forex-fx

New members
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Hmm, czyli trzeba użyć "form". Wiem, że wyniki wyszukiwania wysyłane GETem mi indeksował, mimo, że nie było do nich linków (no ale były tam reklamy adsense, więc mógł google "wiedzieć" o tych podstronach). Też musiałem tam dać noindex.
  2. No właśnie wyindeskowałem prawie milion podstron, które chciałem wyindeksować i nie chce na nie tracić zasobów googlebota. Po wyindeksowaniu jak zablokowałem tylko w robots.txt, to znów zaczęły się pojawiać linki w google, tylko z informacją, że zasób zablokowany w robots.txt. Mimo, że nadal był tam tag "noindex" - no ale wiadomo, już googlebot tam nie mógł wejść i widzieć "noindex". Obawiam się, że to "nofollow" nic nie da i google podąży za tymi linkami i będą tracone zasoby googlebota - no ale zobaczymy. Myślę, że nawet jakieś zaawansowane próby "ukrycia" linku javascript nic nie dadzą, skoro google radzi sobie z renderowaniem i indeksacją stron reaktywnych w React czy Vue.js... Czy jest gdzieś opcja w nowym search console sprawdzić skąd prowadzą linki do danej podstrony, tak jak to było w starej wersji? Niby jest tam opcja po kliknięciu na URI i "Spradź URL" sekcja "Strona odsyłająca" , ale wszędzie mam "Nie wykryto". Czy to tylko tak u mnie, czy jeszcze tego nie wprowadzili w nowej wersji?
  3. Jak obecnie optymalizować linki wewnętrzne, skoro google obecnie widzi linki javascript? 1. W przypadku, gdy chciałem mieć podlinkowane zdjęcie i potem tytuł z anchorem robiłem to tak: <img src="//example.com/owce.jpg" alt="Wypas owiec w Bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach" onclick="document.location.href='//example.com/wypas-owiec-w-bieszczadach';"> <h3><a href="//example.com/wypas-owiec-w-bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach">Wypas owiec w Bieszczadach</a></h3> Czy lepiej teraz to robić w ten sposób?: <a href="//example.com/wypas-owiec-w-bieszczadach" <img src="//example.com/owce.jpg" alt="Wypas owiec w Bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach"> <h3> title="Wypas owiec w Bieszczadach">Wypas owiec w Bieszczadach</h3> </a> lub po prostu dwa linki: <a href="//example.com/wypas-owiec-w-bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach"><img src="//example.com/owce.jpg" alt="Wypas owiec w Bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach"> </a> <h3><a href="//example.com/wypas-owiec-w-bieszczadach" title="Wypas owiec w Bieszczadach">Wypas owiec w Bieszczadach</a></h3> Czy polecacie jakiś inny sposób? 2. Co z linkami do stron, których nie chcę, aby nie tylko ich nie indeksował google (mam na nich tag noindex), ale żeby wcale tam nie podążał, żeby nie tracić na darmo zasobów googlebota i nie tracić "link juice". Chodzi mi np. o podstrony z profilem użytkownika itp. Do tej pory robiłem to tak: <span onclick="document.location.href='//example.com/jan-kowalski/';">Jan Kowalski</span> ale google podąża za takimi linkami. Mam dużo tego typu podstron, gdzie nie chcę, żeby wchodził googlebot. Z kolei jak zablokuję w robots.txt to podstrony znajdą się w indeksie z informacją, że zablokowano w robots.txt Jak to obecnie rozwiązać? Nie da się edytować, żeby poprawić błędy?