się przygotować. PS nie zakładając nowego tematu. Czy są jakieś przeciwwskazania jeśli na prywatnym adresie @gmail dodam sobie komercyjną domenę do Search Console, AdWords, Analytics, TagManager ? Czy lepiej stworzyć sobie nowe konto na już istniejący adres email z domeną .io ? Chodzi też o prywatność moją osobistą i profesjonalność strony.
 5. Cześć obecna sytuacja zmusiła mnie do zapoznania się z handlem internetowym. Prowadzę aktualnie sklep zdrowa żywność, suplementy, kosmetyki i do tego poradnia dietetyczna. Wszystko fajnie szło ale się zastopowało. Konkrety. Mój sklep i gabinet i ja sam to uznana marka w regionie. Postanowiłem, że dodam tylko po nazwie sklepu końcówkę .io i wszędzie ją zamienię czyli(nie podam swojej domeny) np. zdrowie.io dodatkowo zakupiłem domenę zdrowieio.pl. Dodam, że moja nazwa się rymuje z .io i ładnie to wygląda i wymawia się, ale jest to typowo pospolite słowo jak właśnie zdrowie. A skrót .io pod nazwą dopiszę sobie np. i owo. Zarezerwowałem już sobie wolne loginy w socialmediach zdrowie.io. Nie jestem jakimś gigantem sprzedaży i zależy mi bardziej na obecnych klientach i ich znajomych ale też chciałbym mieć ruch ogólnopolski. Zanim właduję 5tyś na Wordpressa+Woocommers, 2 tyś w marketing(na początek) i 2 tyś w zmianę nazwy(dopisek .io) to chciałbym zapytać o opinię. Dodam, że strona będzie mieć max 100 produktów w tym usługi i moduł bloga a na Facebooku aktualnie jako sklep mam 2700 polubień z regionu i 170 opinii. Mogę zmienić nazwę właśnie dopisując tylko .io do nazwy na Facebooku aby starzy klienci wiedzieli o co chodzi a zyskiwać nowych i promować stronę. PS dodam tylko, że taki trick jest możliwy tylko z domeną .io z racji, że inne są niedostępne (.com, .pl) i praktycznie wiąże się to tylko z lekką modyfikacją nazwy/marki. Dziękuję za opinie i rady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy