Jump to content

Bednarek

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Pewna strona oferuje widget (z kursami walut), który można wstawić na swoją stronę, czy bloga. Wystarczy umieścić na swojej stronie prosty kod w tym stylu: <script type="text/javascript" src="http://strona.pl/skrypt.php"></script> skrypt.php wygeneruje DIV z kursami walut. Na górze tego DIV'a jest link z anchorem "Kursy walut" prowadzący do strony, z której ten widget pochodzi, a niżej jakieś inne znaczniki, które formatują wygląd kursów walut. Zastanawiam się, czy robot indeksujący Google będzie w ogóle widział kod tego DIV'a (czy może tylko <script type="text/javascript" src="http://strona.pl/skrypt.php"></script> i nic więcej)? Czy będzie widział ten link? Czy ten link będzie miał jakąkolwiek moc dla pozycjonowania tej strony, z której widget pochodzi?
 2. Dopytam jeszcze o jedną kwestię - czy jeżeli Google by to się jednak nie spodobało, to zanim dostanę bana będzie najpierw ostrzeżenie?
 3. Czy będzie to zgodne z regulaminem AdSense, jeżeli będę wyświetlał banery programów partnerskich bukmacherów (czyli tematyka hazardowa) w miejscach gdzie normalnie są reklamy AdSense, ale dla osób które blokują te reklamy blokerami reklam? Można powiedzieć, że wtedy gdy ktoś blokuje reklamy AdSense, to nie ma ich na stronie, więc wszystko jest ok, ale czy będzie to zgodne z regulaminem Adsense?
 4. Czy wszystkie programy partnerskie działają w taki sam sposób (tzn. dostaję od programu partnerskiego baner graficzny i wstawiam go na swoją stronę)? Jest to ważne, bo sposób wstawienia banerów wpływa na sposób rozliczenia się z przychodów. Np. reklamy Google Adsense wstawiane są w taki sposób, że wstawiam kod JavaScript i wiąże się to z najmem/dzierżawą powierzchni reklamowej na mojej stronie (Google może sobie wstawiać w miejscu tej powierzchni reklamy jakie chce), a najem/dzierżawa powierzchni reklamowej zgodnie z ogólną interpretacją nie wymaga zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej (wystarczy płacić ryczałt) - o ile strona na której są reklamy AdSense ma charakter hobbystyczny (czyli nie jest np. stroną firmową, czy stroną na której mamy sklep i coś sprzedajemy). Natomiast w przypadku np. programu partnerskiego mBanku o ile się nie mylę wstawiamy na naszą stronę baner graficzny - czyli my jako właściciele stron decydujemy co będzie wyświetlane - NIE jest to więc najem powierzchni reklamowej. Jak więc się z tego pp mBanku rozliczyć? Trzeba mieć jednoosobową działalność gospodarczą? Czy można w jej ramach płacić podatek liniowy 19%? Jak będzie to wyglądało w innych pp?
 5. Czy programy partnerskie trzeba uwzględniać w pliku ads.txt (podobnie jak np. Google AdSense)?
 6. Jakie programy partnerskie moglibyście polecić na stronie o tematyce lotto?
 7. Miło nam, że się zarejestrowałeś na forum. Mam nadzieje, że będziesz aktywnym i zadowolonym uczestnikiem forum.

   

  Poniżej znajdziesz garść informacji przydatnych na początek.

   

  Jesteś w grupie "Nowi Forumowicze" ma ona pewne ograniczenia.

  czyli:

  • Brak możliwości edycji stopki.
  • Brak możliwości edycji własnego profilu.
  • Brak możliwości edycji własnych postów.
  • avatar może zostać automatycznie ustawiony na podstawie gravataru.

   

  Do grupy forumowicze już bez takich ograniczeń awansuje się automatycznie po napisaniu 15 postów i byciu na forum dłużej niż 3 doby.

   

  Działy mają swoje regulaminy i warto się z nimi zapoznać.

  Pewnie informacje dotyczące funkcjonowania forum znajdują się w tutaj
  https://www.forum.optymalizacja.com/forum/11-informacje-od-nas

   

  Jeżeli logujesz się po to, żeby zostawić linka, to pamiętaj, że my takie rzeczy robiliśmy prawdopodobnie sporo wcześniej niż Ty, więc sobie daruj.

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy