Jump to content

Przemoo

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Blokada w robota.txt jest zalecana. Nie ma sensu żeby robot miał dostęp do bezwartosciowych dla niego stron. Sprawdź też w jaki sposób masz zakodowane te warianty, bo jeżeli w znaczniku a to warto dodać nofollow, aby robot tam nie przechodził i nie tracił budżetu skanowania.
 2. Sprawdź czy nie masz jakiegoś skryptu czy wtyczki, która blokuje clawlery skanujace stronę. Jednym z częstych błędów z SSL są niezaktualizowane odnośniki w strukturze strony. Sprawdź czy na takiej stronie nie linkujesz do stron po http, lub czy są wczytywane zasoby niezabezpieczone...
 3. Sprawdź jeszcze czy na nowych adresach URL masz canonical na siebie. A później to już tylko czekać aż Google załapie zmianę.
 4. Stwórz sitemap obrazków i zgłoś w Google search console, po kilku dniach zobacz na stan zaindeksowania mapy i ewentualnie na zwrócone błędy. Sprawdź też czy pliki graficzne nie są blokowanie dla robotów Google i czy robot renderując stronę widzi obrazki.
 5. Po zmianie linków zrobiłeś poprawnie przekierowania 301 ze starych adresów na nowe?
 6. Wystarczy w katalogu, gdzie masz zainstalowanego Word Pressa w pliku .htaccess zrobić przekierowania na domenę x. i to samo w katalogu, gdzie masz zainstalowany Osclass, tylko przekierowania na domenę y. Jeżeli dobrze wykonasz migrację, to nie powinno być dużych spadków. Przekierowania 1 do 1 stron, sitemap.xml, aktualizacja odnośników w strukturze strony, weryfikacja w GSC nowych domen, aktualizacja zewnętrznych linków, itd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy