Jump to content

piotr.badecki

Nowi Forumowicze
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Ad. 1 ok rozwiązanie jest. Tylko teraz czy webp jest indeksowane przez google? Bo ktoś z forum napisał w innym temacie że nie. Webp wyszło 9 lat temu, niby fajne a mało popularne, brak normalnego wsparcia przez inne przeglądarki niż chrome.
  2. 1. Zastanawiam się nad formatem zdjęć do sklepu internetowego na prestashop. Webp jest małe i jakość widziałem, że też dobra jak sobie przekształciłem zdjęcie. Tylko Internet Explorer nie obsługuje. Da się jakoś zrobić, żeby wrzucić dwie wersje zdjęć i dla użytkowników przeglądarek obsługujących webp, wczytywaly się webp, a dla nie obsługujących np. jpg? Albo jak zrobić żeby webp odczytał się w tych przeglądarkach? I czy webp jest indeksowane? Bo szukając tutaj na forum "webp", w jednym z wątków znalazłem że ktoś zostanie przy jpg2000, bo chce żeby zdjęcia indeksowaly się. 2. Są jakieś narzędzia do sprawdzania czy mi ktoś zdjęć nie ukradł? 3. Warto wykupic jakiś dodatek do presty, żeby zablokować możliwość kopiowania zdjęć? No bo jak ktoś chce to i tak sobie poradzi i nie wiem czy jest sens zabezpieczać się. 4. Mając sklep internetowy i aukcje na allegro, można umieścić te same zdjęcia produktu i w sklepie i na allegro? Czy to będzie duplikat i lepiej zrobić osobne całkiem inne do sklepu i do allegro? Google znajduje podobne zdjęcia? Bo jeśli miałbym robić zdjęcia w dwóch wersjach to nie wiem czy całkiem inne czy mogłyby być zbliżone 5. Do jednego produktu będę mieć 2 zdjęcia - jedno to opakowanie, a drugie zawartość produktu. Jak nazwać plik z zawartością? Przykładowo chipsy lays jedno zdjęcie nazywam sobie chipsy-lays-strong.webp, a drugie zdjęcie z zawartością tak samo np. chipsy-lays-strong-(2).webp?
  3. Jeszcze jestem przed zapłatą, miałem za zadanie przygotować kategorie i wtedy się odezwać i zapłacić a nie chciałem do Pana z agencji dzwonić kolejny raz pytać o to co napisałem tutaj, bo każda rozmowa to kilkanaście minut, i tak mi trochę głupio że mi odpowiada jak jeszcze nie zapłaciłem. A gdyby było sklep.pl/kategoria/produkt to jest wtedy źle? Bo zauważyłem w różnych sklepach że właśnie różnie jest i dlatego się zastanawiam
  4. Jestem w trakcie przygotowywania kategorii do powstającego sklepu internetowego prestashop. Drzewo kategorii stworzy mi agencja seo, tylko muszę im przygotować te kategorie, żeby rozpoczęli pracę. Mam jeden problem - 1) albo jeden produkt będzie przypisany tylko do jednej kategorii 2) albo dany produkt będzie mógł występować w kilku kategoriach. Druga opcja bardziej by mi odpowiadała przy moich towarach. Ale wtedy adres URL będzie wyglądał sklep.pl/produkt. W pierwszym przypadku byłoby sklep.pl/kategoria/produkt. Chciałbym żeby klient wiedział w jakiej kategorii się znajduje, żeby mógł sobie kliknąć na tą kategorie jeszcze raz i poszukac innych produktów z tej samej kategorii które by go zainteresowały. Czy adres url tutaj nie ma znaczenia i da się zrobić tak że mimo zmiany na sklep.pl/produkt po wejściu w z karty kategorii w kartę produktu to klient będzie dalej znajdował się w tej kategorii? Nie wiem czy dobrze opisałem, podam przykład - ktoś chce kupić szafę trzydrzwiowa z dębu, szafa znajduje się w kilku kategoriach (meble z dębu, szafy na wymiar, szafy z lustrem), ktoś akurat wchodzi w kategorie "Meble z dębu" i mamy adres sklep.pl/meble-z-debu/ i akurat w tej jednej z trzech kategorii znalazł szafę, robi się adres sklep.pl/szafa-trzydzrzwiowa (zamiast sklep.pl/kategoria/szafa-trzydzrzwiowa). Znika z adresu kategoria. Ale chciałbym żeby klient w sklepie widział że w tej kategorii meble z dębu znalazł swoją szafę i czy mimo że adres url się zmienił to da się zrobić żeby w sklepie klient znajdował się w kategorii meble z dębu? Bo pod różnymi urlami ta sama szafa to byłby chyba błąd. Ewentualnie da się zrobić żeby jednak dany produkt był tylko w jednej katrgorii, więc jak coś to sobie w ten sposób poradzę. W moje produkty ludzie będą wchodzic głównie z Ceneo lub po wyszukaniu nazwy produktu w google. Nie lepiej jednak żeby url był pełny sklep.pl/kategoria/produkt? Czy to nie ma znaczenia i z dowolnej opcji mogę skorzystać. Ale też jak klient wchodzi z Google to będzie widział tylko sklep.pl/produkt i tutaj chyba nie da się żeby widział że ten produkt jest w trzech kategoriach.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy