Jump to content

Investment-Accounting.pl

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @zgred generalnie dodałem NAPy i na tych "prestiżowych" i tych gównianych, nie wywalałem kasy w błoto, ewentualnie swój czas poświęcony na katalogowanie. Co do kupowana premium reklam w katalogach - to kupiłem kilka, w tych najbardziej wartościowych pod względem parametrów. Stwierdziłem, że skoro najlepszym motywem jest dywersyfikacja linków, to zacząłem od katalogowania w NAP'ach - wiem, że więcej nie znaczy lepiej. Ale nie mam za wiele do stracenia, strona jest młoda...
 2. @Toto "Wrzucić do indeksacji" - czyli chociażby skorzystać z darmowych narzędzi typu indexkings.com? @s_matysik - co prawda dużo tego nawrzucałem, ale wszędzie jest unikatowy opis, większość została już poakceptowana (większość katalogów to moderowane ręcznie), także nie sądzę aby pousuwali Jeszcze pytanie dotyczące NAP - @Toto wspomniał mi na PW, że pozycjonowanie wizytówki w mapach to oddzielna kwestia od pozycjonowania strony. Rozumiem, tylko, że uważam, że mimo wszystko ma to na siebie jakieś przełożenie - tj. wysoka pozycja w mapach będzie wpływać na wyższą pozycję w google. Dobrze myślę?
 3. Dlatego temat nazwałem "Indeksowanie linków z NAP" - dodałem sam do katalogów, z unikalnymi opisami, ręcznie. Nie jestem pewny jak to teraz zaindeksować, stąd szukam wiedzy w tej materii.
 4. Może inaczej rozumiemy to co napisałem. Za podlinkowanie 1 wpisu w 1 katalogu NAP uważam wbicie linka do tej jednej wizytówki na 40-50 różnych portali z różnym tr, także jak mam wpis w 50 napach, to zrobienie 2500 wpisów tak aby podlinkować wszystkie wizytówki w NAP jest dość czasochłonne.
 5. Cześć, dodałem stronę do kilkudziesięciu NAP'ów - największych, najpopularniejszych, o wysokich TR. Czy mogę jakoś zwiększyć efekt - np. poprzez linkowanie do nich? To byłoby dość kosztowne, dlatego szukam jakiegoś innego sposobu na zaindeksowanie ich przez Google i jakiś widoczny efekt. Frazy, które pozycjonuję są lokalne - więc nie ma tu silnej konkurencji, a mimo moich starań strona idzie w górę dość topornie. Czy czekanie da jakieś rezultaty? Czy istnieje jakaś opcja do "zblastowania" google - żeby zaindeksował wizytówkę w poszczególnych katalogach szybciej i dzięki temu był widoczny efekt?
 6. Tyle wiem Panowie, ale robię to ze względu na użytkownika - a nie na siebie ludzie lubią widzieć strony bez rozszerzeń .html
 7. Cześć, robiąc stronę w html chciałbym usunąć z niej rozszerzenia .html - czyli tak, aby linki były przyjazne użytkownikowi. Zakładam, że mam 5 podstron - poszczególne html kierują na odpowiednie przyjazne linki. W htaccess zrzobiłem tak: ### PROTECT FILES ### <FilesMatch "\.(htaccess|htpasswd|ini|fla|psd|log|sh)$"> Order Allow,Deny Deny from all </FilesMatch> RewriteEngine on RewriteRule zatrudnij-programiste-webowego home.html RewriteRule kim-jestem kimjestem.html RewriteRule oferta-tworzenie-stron-www oferta.html RewriteRule cv-programista-php-javascript cv.html RewriteRule kontakt-programista-php kontakt.html Wszystko działa, tylko mam problem ze stroną główną - w jaki sposób napisać to w htaccess, aby strona bez żadnego tekstu przyjaznego była tą "główną" (bez rozszerzenia .html)? PS. Nazwy stron są przykładowe, proszę się nie sugerować nimi (nie, nie jestem programistą ) PS2. W związku z tym - czy takie kierowanie nie jest szkodliwe z punktu widzenia SEO? Wydaje mi się, że przyjazne linki są lepsze dla przeglądarek, ale czy takie przekierowania są okej? Przeglądarka nie potraktuje ich jako źle zrobione?
 8. racja, nie wpadłem na coś takiego - a jak to będzie jeśli chodzi o optymalizację i seo - czysty html będzie lepszym sposobem niż używanie wordpressa?
 9. masz kogoś sprawdzonego? możesz wysłać np na PW namiary? bo znalazłem 3-4 firmy, ale wszystkie rozłożyły ręce mówiąc, że strona jest całkowicie czysta według nich...
 10. Witam, od pewnego czasu walczę z supportem Google Ads. Sprawa ma się następująco: Dodałem stronę do Google Ads -wszystko było okej do momentu instalacji Yoast Seo. Wyczytałem w internecie, że miała ona lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiała wstrzyknięcie niechcianego kodu na stronę (malware) i tak się właśnie stało. Po kilku dniach aktywnych reklam Google odrzuciło reklamę, bo znalazło wyżej wspomniane malware (złośliwe linki). Przesłali mi maila, w którym podali mi dwa linki będące na mojej stronie oznaczone przez ich robota jako "linki złośliwe". Zainstalowałem wtyczki skanujące stronę w poszukiwaniu malware (AntiMalware i Wordfence) - pokazały mi zainfekowane pliki. Zainfekowane pliki to functions.php – w folderach motywów /wp-includes/class.wp.php /wp-includes/post.php /wp-includes/wp-vcd.php Od razu podmieniłem je na oryginały, bo faktycznie miały wstrzyknięty jakiś dziwny kod. Dało to efekt - reklamy zostały odblokowane. Moje szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ po 4 dniach znowu google odrzucił aktywne reklamy. Po kontakcie z Google otrzymałem kolejne trzy linki, które rzekomo są złośliwe i znajdowały się na stronie. Przeskanowałem AntiMalware i Wordfence, nic nie wykazało. Skontakowałem się z hostingiem (linuxpl) - oni przeskanowali i też nic nie wykazało (ani jednego zainfekowanego pliku ani złośliwego kodu). Przejrzałem kod strony głównej (bo po 4 telefonie do google pracownik stwierdził, że on może mi podać przybliżoną lokalizacje linków i powie na której konkretnie są stronie) - okazało się, że to strona główna. Jednak ja tam w kodzie nie widzę nic dziwnego. Virustotal i inne checkery online również pokazują, że strona jest czysta. Skontaktowałem się z trzema firmami które zajmują się usuwaniem malware z wordpressa. Wszystkie trzy po zajęciu się stroną rozkładają ręce i mówią, że na stronie nic nie ma. Strona to investment-accounting.pl, co do reklam - obszedłem to w taki sposób, że stworzyłem stronę investmentaccounting.pl (po prostu skopiowałem stronę główną, a wszystkie linki prowadzą z niej do strony investment-accounting.pl) - reklamy Google zaakceptowały taki stan... dla mnie to idiotyczne, bo teraz mam bałagan w Google Analytics i nie mogę śledzić tego jako "jedności", tylko jako dwie oddzielne strony. Jakieś pomysły co z tym zrobić?
 11. @up - oni ceny podnieśli tylko ze względu na przejęcie przez holding r22, ale jakoś osobiście nie zauważyłem spadku jakości usług (nawet powiedziałbym, że jest lepiej jeśli chodzi o pomoc techniczną - kiedyś jak czegoś od nich chciałem to zawsze uznawali za niestandardową pomoc techniczną i chcieli 5 dyszek za roboczogodzinę, która trwała de facto 10-15 min dla kogoś ogarniętego w temacie - a teraz za podobne rzeczy robią "od ręki" i za fri)
 12. Kilka dni temu kupiłem hosting seo w linuxpl.com - mimo, że Panowie w wątku odradzacie zakup hostingu seo, mam kilka pytań w związku z tym. Promuję lokalny biznes (biuro księgowe) - mamy kilka domen, w związku z tym uznałem, że lepiej będzie działać na jednym hostingu seo (z różnych ip i różnych domen tematycznych), niż bawić się w kupowanie hostingów u różnych hostingodawców i tworzenie miliona kont itp - to po prostu czasochłonne i mniej wygodne niż hosting seo. Czy takie rozwiązanie ma według was sens? Docelowo na hostingu zamierzam mieć 40 kilka domen, aktualnie mam 10 - więc będę tworzył kolejne, oparte o różne CMS z wartościowymi artykułami branżowymi (autorsko napisanymi), następnie będę je linkował do strony, na której najbardziej mi zależy w mądry sposób i w tej sposób budował zaplecze. Według mnie to prawidłowe działanie... jakieś obiekcje?
 13. Miło nam, że się zarejestrowałeś na forum. Mam nadzieje, że będziesz aktywnym i zadowolonym uczestnikiem forum.

   

  Poniżej znajdziesz garść informacji przydatnych na początek.

   

  Jesteś w grupie "Nowi Forumowicze" ma ona pewne ograniczenia.

  czyli:

  • Brak możliwości edycji stopki.
  • Brak możliwości edycji własnego profilu.
  • Brak możliwości edycji własnych postów.
  • avatar może zostać automatycznie ustawiony na podstawie gravataru.

   

  Do grupy forumowicze już bez takich ograniczeń awansuje się automatycznie po napisaniu 15 postów i byciu na forum dłużej niż 3 doby.

   

  Działy mają swoje regulaminy i warto się z nimi zapoznać.

  Pewnie informacje dotyczące funkcjonowania forum znajdują się w tutaj
  https://www.forum.optymalizacja.com/forum/11-informacje-od-nas

   

  Jeżeli logujesz się po to, żeby zostawić linka, to pamiętaj, że my takie rzeczy robiliśmy prawdopodobnie sporo wcześniej niż Ty, więc sobie daruj.

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy