Jump to content

safe_random

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy jest w PL godny zaufania rejestrator domen oferujący DNS failover? Mam na myśli sytuację, w której pada główny serwer pod adresem1 i mój serwer zapasowy pod adresem2 update'uje rekord A DNS, albo przez API zleca rejestratorowi taki update? Coś takiego jak tu: http://social.dnsmadeeasy.com/blog/dnscoach/dns-failover-work/
 2. Cześć, Pisząc własną aplikację tak się złożyło że napisałem do niej własny web server. Jego priorytetem jest szybkość, stąd model jedno-wątkowy asynchroniczny. Można skalować przez dodawanie procesów komunikujących się przez kolejki POSIX. Mam już na tym od paru lat kilka produkcyjnych apek, większość chodzi na t2.micro (1 CPU / 1 GB RAM). Czasy odpowiedzi (ładowania landing) w promieniu 500 km ~100ms. Jeśli ktoś nie boi się prostego kodu w C/C++ to może mieć (pół)darmowy hosting dla całkiem poważnej apki. Tutaj są źródła i dokumentacja: https://github.com/silgy/silgy Tutaj przykładowy starter dla AWS-owego EC2: https://github.com/silgy/silgy.org A tutaj można sobie wygenerować standardowe, REST-owe API: https://silgy.org W razie pytań chętnie pomogę. Błędy i tematy, które mogą być pomocne dla innych proszę w Issues.
 3. Po trzech miesiącach poddaję się. Głównie ze względu na liczne restarty bez ostrzeżenia. Nie polecam i wracam na AWS we Frankfurcie. Ciut droższy ale jakość bez porównania.
 4. Witam! Czy ktoś z forumowiczów korzysta może z VPS na Homecloud? Jeśli tak, to jaką macie opinię?
 5. Miło nam, że się zarejestrowałeś na forum. Mam nadzieje, że będziesz aktywnym i zadowolonym uczestnikiem forum.

   

  Poniżej znajdziesz garść informacji przydatnych na początek.

   

  Jesteś w grupie "Nowi Forumowicze" ma ona pewne ograniczenia.

  czyli:

  • Brak możliwości edycji stopki.
  • Brak możliwości edycji własnego profilu.
  • Brak możliwości edycji własnych postów.
  • avatar może zostać automatycznie ustawiony na podstawie gravataru.

   

  Do grupy forumowicze już bez takich ograniczeń awansuje się automatycznie po napisaniu 15 postów i byciu na forum dłużej niż 3 doby.

   

  Działy mają swoje regulaminy i warto się z nimi zapoznać.

  Pewnie informacje dotyczące funkcjonowania forum znajdują się w tutaj
  https://www.forum.optymalizacja.com/forum/11-informacje-od-nas

   

  Jeżeli logujesz się po to, żeby zostawić linka, to pamiętaj, że my takie rzeczy robiliśmy prawdopodobnie sporo wcześniej niż Ty, więc sobie daruj.

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy