Jump to content

PlasticSoldier

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak to w życiu: nic się nie zmieni, jeśli nic się nie zmieni...
 2. Zgadzam się - od połowy 2017 roku aktualizacje J! są publikowane co miesiąc (albo częściej), co przekreśla samodzielne świadome odpowiedzialne używanie cms przez małego, indywidualnego wydawcę bez wsparcia administratora. Nie wiem, jak jest w WP. Oczywiście aktualizacje mają różne poziomy i nie każda jest pilna, można też na oślep klikać "Aktualizuj" dopóki się nie "rypnie" (bo php nagle nie takie, albo szablon czy rozszerzenie nieaktualne). No nie widzę przeciętnego przedsiębiorcy w roli jedynego opiekuna J! Z rozmów ze znajomymi wiem, ze sami sobie radzą ze swoimi stronami WP, właściwie dokonując jednorazowej płatności za stworzenie strony i ewentualnie od czasu do czasu za jakieś konserwacje czy zmiany. :)
 3. Dziękuję jeszcze raz. Cieszę się, że namawiacie mnie do takiej - powiedziałabym - naturalności w tym, co robię ;-) Mam przygotowanych kilkadziesiąt artykułów na najbliższe pół roku, trochę cierpliwości i zapas optymizmu. J! używam od 10 lat, dużo się sama nauczyłam, mam lokalny serwer gdzie sprawdzam raz na kwartał kopie zapasowe, używam oficjalnych dodatków i rozszerzeń, miałam włam na jedną ze stron, trochę mnie to nauczyło nowej higieny pracy, no oczywiście jak ktoś się uprze to mnie rozwali tu i teraz, ale już nie taki pierwszy lepszy ;-) Paq - tak, słuchałam i rozumiem, dziękuję za link - wcześniej tak tego nie widziałam, natomiast kiedy sprawdziłam jak wyszukiwarka widzi te tagi i dubluje artykuły - zrozumiałam ten mechanizm.
 4. Super, dziękuję wszystkim za podpowiedzi i wskazówki. Chciałabym doprecyzować - tagi nie będą powieleniem słów kluczowych, wręcz przeciwnie. Stąd wynikało moje pytanie, czy nie będzie to rozmywało ogólnego efektu, na którym mi zależy, bo np. w witrynie będzie ogólnie 10 fraz kluczowych "psychoterapia Wrocław" i 200 tagów w zupełnie innym temacie - no to rodzi się pytanie, o czym jest ta witryna? Nie znam algorytmu, poruszam się po omacku i intuicyjnie... Natomiast chciałabym zachować jednak możliwość katalogowania artykułów z bloga i przyszła mi myśl, że mogłabym je umieszczać w kategoriach. Witryna jest na Joomla! gdzie mogę przypisać artykuł tylko do jednej kategorii, ale merytorycznie poradzę sobie z takim ograniczeniem. Może tak będzie lepiej od strony seo?
 5. Dziękuję za odpowiedź :-) Rzczywiście, że są unikalne u mnie na stronie mam pewność jedynie w dniu ich publikacji...
 6. Dzień dobry :-) N a swojej stronie firmowej (usługi psychoterapeutyczne) prowadzę podstronę - bloga, dotyczącego książek o tematyce psychologicznej. Niektóre książki recenzuję, z innych publikuję wybrane ciekawe cytaty (raczej staram się nie dublować już kiedyś opublikowanych w necie cytatów). Artykuły oznaczam tagami. Podstawowe pytanie - czy to ma sens w takim kontekście, że tagi rzadko dotyczą fraz kluczowych, na które chcę lokalnie wypozycjonować stronę (np. psychoterapeuta wrocław, itp - niewiele znajdę książek, które można oznaczyć takim tagiem... ;-). Może lepiej stworzyć oddzielną stronę i zrobić sobie eleganckiego linka do swojej strony domowej i będzie to efektywniejsze (a przynajmniej nie będzie osłabiało)? A jeśli zostawić, to jakie nagłówki stosować - słabsze niż te ze słowami kluczowymi? No i mam prośbę o ogólną radę - co jest teraz modne na pozycjonowanie lokalne? Nie dysponuję zawrotnym budżetem i jestem samoukiem, sama dbam od strony redakcyjnej i administracyjnej o stronę. Domena jest kilkuletnia, należała do mnie, ale wcześniej nie dotyczyła tematycznie obecnej oferty. Nie mam zawrotnych ambicji, jestem cierpliwa, mogę powoli ją sobie dodawać do katalogów żeby znaleźć się na wybrane frazy na jakiejś rozsądnej pozycji - czy to ma sens (tzn katalogi)? Co jeszcze można zrobić samemu, co ma sens?
 7. Miło nam, że się zarejestrowałeś na forum. Mam nadzieje, że będziesz aktywnym i zadowolonym uczestnikiem forum.

   

  Poniżej znajdziesz garść informacji przydatnych na początek.

   

  Jesteś w grupie "Nowi Forumowicze" ma ona pewne ograniczenia.

  czyli:

  • Brak możliwości edycji stopki.
  • Brak możliwości edycji własnego profilu.
  • Brak możliwości edycji własnych postów.
  • avatar może zostać automatycznie ustawiony na podstawie gravataru.

   

  Do grupy forumowicze już bez takich ograniczeń awansuje się automatycznie po napisaniu 15 postów i byciu na forum dłużej niż 3 doby.

   

  Działy mają swoje regulaminy i warto się z nimi zapoznać.

  Pewnie informacje dotyczące funkcjonowania forum znajdują się w tutaj
  https://www.forum.optymalizacja.com/forum/11-informacje-od-nas

   

  Jeżeli logujesz się po to, żeby zostawić linka, to pamiętaj, że my takie rzeczy robiliśmy prawdopodobnie sporo wcześniej niż Ty, więc sobie daruj.

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy